Chcę żyć!

Autor:
AIDS, HIV
typ
papier
6,23 (444 ocen i 40 opinii)

Opis książki

Nadine nie może uwierzyć, że Florian, który był jej pierwszą wielką miłością, ma AIDS. Czy ona też się zaraziła? Kiedy okazuje się, że jest zakażona wirusem HIV, cały jej świat wali się w gruzy. Z kim może o tym porozmawiać? Ile zostało jej jeszcze życia?

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Deutschland91 | 2014-03-13
Przeczytana: maj 2011

Wstrząsająca historia dziewczyny zakażonej wirusem hiv przez swojego chłopaka. Powieść zmusza do refleksji, aby nie oceniać osób chorych na aids, że same się o to prosiły oraz żeby nie spieszyć do współżycia seksualnego ponieważ nic nam nie ucieknie i na wszystko jest odpowiedni czas.
"Chcę żyć" to życiowa lektura o tym jak cenne jest zdrowie i życie. O silnej woli walki, aby mimo wszystko żyć normalnie i spełniać swoje marzenia. Historia Nadine zapisała się w mojej pamięci , mówi także a potrzebie bycia akceptowanym. Książkę polecam , jest niezwykłym świadectwem walki z ciężką chorobą.

Justyna | 2015-05-11
Przeczytana: 11 maja 2015

Bardzo prawdziwa i smutna historia siedemnastoletniej prawie Nadine, która zaraziła się wirusem Hiv od swojego chłopaka Floriana.
Przerażająca i wzruszająca opowieść poruszyła mnie bardzo.
Dziewczyna walczy o to by żyć, zadaje sobie pytanie dlaczego to ją to spotkało!!!
Gdy dowiaduje się Nadine, że jest bardzo chora czuje się załamana i zrozpaczona. Rodzice wspierają ją, ma w nich wsparcie...zrozumienie, bardzo kochają swoją jedyną córkę.
Otaczają ją wielką miłością, troską i opieką, ma oparcie, podporę u nich.
Zasmuciła mnie ta historia, oparta na faktach naprawdę wzruszyła.

książkowymol | 2012-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2012

Bardzo pouczająca książka, dała mi dużo do myślenia. Temat zakażenia HIV a potem rozwinięcia AIDS jest powszechnie nam znany, ale jednak nic o nim nie wiemy. Myślimy, że przez sam pobyt z osobą zarażoną możemy się zarazić tak jak grypą. Ale to bujda! Osoby chore mogą normalnie żyć. Uprawiać sport oraz brać aktywny udział w życiu społecznym. Starajmy się nie odrzucać takich ludzi na margines...

gabriela1919 | 2013-12-13
Przeczytana: 26 października 2013

Książka bez wątpienia warta przeczytania. Otwarła mi oczy na tę chorobę. Owszem słowo HIV i AIDS obiło mi się o uszy, ale nie wiedziałam do końca jak przebiega ta choroba. Tak zastanawiając się to ludzie wiedzą o tej chorobie, lecz tak naprawdę nic nie wiedzą. Powinniśmy akceptować osoby chore, aby nie czuły się gorsze i odrzucone przez społeczeństwo. Historia Nadine doskonale oddaje to co czuje osoba chora i czytając tę książkę uczymy się akceptacji osób zarażonych.
Bardzo pozytywnie odebrałam tą książkę i polecam!

Other | 2013-04-09
Przeczytana: 08 kwietnia 2013

Książka bardzo mi się podobała. Mówi o nastolatce,która jest nosicielką HIV.Utwór pokazuje nam o konsekwencjach swoich czynów i o tym,że nie powinno się kierować chorobami osób. Nie pownno się odwracać od ludzi którzy czasami mają problemy zdrowotne. Każdy jest inny i każdy ma prawo żyć po swojemu.

Agata | 2011-02-12
Na półkach: 2011, Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 12 lutego 2011

Zupełnie niechcący zabrałam się za książkę ewidentnie dla nastolatek. W dodatku książkę z przesłaniem, a co za tym idzie, mocno tendencyjną. Jej tendencyjność mnie drażniła, podobnie jak kiepściutki styl niczym z pamiętnika małej dziewczynki.

Kevorkian | 2014-03-27
Przeczytana: 27 marca 2014

Książka z cyklu "gdybym była o połowę młodsza, to by mi się podobało". Chyba w ogóle zrobię sobie taką półeczkę.

Książka stylizowana na pisaną przez nastolatkę i ewidentnie do nastolatków skierowana. Mnie rozczarowała - bohaterowie płascy jak deska, o żadnym (w tym o głównej bohaterce) właściwie nie można powiedziec nic więcej poza tym, że to "typowa nastolatka". Przez to wszystko jej psychologiczne rozterki wyszły dla mnie kompletnie niewiarygodnie.

Do tego odniosłam wrażenie, że to raczej stylizowany na beletrystykę poradnik, który mógłby nosić tytuł "Jak się zachowywać, kiedy Twój bliski zarazi się HIV". Zdania w rodzaju "myślałam, że HIV mnie nie dotyczy" przewijają się dosłownie co kilka stron i chociaż książeczka jest cieniutka, w pewnym momencie się zirytowałam. Czyta się lekko, ale i w głowie nic z niej nie pozostaje, chyba, że dla kogoś hasło HIV to kompletna nowość, wtedy dowie się z niej garści informacji w rodzaju "chorują nie tylko narkomani i...

