AIDS, HIV

Nadine nie może uwierzyć, że Florian, który był jej pierwszą wielką miłością, ma AIDS. Czy ona też się zaraziła? Kiedy okazuje się, że jest zakażona wirusem HIV, cały jej świat wali się w gruzy. Z kim może o tym porozmawiać? Ile zostało jej jeszcze życia?

GraceSuarez | 2015-06-02
Przeczytana: 22 kwietnia 2015

Historia dziewczyny, która zaraziła się wirusem HIV od swojego chłopaka, historia wzruszająca aczkolwiek czegoś mi w niej zabrakło. Może emocji głównej bohaterki? Ciężko mi się określić. W zasadzie była taka nijaka, nie raz irytowała swoją bezmyślnością. Może też dlatego, że ja jestem osobą, która działa bardzo ostrożnie, długo się zastanawiam, analizuje sytuacje, a gdy czytam o takich naiwnych dziewczynach to tracę wiarę w ludzkość.
Książka jest napisana prostym językiem, można przeczytać bardzo szybko, lecz nie należy się wiele spodziewać. Takie powieści szybko odchodzą w zapomnienie.

Deutschland91 | 2014-03-13
Przeczytana: maj 2011

Wstrząsająca historia dziewczyny zakażonej wirusem hiv przez swojego chłopaka. Powieść zmusza do refleksji, aby nie oceniać osób chorych na aids, że same się o to prosiły oraz żeby nie spieszyć do współżycia seksualnego ponieważ nic nam nie ucieknie i na wszystko jest odpowiedni czas.
"Chcę żyć" to życiowa lektura o tym jak cenne jest zdrowie i życie. O silnej woli walki, aby mimo wszystko żyć normalnie i spełniać swoje marzenia. Historia Nadine zapisała się w mojej pamięci , mówi także a potrzebie bycia akceptowanym. Książkę polecam , jest niezwykłym świadectwem walki z ciężką chorobą.

Justyna Antoniewicz | 2015-05-11
Przeczytana: 11 maja 2015

Bardzo prawdziwa i smutna historia siedemnastoletniej prawie Nadine, która zaraziła się wirusem Hiv od swojego chłopaka Floriana.
Przerażająca i wzruszająca opowieść poruszyła mnie bardzo.
Dziewczyna walczy o to by żyć, zadaje sobie pytanie dlaczego to ją to spotkało!!!
Gdy dowiaduje się Nadine, że jest bardzo chora czuje się załamana i zrozpaczona. Rodzice wspierają ją, ma w nich wsparcie...zrozumienie, bardzo kochają swoją jedyną córkę.
Otaczają ją wielką miłością, troską i opieką, ma oparcie, podporę u nich.
Zasmuciła mnie ta historia, oparta na faktach naprawdę wzruszyła.

książkowymol | 2012-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2012

Bardzo pouczająca książka, dała mi dużo do myślenia. Temat zakażenia HIV a potem rozwinięcia AIDS jest powszechnie nam znany, ale jednak nic o nim nie wiemy. Myślimy, że przez sam pobyt z osobą zarażoną możemy się zarazić tak jak grypą. Ale to bujda! Osoby chore mogą normalnie żyć. Uprawiać sport oraz brać aktywny udział w życiu społecznym. Starajmy się nie odrzucać takich ludzi na margines...

Other | 2013-04-09
Przeczytana: 08 kwietnia 2013

Książka bardzo mi się podobała. Mówi o nastolatce,która jest nosicielką HIV.Utwór pokazuje nam o konsekwencjach swoich czynów i o tym,że nie powinno się kierować chorobami osób. Nie pownno się odwracać od ludzi którzy czasami mają problemy zdrowotne. Każdy jest inny i każdy ma prawo żyć po swojemu.

gabriela1919 | 2013-12-13
Przeczytana: 26 października 2013

Książka bez wątpienia warta przeczytania. Otwarła mi oczy na tę chorobę. Owszem słowo HIV i AIDS obiło mi się o uszy, ale nie wiedziałam do końca jak przebiega ta choroba. Tak zastanawiając się to ludzie wiedzą o tej chorobie, lecz tak naprawdę nic nie wiedzą. Powinniśmy akceptować osoby chore, aby nie czuły się gorsze i odrzucone przez społeczeństwo. Historia Nadine doskonale oddaje to co czuje osoba chora i czytając tę książkę uczymy się akceptacji osób zarażonych.
Bardzo pozytywnie odebrałam tą książkę i polecam!

