Gra o wszystko

Okładka książki Gra o wszystko Molly Bloom
Okładka książki Gra o wszystko
Molly Bloom Wydawnictwo: HarperCollins Polska biografia, autobiografia, pamiętnik
Molly's Game
HarperCollins Polska
2018-01-08
2018-01-08
Danuta Fryzowska
kobieta hazard poker USA ekranizacja

Świetna wciągająca historia o kobiecie która poznała świat hazardu i stała się królową

Jeśli szukasz książki, dzięki której zrelaksujesz się i odpłyniesz w inny świat to polecam Ci “Grę o wszystko” Molly Bloom.

Autorka zabiera nas w podróż do świata luksusu i hazardu. Wraz z nią poznajemy życie ludzi z wyższych sfer ich upodobania i słabości, a także sposób myślenia i stosunek do pieniędzy oraz innych ludzi.

Główna bohaterka jest ciekawą osobą, która od najmłodszych lat z uporem walczy o swoje. Wydawać by się mogło, że Molly ma wszystko pod kontrolą i jest gotowa na każdą ewentualność. Jednak ku naszemu zdziwieniu jej ułożony świat w jednej chwili legnie w gruzach.

Czy Molly zdoła się otrząsnąć po tym, co ją spotkało i wrócić do normalnego życia, do zwyczajnego życia bez luksusów i mnóstwa pieniędzy na koncie?

Aby się przekonać sięgnij już dziś po książkę “Gra o wszystko”.

Jeśli szukasz romantycznych chwil pełnych wyznań miłości nie licz na to, bo w tej książce ich nie znajdziesz. Główna bohaterka jest skupiona na sobie i swoim biznesie, co prawda pojawiają się w jej życiu mężczyźni, ale oni przychodzą i odchodzą. Więcej już nie zdradzę - przeczytaj, a się dowiesz …

Na podstawie książki powstał film o tym samym tytule, do którego obejrzenia również zachęcam.

Główna bohaterka jest ciekawą osobą, która od...

To była pierwsza książka z gatunku literatury faktu, jaką przeczytałam. Nie jestem pewna, jak powinna wyglądać książka napisana pod tym kątem. W przypadku "Gra o wszystko" autorki Molly Bloom odniosłam wrażenie, że czytam fikcyjną historię, a nie opartą na faktach i zdarzeniach życiowych. Dysponowane daty były podane dość ogólnie, określając w zaokrągleniu czas trwania akcji. Było to na zasadzie podania przedziału czasowego na kilka kluczowych w tym wydarzeń. To niestety jest dość przykre, bo fikcyjne opowieści są bardziej dokładne. Sama książka była napisana dość prostym językiem. Dzięki temu czytanie przychodziło szybko i sprawnie. Trochę ciężko jest podnieść swój poziom leksykalny z tego powodu, jednak można za to poznać fachowe słowa z dziedziny pokera. Generalnie cała książka opiera się na organizowaniu gier pokerowych przez autorkę. Między innymi, jak do tego doszło, jak się to odbywało i jak to się zakończyło. Dodatkowym atutem jest możliwość zapoznania się z stylem życia graczy, którzy należą do śmietanki towarzyskiej, takich jak gwiazdy, celebryci, przedsiębiorcy, itp. Można pozyskać wiedzę o życiu na szczycie. Należy jednak pamiętać, że głównie pod przykrywką pokera, przez co informacje z pobocznych wątków są dość ogólne i powierzchowne. Myślę, że dla ludzi ciekawych świata pokerowego i celebrytów książka będzie dobrą propozycją, ale nie profesjonalną. Czasami jest miło uciec od szarego świata rzeczywistości, a ta książka właśnie w tym pomoże, by popatrzeć na świat w tych szczęśliwych barwach chociaż przez chwilę. W końcu to świat w którym nie ma aż tyle problemów, a największym jest brak pieniędzy na udział w grze.

Ciężko jest czytać coś co wydarzyło się naprawdę. Kocham fantastykę dlatego to dla mnie takie dziwne, że ktoś piszę tylko o tym co się wydarzyło.

Gdy tylko zauważyłam artykuł na LC o ekranizacji tej książki, rzuciłam się żeby ją przeczytać. Minęło już dużo czasu a filmu nadal nie obejrzałam.
Zaczęłam czytać i dopiero wtedy zrozumiałam że jest to biografia, a co lepsze autobiografia. Molly Bloom wciąga nas w swoją historię. Zaczyna od kilku urywków z jej obecnego życia. Jednak późnej prowadzi nas przez swoje dzieciństwo. To ile od niej oczekiwano, i ile straciła. Wiele razy można usłyszeć o tragicznych zakończeniach karier sportowych. Jej kariera również tak się skończyła.
Kilka lat późnej po studiach zaczyna prace jako sekretarka, jak się później okazuje jej szef organizuje wieczorki pokerowe. I tak właśnie zaczęła się jej cała przygoda jako właścicielki jednego z największych nielegalnych kasyn w Nowy Yorku.
Książka zdecydowanie nie należy do lekkich i przyjemnych lektur. Ciężko się ją czyta zwłaszcza gdy zna się zakończenie. Jednak Molly przez cały czas pokazuje tutaj swoją siłę, zaradność, opowiada jak przez lata żyła w kłamstwie. Warto przeczytać tą autobiografie ze względu na nią. Może nie jest najlepszym przykładem jeśli chodzi o prowadzenie biznesu, jednak to jak potrafiła przez tyle lat zarządzać i promować jest godne uznania.

Opowieść w stylu "Wilka z Wall street" tylko (literacko) gorsza. Dziewczyna, która działjąc półlegalnie zdobywa fortunę i obraca się wśród celebrytów tego świata. Jej życie kręci się wokół pieniędzy. Ludzie, z którymi ma kontakt są nieprzyzwoicie bogaci, oderwani od problemów tego świata, wydając miliony na zachcianki. Mają poczucie, że wolno im wszystko, są ponad prawem, przyzwoitością, czy jakimikolwiek zasadami rządzącymi życiem przeciętnego człowieka. Tak, gdzieś tam tacy ludzie istnieją. Smutne, ale prawdziwe. I jak zwykle to wszystko pewnego dnia wali się z hukiem. Książka taka sobie, niczego nie wnosi, poza poczuciem absmaku. Tym bardziej, że główna bohaterka wydaje sie posiadać wiele cech typowych dla ludzi sukcesu: determinację, motywację, pracowitość. Szkoda, że wykorzystała je w tak niewłaściwy sposób, zaślepiły ją piieniądze i blichtr.

Ta książka to historia pewnej siebie, silnej i upartej kobiety. Osiągnęła ona sukces na polu hazardowym, stała się prawdziwą businesswoman i miała szansę poznać największe sławy Hollywood przy stole… pokerowym. Zarabiała ogromne kwoty, a jeszcze większymi obracała podczas gier. Budziła respekt i szacunek. „Gra o wszystko” to historia na faktach, choć gdyby ktoś tego nie wiedział mógłby ją uznać za dobry kryminał. Bo tamten etap życia Molly tak wyglądał.

Więcej na: https://magiakultury.pl

Fajnie opowiedziana historia, miło się czyta

Fajnie opowiedziana historia, miło się czyta

6,5
Książka przyjemna, bo przeczytana przeze mnie w kilka dni. Jak najbardziej potrafi wciągnąć, ale momentami trochę monotonna. Pomimo tego polecam.

6,5

6,5/10

6,5/10

Ciekawa historia oparta na faktach. Na książkę trafiłem po obejrzeniu filmu. Lekko napisana, dobra na rozluźnienie. Mocne 6,5.