giovanna

W Fayette, prowincjonalnym miasteczku w Pensylwanii, na każdym kroku czają się ponure tajemnice. Tessa, która wyjechała stąd w dzieciństwie, cały czas starała się nie myśleć o tym, co wydarzyło się tamtej letniej nocy. Tak mroczne przeżycia mogą zostawić w pamięci niezatarty ślad, jeśli tylko im się na to pozwoli. Callie, jej przyjaciółka, została w Fayette. Przeprowadziła się do innego domu,...

Callie, jej przyjaciółka, została w Fayette. Przeprowadziła się do innego domu, więc nie musi codziennie patrzeć na te same ściany, ale Callie zawsze była tą silniejszą. Dlatego potrafi stawiać czoła demonom i ma nadzieję, że pewnego dnia znikną na dobre, jeśli będzie ostro imprezowała.

Jako dziewczynka Tessa nigdy nie rozmawiała ze swoją przyjaciółką o tym, co wtedy widziały. Nie przed procesem, w którym obie zeznawały. Ani tym bardziej potem. Po procesie Callie zamknęła się w sobie, a Tessa wyjechała, co tylko sprawiło, że przyjaciółki całkowicie straciły ze sobą kontakt. Ale od wyjazdu Tessę nurtują pytania. Pewne rzeczy nieustannie budziły jej podejrzenia. A teraz musi wrócić do Fayette – tam, gdzie Wyatt Stokes czeka w celi śmierci na proces apelacyjny, gdzie przed laty zginęła Lori Cawley, kuzynka jej przyjaciółki, i gdzie ukrywa się ktoś, kto może znać prawdę. Tylko że szukając rozwiązania zagadki Tessa z każdym krokiem zbliża się do mordercy – a tym razem uciec nie będzie tak łatwo.

źródło opisu: https://muza.com.pl/2_wydawnictwo-akurat

źródło okładki: https://muza.com.pl/2_wydawnictwo-akurat

katala | 2018-05-23
Przeczytana: 23 maja 2018

Ha! To może zacznijmy od tego, co do czego nikt nie ma wątpliwości. Bardzo dobra okładka. Ciemna, mroczna, popękana, niepokojąca. Niewątpliwie intrygująca i zachęcająca. Na wstępie pokazuje to, czego możemy się spodziewać. Mroku. Ciemności. Tajemnic i zagadek.
Czy to prawda?
I tu chyba okazuje się, że nie dla każdego. Bo o ile szukamy sensacji rodem z powieści Cartera to nie tędy droga. Szybkości, okrucieństwa, szybkiej akcji? Tego też tutaj nie znajdziemy. Nie ma pościgów, epatowania przemocą, szaleństwa morderstw i zbrodni. To nie ta bajka. I o ile ktoś tego chciał, to nie będzie zadowolony, lub nie tak bardzo, jak mógłby.
Ale jeśli szukamy czegoś odmiennego, to może nie być tak źle. Ja jako, że założeń nie miałam żadnych, nie przeżyłam rozczarowania. Szczerze przyznaję, że na początku książkę czytało mi się ciężko. Akcja sensacyjna jest wolna, niekiedy nawet bardzo wolna, żeby nie powiedzieć pełzająca. Poznajemy wiele obrazków obyczajowych, i wszystkie co do jednego w odcieniach...

Renax | 2017-11-03
Przeczytana: 31 października 2017

Czytuję od czasu do czasu thrillery, choć nie mam czasu na śledzenie wszystkich ciekawych nowości. Ba, nawet nie mam czasu, żeby przeczytać wszystkich kryminałów Wrońskiego! Ale na tę książkę od Akurat się skusiłam. A przekonała mnie 'zachęcajka' treści. Książka ukazała się 20 września 2017 roku. Książka ta jest debiutem pisarskim tej młodej, 27-letniej pisarki. Książkę nominowano m.in. do Pennsylvania Young Reader’s Choice Award, Georgia Peach Book Award oraz TAYSHAS Reading List. Thomas jest również uznaną autorką scenariuszy m.in. dla Warner Brothers Television. Obecnie mieszka na Long Island z mężem i przygarniętym kotem - podaje wydawnictwo.

