My Wieloświaty

Okładka książki My Wieloświaty Jacek Poncyliusz
Okładka książki My Wieloświaty
Jacek Poncyliusz Wydawnictwo: Psychoskok literatura piękna
72 str. 1 godz. 12 min.
Kategoria:
literatura piękna
Wydawnictwo:
Psychoskok
Data wydania:
2017-11-22
Data 1. wyd. pol.:
2017-11-22
Liczba stron:
72
Czas czytania
1 godz. 12 min.
Język:
polski
ISBN:
9788381191494
Średnia ocen

7,6 7,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,6 / 10
5 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1037
902

Na półkach:

Są takie lektury, które pozostawiają w naszych umysłach swoje piętno i na długi czas wracamy do nich myślami. Swoimi tematami zmuszają do spojrzenia na otaczający nas świat w świeży sposób. Taką pozycją czytelniczą jest książka Jacka Poncyliusza pt.: „My, Wieloświaty”
Autor pokazuje, że na te same zagadnienia można spojrzeć z różnych stron, a pytając i szukając odpowiedzi, mamy możliwość dotrzeć do prawdy i odkryć to, co nas interesuje. Poprzez analizę, wyobrażanie sobie różnych wariantów i fantazjowanie nasza cywilizacja miała możliwość rozwinąć się na przestrzeni wieków. Bez dociekania, poszukiwania i dociekania tkwilibyśmy cały czas w jednym miejscu.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2018/02/397-my-wieloswiaty.html

Są takie lektury, które pozostawiają w naszych umysłach swoje piętno i na długi czas wracamy do nich myślami. Swoimi tematami zmuszają do spojrzenia na otaczający nas świat w świeży sposób. Taką pozycją czytelniczą jest książka Jacka Poncyliusza pt.: „My, Wieloświaty”
Autor pokazuje, że na te same zagadnienia można spojrzeć z różnych stron, a pytając i szukając odpowiedzi,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
32
31

Na półkach:

Zawsze nurtowało mnie pytanie, czy istnieje coś poza tym światem? Coś, niematerialnego, jak to się zwykło nazywać „duchowego”? Jak skonstruowany jest wszechświat? itd. Pytania skomplikowane, trudne, wymagające niesamowitej wiedzy. Autor zadaje dokładnie te same nurtujące pytania. Dzięki książce Jacka Poncyliusza wkracza się w niezwykłą przestrzeń duchowości i filozofii. Zdajemy sobie sprawę ile pytań pozostaje bez odpowiedzi. Publikacja skłania do głębokich refleksji, przemyśleń, nakierowuje nas na wiele spraw i daje też poznać punkt widzenia autora na konkretne kwestie. Wszelkie nasze spostrzeżenia możemy porównać z poglądami autora i wnioskować na wielu płaszczyznach.
Bardzo interesująca pozycja, wymagająca czasu do zagłębienia się w nią, skłaniająca do rozważań i konkluzji.

Zawsze nurtowało mnie pytanie, czy istnieje coś poza tym światem? Coś, niematerialnego, jak to się zwykło nazywać „duchowego”? Jak skonstruowany jest wszechświat? itd. Pytania skomplikowane, trudne, wymagające niesamowitej wiedzy. Autor zadaje dokładnie te same nurtujące pytania. Dzięki książce Jacka Poncyliusza wkracza się w niezwykłą przestrzeń duchowości i filozofii....

więcej Pokaż mimo to

avatar
187
174

Na półkach:

Na przestrzeni dziejów naukowcy wydobywali nas z mroków niewiedzy. Ocalali nas swoimi odkryciami przed piekłem naszych ludzkich zabobonów. Naukowcy walcząc w koszmarnymi przesądami i okrucieństwem „prawd objawionych” zbudowali świecką cywilizacje dla wszystkich swoich bliźnich. Naukowcy zbawiali ten ludzki świat na Błękitnej Planecienie raz i nie dwa. Bez rzeczowej nauki o materializmie świata nie moglibyśmy być w tym świecie szczęśliwi i zadowoleni z życia w nim. Mówi się, że jesteśmy częścią tego materialnego świata.
Czy tzw. duchowość i religijność, jako części składowe naszego ludzkiego, materialnego świata, są nam nadal potrzebne, niezbędne, konieczne do pamiętania o nich a nawet hołdowania im?
Tragiczna byłaby odpowiedź, że religijność i duchowość zawsze były próżną nadzieją. Czy te dwa ludzkie fenomeny wiary mogły być złudzeniami zbiorowymi ludzkości przez tysiące lat? Bezwartościowymi złudzeniami? Szkodliwymi fantazjami?
Przestrzeń historii jest naszym życiem. Jaki mamy umysł taką tworzymy rzeczywistość. Przede wszystkim rzeczywistość uczuciową. Według naszych intelektualnych systemów wartości.