NoteAboutMe | 2014-12-25
Przeczytana: 24 października 2014

Książka średnia jak dla mnie .. wszystko było zbyt oczywiste. No ale nie każdemu musi się podobać :)

Nadine dostaje list od swojego byłego chłopaka, Floriana z informacją, że ma AIDS i każe się przebadać Nadine. Żyje pod strachem dopóki nie dostaje wyników .. czy jest zarażona? dowiecie się po przeczytaniu.

aaandzik | 2014-01-08

Nadine to zwykła dziewczyna. Nie różni się ode mnie lub od innych. Ma swoje zainteresowania i hobby. Jednak w jednej chwili wszystko się zmienia. Dowiaduje się od swojego byłego chłopaka, że zaraził ją wirusem HIV. Dręczą ją wątpliwości, myśli i nie wie co robić. Jak normalny człowiek zareagowałby na taką wiadomość? Rozpłakałby się, zdenerwował czy wpadł w furię? Właśnie tak. Jednak dziewczyna miała siłę w sobie, by walczyć i żyć dalej. Mimo wielu smutków, straty działa dalej i wzięła udział w zawodach i wygrała. Jej drużyna zajęła pierwsze miejsce i właśnie to jest dowodem, że mimo choroby, o którą przecież nikt się nie prosi, można coś osiągnąć. Można wiele osiągnąć. Można wszystko, jeśli się tylko chce.

weronika37 | 2013-03-05

Tą książkę warto przeczytać, mimo że nie była rewelacyjna to pokazuje że z chrobą można żyć. chociaż jest to trudne. Ksiązka zawiera informacje o HIV i AIDS oraz to że poprzez podanie osobie zarażonej ręki nie zarazimy się od niej ;).Często społeczeństwo odsuwa się od takich osób, co jest im przykre.

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Marcin Szczygielski
    43. rocznica
    urodzin
    Bo jak się ludzie kochają, z wzajemnością, to nie mają głowy do podłości i są dobrzy.
  • Richard A. Knaak
    54. rocznica
    - Bądź przeklęty!
    - Dziękuję, już jestem Pójdziemy?
  • Ian Fleming
    107. rocznica
    urodzin
    Jedyny sposób, na to, aby rzucić palenie, to przestać i już nie zaczynać. Jeżeli pani chce udawać przez tydzień czy dwa, że porzuca palenie, to ograniczenie ich nic nie da. Tyle, że zanudza się innych i ciągle o tym myśli. (...) A drugi sposób to mieć papierosy za słabe, albo za mocne
  • Małgorzata Szejnert
    79. rocznica
    urodzin
    Pozwoliła mi zadawać pytania. Sama nie zadała ani jednego. Uznała widocznie, że mam prywatny powód, by pytać. Z kolei, jako osoba, która traktowała dosyć obojętnie nocne transporty, co ją dziś zasmuca i niepokoi, miała prywatny powód, by odpowiadać.
  • Maeve Binchy
    75. rocznica
  • Krystyna Żywulska
    97. rocznica
    urodzin
    A czy kiedyś... jeśli nawet uda się wyjść na prawdziwą wolność, czy potrafię nie kojarzyć najpiękniejszego krajobrazu, najbardziej uroczych zakątków z czarnym dymem, z krwistym płomieniem, z rozpaczliwym ostatnim krzykiem palonych ludzi? Chyba nigdy już, nigdy. Ludzie będą mieli swoje sprawy, a ja b... pokaż więcej
  • Irena Krzywicka
    116. rocznica
    urodzin
    A los, wie pan, to nie jest wcale sumienny księgowy, tylko głupi, bezmyślny dureń, który wszystko mili i plącze i wszystko zawsze nie w porę załatwia. Za późno. Za późno, rozumie pan?
  • Patrick White
    103. rocznica
    urodzin
    Fizyczna miłość wydawała mu się teraz jak gdyby wesołym wyścigiem z przeszkodami, w którym ostatecznie prawie każdy zawodnik zasługuje na dyskwalifikację za mniejsze lub większe oszustwa.
  • Wojciech Karolak
    76. rocznica
  • Jarosław Stukan
    42. rocznica
    urodzin
    W człowieku bowiem piękne jest to, że wie, nawet
    jeśli ze swoją wiedzą się nie zgadza.
  • Michał Piróg
    44. rocznica
  • Miljenko Jergović
    49. rocznica
    urodzin
    (...) czuje, jak rośnie w nim strach. I to nie zwyczajny, paniczny, histeryczny ludzki strach, tylko taki, przed którym nie ma ucieczki. Zaczyna się bać, jak w dzień biblijnego potopu, i nikomu nie potrafi powiedzieć, z czego zrobiony jest jego strach. Do szału doprowadza go niezrozumienie, tępota,... pokaż więcej
  • Frank Schätzing
    58. rocznica
    urodzin
    Im bardziej kogoś lubię, tym mi głupiej mu to powiedzieć. Jeśli chodzi o ciebie, jestem prawdopodobnie największym głupcem wszech czasów.
  • Irena Jurgielewiczowa
    12. rocznica
    śmierci
    Jak komuś życie krzywo się ułożyło (...) i jest sam, to robi się trochę dziwny i nieraz głupie pomysły przychodzą mu do głowy.
  • Anne Brontë
    166. rocznica
    śmierci
    Gdy straciłem panią Graham z oczu, zdało mi się, że wraz z nią odeszła cała radość [...]
  • Stefan Wyszyński
    34. rocznica
    śmierci
    Myśl o Mnie, a Ja już będę myślał o tobie”. – „Uwolnisz się od zbędnego niepokoju, daremnych rozważań, zbędnych myśli. Ile natomiast zyskasz czasu, który możesz poświęcić wyłącznie dla Mnie i dla mojego Kościoła. Chcesz mieć więcej czasu? Myśl tylko o Mnie, a przekonasz się, ile przybędzie ci czasu”... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku