Był sobie Ned

Wydawnictwo: Świat Książki
Game as Ned
Haven

Optymistyczna w wymowie powieść o dwojgu wrażliwych nastolatkach, stawiających czoło brutalnemu życiu, napisana w formie ich pamiętników. Ned ma siedemnaście lat, jest niezwykle inteligentnym chłopcem, ale nie odzywa się i tłumi emocje. Rok młodsza Erin pochodzi z trudnej rodziny i przeżyła już aż za wiele. Straszne wydarzenie sprawi, że oboje popadną w kłopoty i będą mogli liczyć tylko na siebie nawzajem. Lecz wielka przyjaźń, przeradzająca się w miłość, potrafi przenosić góry, dać wielką siłę i pokonać strach...

źródło opisu: opis dystrybutora

źródło okładki: Świat Książki

Kej_C | 2013-05-22
Przeczytana: 23 maja 2013

Książka ucząca tolerancji, z mądrym przekazem. Do ambitnej literatury jednakże ciężko tę książkę zaliczyć. Raczej dla młodzieży niż dla dojrzałych czytelników. Prostym językiem tłumaczy problem ludzi z autyzmem i ludzi z patologicznych rodzin, nie piętnując i nie potępiając. Każdy z nas jest wartościowy i tylko głupcy oceniają się po pozorach nie próbując poznać swoich zalet.

Hexenmeister | 2013-08-09
Przeczytana: 30 czerwca 2013

Naprawdę dobra. Obrzydliwie okazała brutalność naszego świata, niegościnność dla takich osób jak Ned.
Połknąłem książkę szybko, żałując, że muszę poświęcić resztę nocy na sen.

Marta | 2013-08-08
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane

Książka dosyć ciężka, sądzę, że nie na wakacje, ale jakoś nie miałam pojęcia, że będzie ona aż taka smutna. Jest ciekawa i realistyczna, akcja leci szybko. Lektura jest cienka. Bardzo szybko się ją czyta.

Zuziuchna | 2010-11-14
Przeczytana: 2009 rok

Poruszająca i niezwykła historia.
Krótka ,ale treściwa. Zdecydowanie warto po nią sięgnąć.

hibou | 2010-08-14
Przeczytana: 2009 rok

Niezwykle poruszająca historia. Pegler spisał się na medal.

Elya | 2012-12-15

Książka jest jedną z tych filozoficznych, ale raczej w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Naprawdę zrobiła na mnie wrażenie. Jedynym minusem jest sam styl pisania bardzo przejrzysty, ale chwilami, jeśli można to tak nazwać: "dziecinny". Na szczęście niewiele to wpłynęło na moją ocenę. Polecam.

tonks | 2015-08-26

Niesamowita książka. Krótka, treściwa z przekazem. Przeczytałam w jeden wieczór.
Historia dwojga młodych ludzi, którzy muszą sobie poradzić w brutalnym świecie. Bardzo mnie poruszyła.

Nouisa | 2015-11-01
Przeczytana: 2014 rok

Jedna z pierwszych książek, która dała mi do myślenia, która skłoniła do innego patrzenia na świat :)

Aneta_Sobalska | 2012-08-08
Przeczytana: lipiec 2012

Bardzo dobra książka. Pzreczytałam ja za jednym razem

Daria | 2013-03-21

Ciekawy temat, kompletnie zmarnowany.