Decyzja

Wydawnictwo: Sonia Draga
Die Entscheidung
Dariusz Guzik
Ola

A co, jeśli w niewłaściwym momencie podejmiesz złą decyzję? Simon razem z dziećmi zamierza spędzić na południu Francji spokojne Boże Narodzenie. Nic jednak nie układa się po jego myśli. Tuż przed świętami dzieci odwołują swój przyjazd, a jego przyjaciółka postanawia z nim zerwać. Podczas spaceru po plaży spotyka zaniedbaną, zrozpaczoną kobietę: Nathalie. Młoda wystraszona Francuzka twierdzi,...

A co, jeśli w niewłaściwym momencie podejmiesz złą decyzję?
Simon razem z dziećmi zamierza spędzić na południu Francji spokojne
Boże Narodzenie. Nic jednak nie układa się po jego myśli.
Tuż przed świętami dzieci odwołują swój przyjazd, a jego przyjaciółka
postanawia z nim zerwać. Podczas spaceru po plaży spotyka
zaniedbaną, zrozpaczoną kobietę: Nathalie. Młoda wystraszona
Francuzka twierdzi, że ścigają ją brutalni prześladowcy. Przejęty
współczuciem Simon postanawia jej pomóc. Nie przeczuwa jednak,
że wskutek owej decyzji zostanie uwikłany w morderczą intrygę,
której wątki sięgają aż dalekiej Bułgarii. Trop wiedzie do Seliny,
młodej dziewczyny pragnącej lepszego życia. Wpada ona w ręce
pozbawionych skrupułów przestępców. Jej dramatyczna ucieczka
staje się początkiem splotu przewrotnych zdarzeń, które ściągną na
Simona i Nathalie śmiertelne niebezpieczeństwo.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/produkt/3224/thriller-i-sensacja.html

Aneta Wiola | 2018-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2018

SOFIA, BUŁGARIA
Ivana i Kirił zmagają się z biedą. Mężczyzna od dłuższego czasu nie może znaleźć pracy, coraz ciężej utrzymać mu liczną rodzinę.
Dlatego kiedy pojawia się szansa lepszego życia dla jego najstarszego dziecka- Ninki, wraz z żoną naiwnie powierzą los swojej córki nieznajomej kobiecie, która przedstawia im się tylko z imienia.
Tajemnicza Vjara obiecuje rozwinąć karierę modelki Ninki, oferuje pieniądze i organizuje wyjazd dziewczyny do Rzymu.
Mija czas. Ninka dalej się nie odzywa. Nastolatka zapadła się pod ziemię.
Decyzja ta, którą podjęli rodzice dziewczyny będzie nieść ogromne brzmienie, które nie będzie mogła udźwignąć cała rodzina.

LA CADIERE, FRANCJA
Simon samotnie spędza czas na Prowansji. Mężczyzna załamany własnymi życiowymi niepowodzeniami, wyrusza na plażę, gdzie stanie się świadkiem dziwnej sytuacji. Zdarzenie te, ma odmienić życie mężczyzny i być fatalnym w skutkach dla innych osób.
Pomoc zaoferowana bezinteresownie, okaże się najgorszą decyzją, jaką...

Nina | 2018-07-25
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 25 lipca 2018

Książki Pani Link czytają się same. Decyzja również, chociaż nie jest to najlepsza pozycja autorki. Niewiarygodne wydarzenia, sposób, w jaki Simon wplątuje się w makabryczną historię, i niezbyt udane zakończenie nie pozwalają mi ocenić tej książki wyżej niż "dobra". Szkoda, bo autorkę bardzo lubię. Świetny pomysł na fabułę - handel ludźmi, w tym przypadku młodymi kobietami, czasami wręcz dziewczynkami, nie do końca moim zdaniem wykorzystany, choć autorka się starała. To trzeba jej przyznać. Nathalie - za żadne skarby świata nie udało mi się polubić tej dziewczyny. Jeszcze na początku historii litowałam się nad nią, było mi przykro czytając o jej niezbyt radosnym dzieciństwie. Potem już mnie tylko irytowała. Drażniły mnie podejmowane przez nią decyzje (głupie i nierozsądne) i jej zaślepienie. Cóż, nie zawsze można polubić głównych bohaterów. Lepsze takie emocje niż żadne.
Podsumowując, nie odradzam absolutnie tej lektury ale moim zdaniem szału nie ma. Ot, takie sobie czytadło na...

