Nie pozwolę ci uciec

Najpierw widz się niesamowitą okladkę, która przyciaga... poźniej jest niesamowita treść poruszająca trudny temat przemocy rówieśniczej i chorych uczuć przedladowcy. Bardzo dobrze poprowadzone postacie i ich emocjie.

Genialna. Czytałam z zapartym tchem.

Genialna. Czytałam z zapartym tchem.

✨ "Nie pozwolę ci uciec" kliknęłam przypadkowo na empikgo kierując się... ładną okładką. Nie przeszło mi nawet przez myśl, że finalnie książka trafi do moich ulubieńców 😍.

✨ Gia przeprowadza się z rodzinnego domu do akademika w Oksfordzie, by uciec od swojej traumatycznej przeszłości i nauczyć się normalnie żyć. Wieloletnia przemoc psychiczna była tylko początkiem, który doprowadził do gwałtu. W tym samym okresie Gia zerwała nagle kontakt z internetowym przyjacielem bez wyjaśnienia. Los jednak sprawił, że na uniwersytecie spotyka nie tylko swojego oprawcę, ale także Wilda- owego dawnego przyjaciela.

✨ Monika Sławik świetnie nakreśliła portret psychologiczny osoby straumatyzowanej, dręczonej fobią społeczną i atakami paniki. Opisy nie są przesądzone i nie kręcą się tylko wokół gwałty, ale też rodziny głównej bohaterki, pierwszej przyjaciółki i napotkanego Wilda, z którym zaczyna rozwijać się głębsza relacja.

✨ Nie chcę, żeby to źle zabrzmiało, ale książkę czyta się naprawdę przyjemnie i z zapartym tchem, a fakt, że porusza tak istotny problem pomijany zazwyczaj w literaturze fikcyjnej, jedynie dodaje jej głębszego znaczenia 👏.Jeżeli chcesz zobaczyć więcej to zapraszam Cię na mojego książkowego Instagrama @ksiazka_z_pazurkiem https://www.instagram.com/p/Cs8COOwtL-_/ :)!

Dawno się tak nie zawiodłam na książce.
Zacznijmy od tego, że narracja poprowadzona jest w bardzo specyficzny sposób. W jednym momencie mamy opisy najmniejszych ruchów bohaterki: "wyciągam z komody swoją najwygodniejszą parę jeansów i sweter i idę do toalety, by się przebrać. Myję od razu zęby i przeczesuję włosy spuszczając je luźno na jedno ramię. Myślę chwilę nad delikatnym makijażem, ale szybko porzucam ten pomysł i nakładam tylko krem.", by w następnym momencie okazało się, że minęły dwa tygodnie, podczas których działy się ważne rzeczy, ale streszczone są w jednym, lub dwóch zdaniach, jakby autorka zapomniała to opisać i wcisnęła to w pośpiechu gdzieś między wersy.
Poza tym- fabuła. Kiedy dowiedziałam się, że w książce poruszane są trudne tematy, jak np trauma, prześladowanie w szkole, to spodziewałam się, że te temat nie będzie tylko tłem dla typowego romansidła, w którym dama w opałach ratowana jest przez swojego księcia na białym koniu.
Problemem dla mnie jest też to, że książka daje przekaz, że wszystkie problemy same się rozwiążą, gdy znajdziemy odpowiedniego mężczyznę. Po co terapia, policja, szpital, skoro mamy tak fantastycznego partnera? Książka kierowana jest do osób młodych, więc tego typu przekaz jest jeszcze bardziej szkodliwy.

Dawno się tak nie zawiodłam na książce.

Świetna książka. Bardzo mi się podobała. Trzyma w napięciu i trudno się od niej oderwać. Czekam niecierpliwie na drugi tom.

Jest to książka od której nie moglam się oderwać. Jest bardzo wciągająca. Dałam jej 5/5 chociaż brakuje mi w niej kilku rzeczy. Jedna scena jak dla mnie mogła być opisana, a została tylko wspomniana w książce. Oraz końcówka książki mogła być bardziej rozpisana. Ale książka jak najbardziej zasługuje u mnie na 5/5. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom.

Losy Moniki zaczęłam śledzić na tik toku w momencie, w którym wiele wydawnictw odrzucało jej książkę, a ona postanowiła wydać ją sama. Z czasem zaczęłam słyszeć naprawdę dobre opinie o niej, a okładka zachwycała od razu. Postanowiłam - dobrze - spróbuję - i na stronie Sklepiku Cynamonowego zakupiłam własny egzemplarz. Przyszedł cudownie zapakowany, podpisany oraz z dołączoną śliczną zakładką. No i przepadłam... ❤

Sama książka jest wspaniała. Bardzo szybko się ją czyta, bohaterowie dosłownie urzekają swoją bardzo realistyczną historią. Wild jest kolejnym crushem do kolekcji ❤ (chyba już ich więcej nie zmieszczę!) Jest wiele szokujących momentów, są sytuacje zabawne oraz takie które łamią nam serce i wzruszają. Dodatkowo autorka porusza niesamowicie ważne treści - prześladowanie, znęcanie się psychiczne, molestowanie, walkę z traumą.

Fantastyczny debiut - czekam na kontynuację ❤

W ostatnim czasie przeczytałam kilka debiutów i to jest jeden z lepszych. Akcja totalnie mnie wciągnęła. Nie spotkałam się jeszcze z taką historią a czytam dużo książek. Polecam

W pierwszej kolejności trzeba pochwalić panią Martę, dzięki której okładka (cudownie wykonana) zachęca do zakupu książki.
Sam opis również zachęca, jednak treść niesamowicie odrzuca.
Miałam kilka podejść do tej książki. Nie potrafiłam jej zacząć, a gdy już czytałam, to miałam wrażenie, że historia ciągnie się latami, i zaczęła mnie absurdalnie nudzić.
Bohaterzy, dosyć typowi, również nie zachęcali do czytania. Zainteresowała mnie współlokatorka Gii, której kontynuacji historii z chęcią bym doczekała, jednak autorka aktualnie zajmuje sie innymi książkami.
Ogólnie - jeśli czujesz potrzebę posiadania ładnie wyglądającej książki rodem z Wattpada-..

Sam opis również zachęca, jednak treść niesamowicie odrzuca.
Bohaterzy, dosyć...

Dobra książka. Bardzo mi się książka podobała. Jestem zadowolona że przeczytałam tą książkę. Choć do końca nie wiedziałam jak się skończy.

• Przeczytane w 2022