Na przestrzeni dziejów naukowcy wydobywali nas z mroków niewiedzy. Ocalali nas swoimi odkryciami przed piekłem naszych ludzkich zabobonów. Naukowcy walcząc w koszmarnymi przesądami i okrucieństwem „prawd objawionych” zbudowali świecką cywilizacje dla wszystkich swoich bliźnich. Naukowcy zbawiali ten ludzki świat na Błękitnej Planecienie raz i nie dwa. Bez rzeczowej nauki o...

więcej Pokaż mimo to

avatar
900
698

Na półkach:

,,Nie liczę godzin i lat, to życie mija nie ja. Bliżej gwiazd, bliżej dna jestem wciąż taki sam” tak brzmi refren słynnego przeboju Andrzeja Rybińskiego, który zna chyba każdy. Bije z niego radość i beztroska, poczucie zawieszenia w tak zwanym ,,bezczasie”. Mimo że takie chwile oddechu, zdystansowania wobec otaczającego świata są potrzebne, to jednak warto czasami porzucić słodką obojętność i zastanowić się nad istotą bytu. Czy rzeczywiście to życie mija, nie ja? Czym jest czas? Jak skonstruowany jest wszechświat? Są to oczywiście pytania niełatwe, wymagające rozległej wiedzy i zorientowania, ale nawet z dostępną w dzisiejszych czasach wiedzą i rozwojem nauki trudno jest nam na nie odpowiedzieć. Tego niełatwego zadania podjął się Jacek Poncyliusz, autor książki ,, My Wieloświaty”, gdzie w sposób zarówno naukowy, jak i filozoficzno-religijny próbuje przedstawić spójną koncepcję rzeczywistości otaczającej człowieka. Jest przy tym pokorny i świadomy swojej zwykłej, ludzkiej niewiedzy: ,,Dlaczego jest Jakiekolwiek, Cokolwiek i Ktokolwiek? Ja, Ty, On, Ona, Ono, My, Wy, Oni? Co było ostatecznym początkiem i co będzie ostatecznym końcem nas wszystkich, każdego z nas osobno? To jak zapytać: skąd się wzięło drzewo przy drodze i jakie będą jego przyszłe losy? Trudny temat. Niewykonalne zadanie… Bo co o tym możemy wiedzieć?”. Mimo tych trudności, ,, My Wieloświaty” to lektura porywająca i dająca do myślenia. Czytelnik poznaje punkt widzenia Jacka Poncyliusza, razem z nim wędruje przez meandry pytań bez odpowiedzi. Warto po nią sięgnąć, by zdać sobie sprawę, jak wiele kwestii jest jeszcze niewyjaśnionych i jak wiele ludzkość ma jeszcze do przemyślenia.

,,Nie liczę godzin i lat, to życie mija nie ja. Bliżej gwiazd, bliżej dna jestem wciąż taki sam” tak brzmi refren słynnego przeboju Andrzeja Rybińskiego, który zna chyba każdy. Bije z niego radość i beztroska, poczucie zawieszenia w tak zwanym ,,bezczasie”. Mimo że takie chwile oddechu, zdystansowania wobec otaczającego świata są potrzebne, to jednak warto czasami porzucić...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    5
  • Chcę przeczytać
    3

Cytaty

Więcej
Jacek Poncyliusz My Wieloświaty Zobacz więcej
Jacek Poncyliusz My Wieloświaty Zobacz więcej
Jacek Poncyliusz My Wieloświaty Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także