Hana | 2018-06-26
Na półkach: Przeczytane, Link Charlotte
Przeczytana: 26 czerwca 2018

Autorka powinna występować pod pseudonimem Niepokój Wewnętrzny. Wszystkie postaci z tej powieści go odczuwają. Ponadto brną przez śniegi, głodują, marzną i cierpią, są samotni i nieszczęśliwi. Powody cierpienia są różne, ale życie przepełnia je smutkiem i targa im nerwy. Każda podjęta decyzja jest brzemienna w skutki w tej książce, w życiu jest łatwiej he he. Autorka doprawia treść komunałami o miłości. Link w pełnej krasie. Przeczytałam wszystkie jej książki i może stąd powolna utrata cierpliwości to tejże. A temat trudny bo dotyczący handlu żywym towarem.

Jolka | 2018-07-01
Przeczytana: 30 czerwca 2018

Charlotte Link należy do moich ulubionych autorek jednak "Decyzja" jak dla mnie jest najsłabsza książką.Nie wiem ..męczyłam się z nią strasznie.Akcja nie wciągnęła mnie,brak napięcia,które powodowałoby ,że nie sposób oderwać się od stronic.Bohaterowie bez koloru a ich zachowania tylko mnie denerwowały.Co prawda to thriller psychologiczny i rozumiem,ze autorka bardziej zatopiła się w przeżywanych emocjach bohaterów,ich przemyśleniach ,podjęła się również trudnego tematu ale to wszystko ciągnęło się niezmiernie długo i nudno.Również podział na rozdziały,gdzie każdy z nich to odrębny wątek działał na mnie denerwująco,ponieważ zostają one połączone niczym na siłę,bez jakiejś spójności.A zakończenie to dla mnie zupełna klapa...Szkoda,ponieważ Charlotte Link przyzwyczaiła mnie w swoich książkach do niesamowitej akcji,gęstej aury ,ciekawych bohaterów i niesamowitego zakończenia,dlatego też "Decyzje" zakupiłam w ciemno i pierwszy raz żałuję zakupu .

Anna | 2018-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2018

„Decyzja” Charlotte Link to thriller psychologiczny na światowym poziomie. Mój ulubiony gatunek literacki. Życzyłabym sobie, żeby twórcy tego gatunku tak pisali jak ta autorka. W książkach Charlotte Link nie ma wulgaryzmów, nie ma scen rodem z horrorów. Mimo tego czytelnik wstrzymuje oddech śledząc fabułę. Okazuje się, że nie jest to niezbędne, żeby czytelnika zaintrygować, wciągnąć w grę, która zwykle toczy się o życie. Tak jest i tym razem. Najważniejsza jest psychika bohaterów. To od niej zależy, dlaczego popełniają zbrodnię, błąd czy też podejmują niewłaściwą decyzję.
Tak jak Simon, który podczas spaceru po plaży spotyka wycieńczoną, przerażoną Nathalie. Kobieta nie ma dokumentów, pieniędzy, nie ma niczego. Twierdzi, że ścigają ją brutalni prześladowcy. Ona sama zaś najprawdopodobniej zabiła człowieka. Co prawda we własnej obronie. Jednak czy ktoś jej uwierzy?
Simon nie umie i nie może pójść dalej nie udzieliwszy pomocy zrozpaczonej Nathalie. Postanawia jej pomóc, choć...

Izabela Pycio | 2018-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2018

"Nic, już nigdy nic nie będzie takie samo. Stał na gruzach własnego życia, nie mając pojęcia, czy zdoła je na powrót poskładać w całość."

