6,23 (451 ocen i 42 opinie)
AIDS, HIV

Nadine nie może uwierzyć, że Florian, który był jej pierwszą wielką miłością, ma AIDS. Czy ona też się zaraziła? Kiedy okazuje się, że jest zakażona wirusem HIV, cały jej świat wali się w gruzy. Z kim może o tym porozmawiać? Ile zostało jej jeszcze życia?

Sklep

Jonathan Carroll

6,57 (113 ocen i opinii)
Maybe Someday
Colleen Hoover

8,51 (1173 ocen i opinii)
Próżna

Znalezione nie kradzione
Stephen King

7,59 (138 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Deutschland91 | 2014-03-13
Przeczytana: maj 2011

Wstrząsająca historia dziewczyny zakażonej wirusem hiv przez swojego chłopaka. Powieść zmusza do refleksji, aby nie oceniać osób chorych na aids, że same się o to prosiły oraz żeby nie spieszyć do współżycia seksualnego ponieważ nic nam nie ucieknie i na wszystko jest odpowiedni czas.
"Chcę żyć" to życiowa lektura o tym jak cenne jest zdrowie i życie. O silnej woli walki, aby mimo wszystko żyć normalnie i spełniać swoje marzenia. Historia Nadine zapisała się w mojej pamięci , mówi także a potrzebie bycia akceptowanym. Książkę polecam , jest niezwykłym świadectwem walki z ciężką chorobą.

Justyna | 2015-05-11
Przeczytana: 11 maja 2015

Bardzo prawdziwa i smutna historia siedemnastoletniej prawie Nadine, która zaraziła się wirusem Hiv od swojego chłopaka Floriana.
Przerażająca i wzruszająca opowieść poruszyła mnie bardzo.
Dziewczyna walczy o to by żyć, zadaje sobie pytanie dlaczego to ją to spotkało!!!
Gdy dowiaduje się Nadine, że jest bardzo chora czuje się załamana i zrozpaczona. Rodzice wspierają ją, ma w nich wsparcie...zrozumienie, bardzo kochają swoją jedyną córkę.
Otaczają ją wielką miłością, troską i opieką, ma oparcie, podporę u nich.
Zasmuciła mnie ta historia, oparta na faktach naprawdę wzruszyła.

książkowymol | 2012-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2012

Bardzo pouczająca książka, dała mi dużo do myślenia. Temat zakażenia HIV a potem rozwinięcia AIDS jest powszechnie nam znany, ale jednak nic o nim nie wiemy. Myślimy, że przez sam pobyt z osobą zarażoną możemy się zarazić tak jak grypą. Ale to bujda! Osoby chore mogą normalnie żyć. Uprawiać sport oraz brać aktywny udział w życiu społecznym. Starajmy się nie odrzucać takich ludzi na margines...

gabriela1919 | 2013-12-13
Przeczytana: 26 października 2013

Książka bez wątpienia warta przeczytania. Otwarła mi oczy na tę chorobę. Owszem słowo HIV i AIDS obiło mi się o uszy, ale nie wiedziałam do końca jak przebiega ta choroba. Tak zastanawiając się to ludzie wiedzą o tej chorobie, lecz tak naprawdę nic nie wiedzą. Powinniśmy akceptować osoby chore, aby nie czuły się gorsze i odrzucone przez społeczeństwo. Historia Nadine doskonale oddaje to co czuje osoba chora i czytając tę książkę uczymy się akceptacji osób zarażonych.
Bardzo pozytywnie odebrałam tą książkę i polecam!

lifeless | 2015-06-02
Na półkach: Wyzwanie 2015, Przeczytane

Hmm.. historia dziewczyny, która zaraziła się wirusem HIV od swojego chłopaka, historia wzruszająca aczkolwiek czegoś mi w niej zabrakło. Może emocji głównej bohaterki? Nie jest zła, napisana prostym językiem, można przeczytać w godzinę, z pewnością nie jest to pozycja, która skłania do refleksji i na długo pozostaje w pamięci...

Other | 2013-04-09
Przeczytana: 08 kwietnia 2013

Książka bardzo mi się podobała. Mówi o nastolatce,która jest nosicielką HIV.Utwór pokazuje nam o konsekwencjach swoich czynów i o tym,że nie powinno się kierować chorobami osób. Nie pownno się odwracać od ludzi którzy czasami mają problemy zdrowotne. Każdy jest inny i każdy ma prawo żyć po swojemu.

Agata | 2011-02-12
Na półkach: 2011, Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 12 lutego 2011

Zupełnie niechcący zabrałam się za książkę ewidentnie dla nastolatek. W dodatku książkę z przesłaniem, a co za tym idzie, mocno tendencyjną. Jej tendencyjność mnie drażniła, podobnie jak kiepściutki styl niczym z pamiętnika małej dziewczynki.

Kevorkian | 2014-03-27
Przeczytana: 27 marca 2014

Książka z cyklu "gdybym była o połowę młodsza, to by mi się podobało". Chyba w ogóle zrobię sobie taką półeczkę.

Książka stylizowana na pisaną przez nastolatkę i ewidentnie do nastolatków skierowana. Mnie rozczarowała - bohaterowie płascy jak deska, o żadnym (w tym o głównej bohaterce) właściwie nie można powiedziec nic więcej poza tym, że to "typowa nastolatka". Przez to wszystko jej psychologiczne rozterki wyszły dla mnie kompletnie niewiarygodnie.

Do tego odniosłam wrażenie, że to raczej stylizowany na beletrystykę poradnik, który mógłby nosić tytuł "Jak się zachowywać, kiedy Twój bliski zarazi się HIV". Zdania w rodzaju "myślałam, że HIV mnie nie dotyczy" przewijają się dosłownie co kilka stron i chociaż książeczka jest cieniutka, w pewnym momencie się zirytowałam. Czyta się lekko, ale i w głowie nic z niej nie pozostaje, chyba, że dla kogoś hasło HIV to kompletna nowość, wtedy dowie się z niej garści informacji w rodzaju "chorują nie tylko narkomani i...

NoteAboutMe | 2014-12-25
Przeczytana: 24 października 2014

Książka średnia jak dla mnie .. wszystko było zbyt oczywiste. No ale nie każdemu musi się podobać :)

Nadine dostaje list od swojego byłego chłopaka, Floriana z informacją, że ma AIDS i każe się przebadać Nadine. Żyje pod strachem dopóki nie dostaje wyników .. czy jest zarażona? dowiecie się po przeczytaniu.

aaandzik | 2014-01-08

Nadine to zwykła dziewczyna. Nie różni się ode mnie lub od innych. Ma swoje zainteresowania i hobby. Jednak w jednej chwili wszystko się zmienia. Dowiaduje się od swojego byłego chłopaka, że zaraził ją wirusem HIV. Dręczą ją wątpliwości, myśli i nie wie co robić. Jak normalny człowiek zareagowałby na taką wiadomość? Rozpłakałby się, zdenerwował czy wpadł w furię? Właśnie tak. Jednak dziewczyna miała siłę w sobie, by walczyć i żyć dalej. Mimo wielu smutków, straty działa dalej i wzięła udział w zawodach i wygrała. Jej drużyna zajęła pierwsze miejsce i właśnie to jest dowodem, że mimo choroby, o którą przecież nikt się nie prosi, można coś osiągnąć. Można wiele osiągnąć. Można wszystko, jeśli się tylko chce.