Książka mi się spodobała i przeczytałam ją jednym tchem. Zauważyłam, że jest to literatura popularna, a zakończenie było 'na łeb, na szyję', ale i tak czytałam ją jednym tchem. Urzekło mnie to, że powieść ma klimat starych filmów o amerykańskiej młodzieży, które oglądałam, jak autorka (rocznik 1990) w pieluchach była. Bohaterką jest...

W Fayette,w prowicjalnym miasteczku każdy skrywa mroczne tajemnice.
Tessa w dzieciństwie wyjechała stąd,przez lata starała się nie myśleć o tym co wydarzyło się pewnej letniej nocy.
Gdy jej przyjaciółka Callie miała jeszcze gorzej,a sama pozostała w miasteczku musiała stawiać i zmierzać czoło demonom przeszłości,które ją nękają.
To dawno temu będąc dziewczynkami,były światkami tej bestialskiej,okrutnej zbrodni,aczkolwiek tak im się wydawało.
Między innymi za tą sprawą ich całych zeznań co złożyły Wyatt Stokes trafił do celi śmierci.
I Tessa wraca do rodzinnego miasteczka stara się dociec do prawdy,jednak ktoś podąża krok w krok za nią i bardzo dobrze wie co się naprawdę wydarzyło i ta osoba nie chce by prawda ujrzała światło dziennego wyszła na jaw,nie dopuści do tego wcale.
Mroczna,tajemnicza okładka mnie zaintrygowała,zaciekawiła skrywa mroczne tajemnice,tajemne zakamarki i sekrety.
Bardzo dobra fabuła,niezła akcja,budował mocne napięcie kryminał.
Zaskakujący,świetny...

tajemniczeksiazki | 2017-10-25
Przeczytana: 25 października 2017

O tym, jak wielką miłością darze kryminały i wszelkie im podobne pozycje pisałam już tutaj nie raz i nie dwa, dlatego też nie zdziwi Was zupełnie fakt sięgnięcia po tę powieść. Tym bardziej, że okazała się na całkiem interesującą pozycją.

W niewielkim mieście Fayette, w stanie Missisipi panuje poruszenie. Od kilkunastu lat bowiem dochodzi tam co jakiś czas do brutalnych morderstw na młodych, pięknych dziewczynach. Mordercę z marszu okrzyknięto "Potworem znad Rzeki Ohio". Jednymi z niegdysiejszych świadków pewnej zbrodni łączonej z owym mordercą były dwie dziewczynki - Tessa i Callie, które po latach - za sprawą wyjawienia kolejnej bestialskiej zbrodni - raz jeszcze postanawiają zeznawać w całej sprawie. Dzięki temu na jaw zaczynają wychodzić coraz to nowsze, mroczniejsze fakty, które rzucają nowe światło na cały proces. Wątków jest wiele, lecz morderca może być tylko jeden.

Dwoma głównymi i jakże istotnymi bohaterkami są nastolatki, Tessa i Callie, które niegdyś były...

"Mroczne zakamarki" to udany debiut amerykańskiej pisarki Kary Thomas, która specjalizuje się w powieściach grozy. Jej pierwsza książka została nominowana do kliku nagród w kategorii thriller. Dziękuję ślicznie wydawnictwu Akurat, które umożliwiło mi poznanie tej ciekawej historii.

Tessa Lowell po dziewięciu latach powraca do swojego rodzinnego Fayette w Pensylwanii aby spotkać się z ciężko chorym ojcem, który przebywa w miejscowym zakładzie karnym. Powrót do miasta przywołuje wiele wspomnień i zmusza do stawienia czoła demonom przeszłości. Seria morderstw na młodych dziewczętach dokonana przez "Potwora znad rzeki Ohio" przed dziewięciu laty kładzie się cieniem i budzi strach wśród mieszkańców, kiedy ginie kolejna dziewczyna. Czyżby policja skazała wówczas na karę więzienia niewłaściwą osobę...

Obok dochodzenia związanego z zamordowaniem kolejnej młodej kobiety - przyjaciółki z dzieciństwa, Tessa prowadzi swoje osobiste śledztwo dotyczące własnej rodziny. Z matką utraciła...

