Wojna o dąb

Tłumaczenie: Anna Reszka
Seria: Andrzej Sapkowski Przedstawia
Wydawnictwo: Mag
War for the Oaks

Wokalistka rockowa Eddie, po rozpadzie związku i zespołu muzycznego wędruje ulicami Minneapolis. Na dodatek zostaje napadniętalecz nie przez bandytów, a wysłańców świata wróżek. Okazuje się, że została wybrana do uczestnictwa w wojnie toczonej przez mieszkanców Faerie.

Ptasiek | 2014-07-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Dno

Mam tutaj sporo pretensji do Neil'a Gaimana który na okładce rekomenduje książkę. Dałem się na brać. Ciekawe ile dostał za promocje takiego gówna:/. Gatunek Urban fantasy długo nie da rady wkleić się w świadomość przeciętnego czytelnika jeśli będzie miała takich reprezentantów jak Emma. Nie polecam. Najgorzej wydane 8,90 (już cena mogła mi dać do myślenia. Chciwy traci dwa razy:/)

Naikari | 2011-08-01

"– A co ty, do diabła, wiesz o miłości?

Nachylił się do przodu. Jego oczy były ciemne jak woda pod bezksiężycowym niebem, jak pokój bez okien po zgaszeniu światła.
– A co ty wiesz o mnie?"

Skończyłam czytać "Wojnę o dąb" dawno temu i wciąż, mimo upływu takiego długiego czasu, o niej pamiętam.
"Wojna o dąb" wciągnęła mnie i oczarowała. Jest zdecydowanie inna od większości książek, ale ta inność nie sprawia, że jest gorsza. O nie. Powiedziałabym raczej, że to czyni ją wyjątkową, wręcz magiczną.

"Kiedy tłum żywo reaguje, rosną ci skrzydła i dajesz z siebie wszystko. Granie dla publiczności, która cię nienawidzi, jest jak brnięcie po szyję przez bagno."

Książka Emmy Bull jest o Eddi, rockowej gitarzystce i wokalistce, którą poznajemy w chwili, gdy można by rzec, jej życie zmienia się o 180 stopni. Bo oto zrywa ze swoim chłopakiem, będącym liderem zespołu, w którym gra i który przez to musi opuścić. Razem odchodzi z zespołu jej najlepsza przyjaciółka, Carla. Jadąc do domu razem...

Nesihonsu | 2013-09-21
Na półkach: Przeczytane, Fantasy

Nabyłam tę książkę za marne grosze na wyprzedaży w supermarkecie i nie spodziewałam się wiele a tymczasem niespodziewanie dla siebie pokochałam Wojnę o dąb. Fantastyczne postaci, fantastyczna atmosfera i uroczy romans. Zakończenie troszkę rozczarowuje. Jakoś zabrakło mi tu mocniejszego akcentu, czegoś co dopięłoby z klasą tę mimo wszystko przeuroczą historię.

1414 | 2014-09-13

Fajny pomysł na książkę. Niestety został on zmarnowany. Książka z kategorii przeczytaj i zapomnij.

StaszekCzyta | 2016-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2016

Dużo wysiłku sprawiło mi, aby przebrnąć przez tę lekturę. Książka ewidentnie napisana dla czytelników, którzy oczekują lektury lekkiej. Wyobrażam sobie, że są czytelnicy, którzy oczekują właśnie takiej tematyki, identyfikują się z takimi bohaterami, oczekują pewnego… „klimatu”. Sądzę, że Ci właśnie czytelnicy zwęszą tę książkę bez problemu i będą mogli czerpać z niej przyjemność.

Teraz moja skromna opinia. Formalnie 1,5, treściowo 1,5, brak walorów dodatkowych.Nie ma sensu dłużej się rozpisywać. To był mój pierwszy kontakt z urban fantasy.

3/10

Monika | 2012-05-25
Przeczytana: 25 maja 2012

Nie mogłabym dać innej oceny niż ta. Książka "Wojna o dąb" jest dla mnie wzorem książęk z gatunku urban fantasy.

raczejruda | 2015-07-28
Przeczytana: 2014 rok

Trzymająca w napięciu historia o pewnych istotach, które nie powinny istnieć.
Wspaniała opowieść.

| 2012-12-14
Przeczytana: listopad 2011

nigdy nie czytałam lepszej książki ;) .

Kevorkian | 2016-08-26
Na półkach: 2016, Przeczytane, Fantasy/s-f
Przeczytana: 27 sierpnia 2016
saya1502 | 2016-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2016
    W hołdzie królowi
    Terry Pratchett, Robert Silverberg, Andre Norton, Emma Bull, Patricia A....