Obietnica magii

Cykl: Trylogia Ostatniego Maga Heroldów (tom 2)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Magic's Promise
corrum

Nieokiełznane moce magii zbierają swe żniwo. Już wielu heroldów i magów zginęło w walce o utrzymanie pokoju. Nawet vanyel, najpotężniejszy spośród wszystkich magów heroldów, znalazł się u kresu sił. Jednak nie dane jest mu zaznać spokoju, zwłaszcza że do jego Towarzysza, Yfandes, dociera wezwanie, którego nie sposób zlekceważyć. Owo wezwanie to pełne rozpaczy wołanie o pomoc, które prowadzi...

Jednak nie dane jest mu zaznać spokoju, zwłaszcza że do jego Towarzysza, Yfandes, dociera wezwanie, którego nie sposób zlekceważyć. Owo wezwanie to pełne rozpaczy wołanie o pomoc, które prowadzi maga heroldów oraz jego Towarzysza w sam środek magicznej rzezi w sąsiednim krolestwie. Przytłoczeni zastanym tam spustoszeniem Vanyel i Yfandes podejmują próbę rozwiązania tragicznej zagadki. Czyżby to młody książę Tashir, świeżo wybrany herold, który nie potrafi zapanować nad swą magiczną mocą, ponosił odpowiedzialność za zniszczenia? A może jest on tylko pionkiem w ważniejszej, śmiertelnej grze? Jeśli jest tak w istocie, to czy Vanyelowi uda się odnaleźć i pokonać władcę mrocznych mocy, rzeczywistego winowajcę zbrodni, zanim ten uderzy ponownie?

źródło opisu: Zysk i S-ka

źródło okładki: Zysk i S-ka

wiejskifilozof | 2015-10-29

Oj,to musi być super.Wystarczy spojrzeć na okładkę.Już się nie mogłem doczekać,gdy zobaczyłem w bibliotece.
A tu,proszę państwa,świetne fantasty.
Pobudzona wyobraźnie i słusznie.Bo było sobie co wyobrażać.Tyle magii,różnej akcji to ja jeszcze nie pamiętam
Dobra,kadzę to może coś,odrobinę skrytykuje.
Czasem,było za dużo opisów szczegółowych.
Czasem zamiast magii dostałem przydługi opis,jakieś tam rzeczy.Ale ogólnie jest super.

aredhela | 2015-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

Zaczynam mieć przekonanie, że trylogia o ostatnim magu heroldów trafi na moją listę absolutnych faworytów. Bohater znany ze "Sługi magii" jest już dorosłym, doświadczonym przez życie i bardzo samotnym mężczyzną. W tym tomie musi dojść do ładu z własnymi uczuciami, z uprzedzeniami doświadczanymi ze strony najbliższej rodziny oraz zagadką kryminalną, która będzie miała ogromny wpływ na jego dalsze życie. Wszystko to okraszone barwnym, żywym językiem, humorem, oraz niesamowitym bogactwem psychologicznym postaci. Nie nudziłam się ani przez chwilę, choć pierwsze strony chyba umknęły redakcji ("porysany stolik"!?"). Mimo tych drobnych niedociągnięć czyta się z ogromną przyjemnością. Polecam szczerze i gorąco :)

Alannada | 2012-03-05

Pamiętacie może jeszcze maga heroldów Vanyela? Dziś chcę przedstawić Wam drugi tom jego przygód. Parę lat temu, kiedy dopiero poznawałam cykl o Heroldach z Valdemaru, pochłonęłam Obietnicę magii prawie że z wypiekami na twarzy. Dziś, ochłonąwszy nieco z fascynacji, postaram się być jak najbardziej obiektywna.
Fabuła Obietnicy magii zaczyna się parę lat po wydarzeniach ze Sługi magii. Vanyel stał się już Heroldem pełną gębą, przepracowanym jak każdy z noszących białe uniformy magów, których szeregi coraz bardziej się przerzedzały. Po osiągnięciu chwilowego zawieszenia broni z Karsem nasz zmizernowany bohater dostał zaległy urlop i postanowił spędzić go na łonie familii.
Niestety, odpoczynek w rodzinnym domu nie potrwał długo. Yfandes, Towarzysz Vana, odebrała wołanie o pomoc i mag, chcac nie chcąc, musiał podążyć na ratunek. Droga zawiodła go aż za granicę Valdemaru, gdzie w małym państweku młody Towarzysz wybrał na swego Herolda księcia Tashira.
Niestety, młodzieniec został...

aggie | 2011-09-29
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, M/M
Przeczytana: 29 września 2011