Justyna | 2017-11-14
Przeczytana: 09 października 2017

Debiut w iście Amerykańskim stylu. Kara Thomas i jej Mroczne zakamarki to prawdziwy thriller przez duże „T”. Młodziutka autorka (1990) stworzyła doskonałą historię. Tessa i Callie w dzieciństwie najlepsze przyjaciółki, zostały zmanipulowane przez wymiar sprawiedliwości. Przyznały, że widziały. Po wielu latach już same nie wiedzą czego były świadkiem. Obydwie dążą do prawdy. Ale prawda okaże się zbyt mroczna.
Fenomenalnie się czyta historia dwu wątkowa, okraszona czarnym humorem. Czytelnik na początku dostaje dość dużą porcję informacji. Ale to tylko pozory. Tak naprawdę nic nie wiemy. I w tej niewiedzy będziemy aż do epilogu. Zachwyciła mnie ta książka, dawno żadna powieść nie wzbudziła takiej ciekawości. Kara Thomas pisze również scenariusze dla Warner Brothers Television. Mroczne zakamarki zostały nominowane m.in. do Pennsylvania Young Reader’s Choice Award, Georgia Peach Book Award oraz TAYSHAS Reading List. Rewelacyjny thriller polecam. http://ksiazkinaszapasja.blogspot.com/

Agata76 | 2018-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2018

Bardzo dobra książka i nie dajmy się zwieść temu, że początek jest dość toporny ..... potem akcja nabiera tempa i tajemnica goni tajemnicę i tajemnicą pogania ..... aż do zakończenia, które zwala z nóg, ale zakończeniem w tej książce nie jest to, kiedy okazuje się kto, co i dlaczego ( choć tego do końca nie zrozumiemy ) - zakończeniem jest naprawdę kilka ostatnich zdań wobec, których jesteśmy bezradni w kontekście całej książki. Polecam

werka777 | 2017-10-20
Przeczytana: 20 października 2017

TROCHĘ NUDY I FINAŁ NA MEDAL
Fabuła ma potencjał. Autorka posłużyła się wdzięcznym pomysłem, nie do końca jednak wykorzystując możliwości, które sama sobie wypracowała. Ale o tym za chwilę. Książka rozpoczyna się ciekawie, by potem akcja mogła na dość długi czas spowolnić, zmylić i zaskoczyć finałem. Tak naprawdę gdyby nie fakt, że historii sprzyjała aura niejasności i tajemnicy, być może nie dotarłabym do końca, ponieważ spotkałam się z fragmentami, które naprawdę mnie nużyły. Ale… Finał, tempem zupełnie odbiegający od całości, jest skomasowanym kłębkiem wszystkich najważniejszych elementów. Byłam zaskoczona zwieńczeniem wątków i rozwiązaniem, którego nie udało mi się przewidzieć. Tego oczekuję od dobrej książki sensacyjnej i akurat w tej kwestii autorka sprostała moim oczekiwaniom.

DWA ROZWIĄZANIA, OBA ZŁE
Na plus oceniam również kreację postaci, które pod względem osobowości wzbudziły we mnie ambiwalentne uczucia. Nikomu nie potrafiłabym tutaj do końca zaufać, pomimo tego, że...

Matylda Saresta | 2017-09-20

Okładka bardziej mroczna i tajemnicza, niż sama treść.
Początek /moim zdaniem/ dość patetyczny. Potem już jest lepiej, ale mam wrażenie, że młodzieży ta troszkę naiwna, choć dość klimatyczna opowieść będzie się bardziej podobała...

Aniaczyanka | 2017-11-01
Przeczytana: 31 października 2017

To naprawdę mroczna książka! Cała historia jest taka przejmująca. Czyta się szybko, ciekawie, choć od początku jest podszyta strachem. Pierwszoosobowa narracja i opisane emocje młodej dziewczyny sprawiają, że przeżyjecie wszystko razem z nią. I choć raczej zaliczyłabym ją do kategorii młodzieżowej, to opowieść porusza do głębi, a jej zakończenie zaskakuje. Według mnie to świetny debiut, czekam na kolejne książki tej autorki!