Adam | 2017-03-26
Przeczytana: 25 marca 2017

Pierwsza wielka miłość, to uczucie jakże piękne, przepełnione radością i ciepłem. Każdy z nas przeżył kiedyś pierwszą miłość i wydawało się nam, że to uczucie nigdy się nie wypali. Niewiele osób może powiedzieć, że ta pierwsza miłość jest tą ostatnią. Ale czy to pierwsze głębokie uczucie może zaważyć na całym naszym życiu?
Nadine Gebert odpowiedziałaby nam - tak może i to nawet bardzo. Ta niespełna siedemnastoletnia dziewczyna zakochuje się jak większość nastolatek w jej wieku, nic wielkiego, przecież każda z nas ma chłopaka – powiedziałaby Nadine.
Dla Nadine, Flawon, był tym pierwszym chłopakiem…, konsekwencje tego pierwszego razu, to zarażenie wirusem HIV.
Arold pokazuje nam na przykładzie Nadine, że łyknięcie tabletki nie chroni nas przed konsekwencjami naszych czynów. A walka ze śmiertelną chorobą jest o wiele bardziej skomplikowana niż możemy to sobie wyobrazić. Brak akceptacji oraz uprzedzenia wynikające z niewiedzy otaczających, tych którzy twierdzą, że „kto ma AIDS jest...

Kaś-ka | 2016-05-20

Książka jakoś szczególnie mnie nie poruszyła, czegoś mi w niej zabrakło albo spodziewałam się większych emocji, lepszej fabuły.
W książce ukazany jest temat AIDS, HIV - jak rujnuje się świat młodej i pełnej życia Nadine gdy dowiaduje się o swej chorobie. Jak dziewczyna radzi sobie z chorobą i jak tę chorobę postrzega większość ludzi - tak naprawdę wiele osób nie wie na ten temat nic błędnie zakładając iż to choroba narkomanów i dziwek.

Agata | 2011-02-12
Na półkach: 2011, Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 12 lutego 2011

Zupełnie niechcący zabrałam się za książkę ewidentnie dla nastolatek. W dodatku książkę z przesłaniem, a co za tym idzie, mocno tendencyjną. Jej tendencyjność mnie drażniła, podobnie jak kiepściutki styl niczym z pamiętnika małej dziewczynki.

Kevorkian | 2014-03-27
Przeczytana: 27 marca 2014

Książka z cyklu "gdybym była o połowę młodsza, to by mi się podobało". Chyba w ogóle zrobię sobie taką półeczkę.

Książka stylizowana na pisaną przez nastolatkę i ewidentnie do nastolatków skierowana. Mnie rozczarowała - bohaterowie płascy jak deska, o żadnym (w tym o głównej bohaterce) właściwie nie można powiedziec nic więcej poza tym, że to "typowa nastolatka". Przez to wszystko jej psychologiczne rozterki wyszły dla mnie kompletnie niewiarygodnie.

Do tego odniosłam wrażenie, że to raczej stylizowany na beletrystykę poradnik, który mógłby nosić tytuł "Jak się zachowywać, kiedy Twój bliski zarazi się HIV". Zdania w rodzaju "myślałam, że HIV mnie nie dotyczy" przewijają się dosłownie co kilka stron i chociaż książeczka jest cieniutka, w pewnym momencie się zirytowałam. Czyta się lekko, ale i w głowie nic z niej nie pozostaje, chyba, że dla kogoś hasło HIV to kompletna nowość, wtedy dowie się z niej garści informacji w rodzaju "chorują nie tylko narkomani i...