Przyznam, że powieść nie przekonała mnie do siebie, jak scenariusz zdarzeń można jeszcze byłoby po wahaniu zaakceptować tłumacząc pomysłowością pisarki, tak absurdalne i infantylne zachowania bohaterów wywołują spory sprzeciw i zawód. Brakuje umiejętnie budowanego napięcia, w zasadzie wszystko dzieje się na jednym mało wciągającym poziomie, bez mocniejszych akcentów, bo nawet sensacyjne wątki nie wywołują silnego zaangażowania czytelnika. Spodziewałam się pogłębionej i wnikliwej warstwy psychologicznej, która pomogłaby zrozumieć i przychylić się do postaw kluczowych postaci. Jednak potraktowano ją powierzchownie i wycinkowo, co składało się na ogólne wrażenie monotonii i znudzenia.

Doceniam, że autorka podjęła trudny temat społeczny, ukazując jego rozmiar i bezwzględność, to z pewnością podnosi walor fabuły. Nie mam też zastrzeżeń do stylu...

Wiola | 2018-05-27
Przeczytana: 26 maja 2018

Jest to juz moje kolejne spotkanie z twórczością tej autorki i po raz kolejny jestem pozytywnie zaskoczona:)
Jak tylko sięgnęłam po jej nową powieść wiedziałam, że wciągnie mnie ona bez reszty. Młoda nathalie od samego początku wiedzie nieszczęśliwe życie. Matka pijaczka, ojciec wyjechał i ich zostawił, a ona młoda dziewczyna musi sobie radzić sama ze wszystkim. Na jej drodze staje na szczście bądź nie na szczęście Jereme. Trochę starszy od niej, doświadczony w życiu z kobietami, pozwala jej się wyrwać z toksycznego środowiska. Wydaje się, że wszystko zaczyna się układać ale to nic bardziej mylnego. Nagle jej ukochany znika bez wyjaśnienia i zaczyna się problem.
Na jej drodze staje Simon- mężczyzna po rozwodzie, nie umiący ułożyć sobie życia ponownie, będący na każde skinienie swojej byłej żony. Według mnie mężczyzna w kilku tylko procentach, bardziej oferma losu, nie umiejąca ogarnąć się. Spotykając Nathalie na swojej drodze w tajemniczych okolicznościach postanawia jej pomóc. Czy...

KaSia | 2018-05-16
Przeczytana: 16 maja 2018

Decyzje, które podejmujemy, jak się okazuje, nie tylko wpływają na nas i naszych bliskich. Mogą również wpływać na zupełnie obce osoby. Warto się nad tym zastanowić... Jak zwykle Charlotte Link mnie nie zawiodła. Książka łączy że sobą wiele z pozoru luźnych wątków, lubię takie zabiegi, lubię już na wstępie domyślać się powiązań. Narracja prowadzona jest w pierwszej i trzeciej osobie co daje nam lepszy wgląd w odczucia głównej bohaterki. Nathalie nie do końca przypadła mi do gustu, Simon może wzbudził by więcej sympatii gdyby nie był tak nieudaczny, ogólnie jednak zarys postaci i ich portret psychologiczny oceniam na plus. Nie mogę powiedzieć, żeby w książce coś szczególnie mnie zaskoczyło, wszystkiego tak na ścisłość można się domyślić jednak nie wpłynęło to na negatywny odbiór powieści. Charlotte przyzwyczaiła nas do lekkiego pióra i postaci, które stają przed życiowymi, moralnymi wyborami - i tego tu nie zabrakło. Nie powiem żebym była zachwycona, niemniej jednak książkę...

Bzibzioh | 2018-05-31
Przeczytana: 31 maja 2018

Lubię Link i jej styl narracji. Autorka wykłada wprawdzie wszystko czytelnikowi jak debilowi, ale ma to swoje dobre strony, bo przynajmniej wszystko jest jasne. :-) Ciekawa akcja, a morał jest taki, że nie warto pomagać nieznajomym, hehe.

szczypiorek5 | 2018-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2018

Niestety, moim zdaniem, najsłabsza książka autorki, którą lubię i kupuję "w ciemno". Tym razem kompletnie mi ta książka "nie leżała". Nie porwała mnie ani historia, ani postacie , które z reguły są mocną stroną autorki.
Ewidentnie się męczyłam- jeśli ktoś zaczyna swoją przygodę z Link to myślę,że nie od tej pozycji- można się zniechęcić.