Moim zdaniem, choć nadal bardzo dobra - nie dorównuje pierwszej części. Zabrakło mi tego ciepełka, jakie wnosił do książki związek Vanyel'a i Tylendela. Pięknie przedstawiona potrzeba bliskości drugiego człowieka, ból samotności i strach, ale to już mieliśmy w Słudze Magii. Wiele spraw dręczących niegdyś młodego Vanyel'a zostaje rozwiązanych, rzucone jest nowe światło na zachowanie Jervisa ; tak jak w pierwszej części go nienawidziłam, w drugiej wydawał mi się na prawdę sympatyczny ; )
Polecam ;]

dreamistru | 2014-08-04

Dawno się tak nie wynudziłam! Cóż to jest? Po tej części wyraźnie widać, że "plan działania" autorka miała w przypadku tomu pierwszego. Tutaj? Nie, nie liczcie na to. Akcja zaczyna się gdzieś mniej więcej w połowie książki - co oznacza, że bardzo wiele stron pozbawionych jest treści. I że zmarnowałam kupę czasu.
A akcja właściwa też nie jest jakaś porywająca, nie intryguje, nie dziwi, nie wywołuje żadnych emocji. Dla książki to wręcz tragicznie.
Van stał się nudny i bezbarwny, czy to naprawdę ten wkurzający dzieciak ze Sługi Magii? Aż jest mi go żal...
Nie prędko sięgnę po tom ostatni. Za bardzo zmęczyła mnie Obietnica.

skygge | 2013-03-27
Przeczytana: 2011 rok

Drugi tom popularnej trylogii fantasy „Ostatni mag heroldów”. O ile „Sługa magii” ma w sobie zbyt dużo rozmemłania, słodkości i dłużyzn, o tyle „Obietnica magii” okazała się dla mnie pozytywnym zaskoczeniem. Napisana dość sprawnie, zagłębiona w psychologię głównego bohatera, mocniejsze zarysowanie świata oraz poruszeniem ważnych kwestii homoseksualizmu oraz tolerancji. Książka o samotności, poszukiwaniu własnej tożsamości i przyjaźni.

Alkath3st | 2013-09-26
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013
Przeczytana: 23 września 2013

Drugi tom wyśmienitej trylogii "Ostatni mag Heroldów". Od wydarzeń ze "Sługi Magii" mija 8 lat, Vanyel po tragicznych wydarzeniach z pierwszej części zostaje magiem heroldów. Jest on niezwykle szczodrze obdarzony talentem magicznym, co w ciągu tych lat wyniosło go do rangi bohatera. Jednak pod maską obrońcy Valdemaru kryje się samotny i nieszczęśliwy człowiek. Mimo tych lat Vanyel nie otrząsnął się po śmierci swojego ukochanego, Tylendela, z którym był połączony wyjątkową więzią życia. Odizolował się od wszystkich mu bliskich, starając sie stłumić smutek poprzez pracę. Doprowadza się do stanu skrajnego wyczerpania, i na odpoczynek udaje się do swojej rodziny. Dobrze pamięta, jaką opinie ma na temat jego orientacji seksualnej Withen - jego ojciec, jak i również ma wspomnienia dotyczące Jervisa, który się nad nim pastwił. Jednak wsparcie, które otrzymuje od swojej ciotki Savil dodaje mu odwagi by odwiedzić rodzinne strony. Podczas pobytu w Forst Reach słyszy krzyk rozpaczy, wołanie o...

Recenzja obejmuje także "Sługę magii".

– Jeśli o to chodzi – odparował zgryźliwie – możesz mu ode mnie przekazać, że nie miałem nikogo od tak dawna, że już nawet ty i te przeklęte owce na Długiej Łące zaczynacie wyglądać atrakcyjnie.
(…)
– Już lepiej pozostań przy tych owcach – stwierdził fechmistrz bez zażenowania. – One przynajmniej nie chrapią.**

Jestem świadoma tego, że recenzowanie drugiego tomu bez wcześniejszej publikacji opinii o pierwszym jest nawet nie tyle nieprofesjonalne, co nieodpowiednie i, rzekłabym, głupie, jednak jeszcze wczoraj podczytywałam fragmenty, mimo że powieść skończyłam już w zeszły weekend. Nie potrafiłabym teraz napisać pełnej recenzji „Sługi magii”, czyli pierwszego tomu, który połknęłam w dwa dni miesiąc lub dwa temu. Postaram się jednak najpierw odpowiednio was wprowadzić (najprawdopodobniej tekst ten okaże się jedną długą recenzja obu tomów), aby nikt nie czytał od środka i, tym bardziej!, nie natknął się na spoilery psujące lekturę. Nie mogę...

| 2012-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2012

Przeczytałem szybko, ale to, jak narazie, najsłabasza pozycja ze strony pani Lackey.
Po pierwszej części spodziewałem się czegoś, co mnie wepchnie w fotel. Istotnie, było tak, ale mniej niż poprzednio. Znowu płakałem nad Vanyelem i jego rozterkami, chociaż trochę mniej niż poprzednio.
Zwroty akcji są, i to bardzo zaskakujące, ale czekam na trzecią część. Może ona mnie zauroczy?

Xolar | 2016-12-04