Okładka książki Chcę żyć!

Chcę żyć!

Autor:
wydawnictwo
Ossolineum
AIDS, HIV
typ
papier
6,22 (423 ocen i 38 opinii)

Opis książki

Nadine nie może uwierzyć, że Florian, który był jej pierwszą wielką miłością, ma AIDS. Czy ona też się zaraziła? Kiedy okazuje się, że jest zakażona wirusem HIV, cały jej świat wali się w gruzy. Z kim może o tym porozmawiać? Ile zostało jej jeszcze życia?

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Deutschland91 | 2014-03-13
Przeczytana: maj 2011

Wstrząsająca historia dziewczyny zakażonej wirusem hiv przez swojego chłopaka. Powieść zmusza do refleksji, aby nie oceniać osób chorych na aids, że same się o to prosiły oraz żeby nie spieszyć do współżycia seksualnego ponieważ nic nam nie ucieknie i na wszystko jest odpowiedni czas.
"Chcę żyć" to życiowa lektura o tym jak cenne jest zdrowie i życie. O silnej woli walki, aby mimo wszystko żyć normalnie i spełniać swoje marzenia. Historia Nadine zapisała się w mojej pamięci , mówi także a potrzebie bycia akceptowanym. Książkę polecam , jest niezwykłym świadectwem walki z ciężką chorobą.

książkowymol | 2012-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2012

Bardzo pouczająca książka, dała mi dużo do myślenia. Temat zakażenia HIV a potem rozwinięcia AIDS jest powszechnie nam znany, ale jednak nic o nim nie wiemy. Myślimy, że przez sam pobyt z osobą zarażoną możemy się zarazić tak jak grypą. Ale to bujda! Osoby chore mogą normalnie żyć. Uprawiać sport oraz brać aktywny udział w życiu społecznym. Starajmy się nie odrzucać takich ludzi na margines...

gabriela1919 | 2013-12-13
Przeczytana: 26 października 2013

Książka bez wątpienia warta przeczytania. Otwarła mi oczy na tę chorobę. Owszem słowo HIV i AIDS obiło mi się o uszy, ale nie wiedziałam do końca jak przebiega ta choroba. Tak zastanawiając się to ludzie wiedzą o tej chorobie, lecz tak naprawdę nic nie wiedzą. Powinniśmy akceptować osoby chore, aby nie czuły się gorsze i odrzucone przez społeczeństwo. Historia Nadine doskonale oddaje to co czuje osoba chora i czytając tę książkę uczymy się akceptacji osób zarażonych.
Bardzo pozytywnie odebrałam tą książkę i polecam!

Agata | 2011-02-12
Na półkach: 2011, Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 12 lutego 2011

Zupełnie niechcący zabrałam się za książkę ewidentnie dla nastolatek. W dodatku książkę z przesłaniem, a co za tym idzie, mocno tendencyjną. Jej tendencyjność mnie drażniła, podobnie jak kiepściutki styl niczym z pamiętnika małej dziewczynki.

Kevorkian | 2014-03-27
Przeczytana: 27 marca 2014

Książka z cyklu "gdybym była o połowę młodsza, to by mi się podobało". Chyba w ogóle zrobię sobie taką półeczkę.

Książka stylizowana na pisaną przez nastolatkę i ewidentnie do nastolatków skierowana. Mnie rozczarowała - bohaterowie płascy jak deska, o żadnym (w tym o głównej bohaterce) właściwie nie można powiedziec nic więcej poza tym, że to "typowa nastolatka". Przez to wszystko jej psychologiczne rozterki wyszły dla mnie kompletnie niewiarygodnie.

Do tego odniosłam wrażenie, że to raczej stylizowany na beletrystykę poradnik, który mógłby nosić tytuł "Jak się zachowywać, kiedy Twój bliski zarazi się HIV". Zdania w rodzaju "myślałam, że HIV mnie nie dotyczy" przewijają się dosłownie co kilka stron i chociaż książeczka jest cieniutka, w pewnym momencie się zirytowałam. Czyta się lekko, ale i w głowie nic z niej nie pozostaje, chyba, że dla kogoś hasło HIV to kompletna nowość, wtedy dowie się z niej garści informacji w rodzaju "chorują ni...

aaandzik | 2014-01-08

Nadine to zwykła dziewczyna. Nie różni się ode mnie lub od innych. Ma swoje zainteresowania i hobby. Jednak w jednej chwili wszystko się zmienia. Dowiaduje się od swojego byłego chłopaka, że zaraził ją wirusem HIV. Dręczą ją wątpliwości, myśli i nie wie co robić. Jak normalny człowiek zareagowałby na taką wiadomość? Rozpłakałby się, zdenerwował czy wpadł w furię? Właśnie tak. Jednak dziewczyna miała siłę w sobie, by walczyć i żyć dalej. Mimo wielu smutków, straty działa dalej i wzięła udział w zawodach i wygrała. Jej drużyna zajęła pierwsze miejsce i właśnie to jest dowodem, że mimo choroby, o którą przecież nikt się nie prosi, można coś osiągnąć. Można wiele osiągnąć. Można wszystko, jeśli się tylko chce.

weronika37 | 2013-03-05

Tą książkę warto przeczytać, mimo że nie była rewelacyjna to pokazuje że z chrobą można żyć. chociaż jest to trudne. Ksiązka zawiera informacje o HIV i AIDS oraz to że poprzez podanie osobie zarażonej ręki nie zarazimy się od niej ;).Często społeczeństwo odsuwa się od takich osób, co jest im przykre.

Izuu_3 | 2012-10-04
Przeczytana: 03 września 2012

Książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie a przyznaje się,że podchodziłam do niej sceptycznie jednak autorka mile mnie zaskoczyła.Książka doskonale opisuje uczucia,zycie w społeczeństwie ludzi chorych na AIDS.Uważam,że opisanie zmiany życia i przebiegu choroby jest świetnie trafione.:)

Ewa | 2011-02-27
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 27 lutego 2011

Bez wątpienia jest to książka, którą warto było przeczytać. Porusza wciąż ważny temat, jakim jest HIV/AIDS. Chociaż obecnie rak wywołuje większą panikę, nie można zapomnieć, że AIDS też zbiera swoje "żniwo".
W książce opisana jest historia siedemnastoletniej Nadine, która dowiaduje się, że jest nosicielką wirusa HIV. Dla każdego, kto otrzymuje tak drastyczną informację, to szok, z którym trudno sobie poradzić. W głowie kłębi się wiele pytań, wątpliwości, strachu przed reakcją innych osób. O tym właśnie jest ta książka. I o łamaniu stereotypów.
Polecam.

Lemma | 2011-05-18
Przeczytana: kwiecień 2011

„Chcę żyć” to trafny tytuł dla tej książki. Główna bohaterka dowiaduje się, że życia nie pozostało jej za wiele. Nie zdradzę tu więcej niż opis wydawcy, pisząc, że zaraziła się HIV i teraz z tym wirusem i z perspektywą AIDS musi żyć każdego dnia. Jest młoda, ma koleżanki, w szkole idzie jej całkiem dobrze, ale wiadomość, że jest nosicielką spada na nią jak grom z jasnego nieba. C.d. na moim blogu lemmaelectorium.blogspot.com Zapraszam :)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto