Oddech Wschodu

Seria: Dotyk Północy
Wydawnictwo: Biblioteka
Oddech Wschodu

Druga część elektryzującego thrillera fantasy ''Dotyk Północy'' Adeliny Tulińskiej. Po pełnej emocji wyprawie na wyspę Frisørd Laura wraca na chwilę do beztroskiej codzienności w Łodzi. Okazuje się jednak, że los zmienił jej życie bezpowrotnie, należy już do innego świata. Uciekając przed tropiącymi ją łowcami — znajduje schronienie w górskim domu dwóch nowo poznanych mężczyzn, którzy podają...

Po pełnej emocji wyprawie na wyspę Frisørd Laura wraca na chwilę do beztroskiej codzienności w Łodzi. Okazuje się jednak, że los zmienił jej życie bezpowrotnie, należy już do innego świata. Uciekając przed tropiącymi ją łowcami — znajduje schronienie w górskim domu dwóch nowo poznanych mężczyzn, którzy podają się za przyjaciół. Jednak od tej chwili nic nie jest już pewne.
Nad wyspą Frisørd zawisa widmo wojny. Kto zdradził ? Kim staje się Laura ? Jaką tajemnicę skrywają Północ, Wschód i Południe ?
Miłość, namiętność, niebezpieczeństwo. Pełna nieoczekiwanych zwrotów akcja prowadzi czytelnika w głąb tajemniczego świata poszukiwaczy prastarych tajemnic. Świetnie nakreślone, niejednoznaczne postaci z pogranicza rzeczywistości — rozpalają wyobraźnię. Czyta się tę powieść z zapartym tchem.

źródło opisu: http://sklep.dotykpolnocy.pl/

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

KobieceRecenzje365 | 2018-01-15

Każdy z nas ma swoje ulubione książki i każdy z nas czeka niecierpliwie na kontynuacje swoich ulubionych cykli bądź serii. Ja przez ostatnich osiem miesięcy, wyczekiwałam kolejnego tomu serii Dotyk północy Adeliny Tulińskiej. Jeżeli czytaliście moją recenzję pierwszego tomu, to wiecie, że zakochałam się w tej historii (a może w Gabrielu?), któż to wie ;). Dziś zapraszam Was na recenzję części drugiej pt. „Oddech wschodu”, którą mój blog objął patronatem medialnym.

Po pełnej wrażeń wyprawie na wyspę Frisørd Laura wraca na chwilę do Łodzi. Wie, że jej życie zmieniło się na zawsze i z każdym dniem dopadają ją coraz większe wątpliwości dotyczące jej przyszłości. Poza tym kontakt z ukochanym jest niezwykle utrudniony i dziewczyna do końca nie jest pewna, na czym stoi. Laura nie zdaje sobie sprawy, że grozi jej niebezpieczeństwo i nie jest bezpieczna we własnym domu. Gdy robi się gorąco z opresji ratuje ją Zagiel, który po krótkim czasie znika z tajemniczy sposób. Opiekę nad dziewczyną...

Książkomaniacy | 2017-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2017

WWW.KSIAZKOMANIACYRECENZJE.BLOGSPOT.COM

Laura była zwyczajną młodą kobietą. Studiowała, robiła karierę, a jej relacje z przyjaciółkami układały się bardzo dobrze. Jej życie zmieniło się, gdy dostała ciekawą propozycję wyjazdu do Norwegii. Tam poznała tajemniczego i przystojnego Gabriela, a to spotkanie sprawiło, że jej życie już nigdy nie miało być poukładane i spokojne...

Po pełnej emocji, niesamowitych wydarzeń i zabarwionej nutą miłości wyprawie Laura wreszcie wraca do Łodzi. W porównaniu z klimatem Norwegii Łódź mogłaby okazać się najnudniejszym miejscem na Ziemi. Laura z pewnością oddałaby wszystko, by tak właśnie było. Niestety, nie dane jej jest zaznać spokoju. W końcu zasmakowała już innego świata i nie uwolni się od niego. Tropiący ją łowcy docierają za nią nawet do Polski. Dziewczyna na szczęście znajduje schronienie w górskim domku, u boku tych, których nigdy nie podejrzewałaby o wyciągnięcie pomocnej dłoni. Ale czy może im w pełni ufać...?

Tymczasem na wyspie Frisørd...

Amarisa | 2018-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2018

"Warto sięgnąć po „Oddech Wschodu”. W żadnym wypadku nie zawiedzie on tych, którzy mają za sobą lekturę pierwszej części – „Dotyku Północy”. Wszyscy pozostali, jeśli tylko są miłośnikami fantastyki i lubią sięgać po historie pełne legend i tajemnic do odkrycia, niepozbawione przy tym romantycznego wątku, a także jeśli szukają czegoś lekkiego i nieskomplikowanego, dającego odpocząć po trudach dnia codziennego, a przy tym pozwalającego przeżyć ciekawą przygodę w fantastycznym świecie zamieszkałym przez baśniowe i mitologiczne stworzenia, powinni bliżej przyjrzeć się serii autorstwa Adeliny Tulińskiej i w wolnej chwili po prostu dać jej szansę."

Pełna recenzja na moim blogu: http://magicznyswiatksiazki.pl/oddech-wschodu-adelina-tulinska/

Marta Daft | 2017-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2017

Już raz tam byłaś, czułaś to, przeżywałaś każdą komórką swego ciała. Ta historia niczym wiatr wciąż gwiżdże w głowie. Niczym wir wodny kusi, byś spróbowała kolejny raz znaleźć się w centrum wydarzeń. Przecież, gdy zamykałaś ostatnią stronę, wszystko było w porządku. No właśnie, jesteś tego pewna? Chcesz sprawdzić co stanie się z twoim sercem tym razem?

Wciągająca, pełna emocji i tajemnic historia o sile miłości, przyjaźni i poszukiwaniu siebie. Historia o poświęceniu, uprzedzeniach i o tym, jak często wpadamy w sidła przyzwyczajeń i pozorów. Niesamowita, wartościowa i efektowniejsza część cudownej całości, którą można polecić każdemu. Nie trafisz tu na schematy, na każdym kroku autorka będzie próbowała zasiać ziarenko ciekawości i odmienić los...

marcinka84 | 2018-03-16
Przeczytana: 16 marca 2018

Miała być opinia, oto ona:
Droga Pani Adelino naprawdę dała Pani radę pociągnąć tę część i nie stracić polotu. Generalnie jest tak że pierwsza część to zawsze WOW, druga jest znacznie słabsza a ta książka w mojej skromnej opinii trzyma poziom, może jest i nawet trocheeee lepsza od pierwszej części. Kończy się „dobrze”, aż za dobrze, bo po całych tych wydarzeniach spodziewałam się przysłowiowego miażdżąga , dosłownie ! Jakiejś urwanej ręki, czyjejś śmierci …Chciałam żeby ta część rzuciła mną o podłogę, ale niestety się tak nie stało… szkoda. Podobał mi się wątek Laury i Pana D. którzy napinali się w swojej obecności jak plandeka na Żuku i nawet troszkę mi żal że nic z tego nie wyszło bo na tle bezbarwnego i pozbawionego wyrazu Pana G. to byłoby coś :D Jedyny zarzut to za mało fantasy w fantasy ;) Aaaaa Genialna okładka

Hubert Szynkarewicz | 2017-11-28
Przeczytana: wrzesień 2017

Książkę miałem okazję przeczytać jeszcze przed premierą.
Polecam - historia "czyta się" dosłownie sama, wzrok śledzi litery a ma się wrażenie jakby oglądało się barwny fantastyczny film!
Kiedy kończy się rozdział trzeba koniecznie zacząć następny, żeby dowiedzieć się co będzie dalej!
W porównaniu z pierwszym tomem główna bohaterka niesamowicie dojrzała, mamy dużo akcji, przygód intryg i romansu, czyli wszystko to co w takiej pozycji znaleźć się powinno.
Książkę przeczytałem w jeden dzień(do 3 w nocy) POLECAM

AnnaR | 2017-12-01

"Upragniona wiadomość nie nadchodziła. Czy powinna się martwić? Ile dni minęło od ostatniego kontaktu z jego strony? Musiała sprawdzić datę, żeby się upewnić. Pięć. To jeszcze nie tragedia. Laura pamiętała, że aquarianie zupełnie inaczej odbierają upływający czas niż zwykli ludzie. Może tydzień dla niego był jak kilka godzin dla innych? Naprawdę ciężko było jej przyzwyczaić się do tego."

Uczucie łączące Laurę i Gabriela zostaje wystawione na poważną próbę. Jego ród znalazł się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Nie wiadomo, kto jest wrogiem i jak z nim walczyć, wygląda jednak na to, iż pragnie otruć wszystkich mieszkańców wyspy Frisørd. Laura natomiast, powraca na krótko do swojego domu i coraz bardziej tęskni oraz niepokoi się, czy taki związek ma w ogóle sens, czy jej ukochany nie zbywa jej, gdyż się najzwyczajniej rozmyślił. Nagle dziewczyna popada w poważne tarapaty, a kontakt z narzeczonym zostanie zupełnie zerwany. Pomoc otrzymuje od Zagiela, jednak ten wkrótce perfidnie ją...

Zaczarowana Książka | 2017-12-05

„Łzy wściekłości cisnęły mu się do oczu. Raz w życiu spotkał kogoś takiego jak Laura i nie miał zamiaru odpuszczać. Dla tej dziewczyny był w stanie zrobić wszystko.Przepłynąć ocean, przejść po rozżarzonych węglach, jeżeli by było trzeba.”
Jakiś czas temu dzięki LŚĆ mogłam wziąć udział w BOOK TOUR z książką „Dotyk Północy”. Książka bardzo przypadła mi do gustu i z niecierpliwością czekałam na ciąg dalszy. Kiedy dowiedziałam się, że autorka wydaje kolejną część postanowiłam przeczytać. Lecz czy i tym razem pisarka napisała tak dobrą książkę jak swój debiut? Przekonajcie się sami a tym czasem zapraszam was na recenzję.
„Wyczuwała wszystkie kłębiące się w powietrzu emocje.Była glebą chłonącą krew, jak gąbka wodę. Była solą w powietrzu, świeżą bryzą nadciągającą znad morza. Pierwsze promienie słońca wyjrzały zza horyzontu jak nowa nadzieja przenikając ciemność. Mawiają, że nadzieja jest jedyną rzeczą silniejszą niż strach.”
Laura po pełnej emocji wyprawie na wyspę Frisord wraca do...

liathanna | 2017-11-29

Miałam okazję i ten przywilej by książkę przeczytać przed premierą. Na początku trudno mi się było zebrać do niej. Ciągle czasu brak, dokończyć inne chciałam.
Jednak kiedy już się wzięłam za czytanie ... cóż, przygody Laury, wartka akcja, zaskakujące zwroty... Nie będę się rozpisywać, trzeba samemu to przeczytać. Po skończeniu książki, miałam tylko jedno pytanie do Autorki - kiedy będzie następna część?!?!

AnnabelLee | 2017-11-29
Przeczytana: 2017 rok

"Oddech Wschodu" to książka, którą czyta się z ogromną przyjemnością, pełna przygód i niespodziewanych zwrotów akcji. Po dotarciu do ostatniej strony żałowałam tylko tego, że nie mam w ręku kolejnej części - to wciąga!! Zdecydowanie polecam każdemu zarówno "Oddech Wschodu" jak i poprzednią część, "Dotyk Północy".