Superfood, czyli jak leczyć się jedzeniem

Wydawnictwo: Buchmann
superfood
zdrowie, medycyna
Patryk

Poznaj klucz do dobrego zdrowia! Proste i sprawdzone przepisy na pyszne dania dla całej rodziny. Wykorzystaj moc zbawiennych właściwości superfood! Nie ma nic cenniejszego niż zdrowie! Superfood to prosta, smaczna i kolorowa kuchnia, dzięki której odnajdziesz najwspanialszą i najzdrowszą wersję siebie! Sophie Manolas, ekspertka ds. żywienia i właścicielka przydomowego ogródka, omawia ponad...

Poznaj klucz do dobrego zdrowia!

Sophie Manolas, ekspertka ds. żywienia i właścicielka przydomowego ogródka, omawia ponad 60 superfoods, podpowiada, jak najlepiej wykorzystać ich zbawienne właściwości, oraz podaje proste przepisy, od których lektury aż cieknie ślinka! Zdrowe odżywianie jeszcze nigdy nie było tak smaczne i łatwe! Już dziś rozpocznij tę fascynującą kulinarną przygodę i pamiętaj: dobre jedzenie to podstawa dobrego życia!

Odpowiednia dieta oznacza właściwy start we wszystkim, co robisz w życiu. Babcia zawsze powtarzała: „Zdrowie jest najważniejsze!” – nie ma wątpliwości, że miała rację. Regularne spożywanie różnorodnych, pełnowartościowych posiłków to najlepszy sposób, by uniknąć groźnych chorób, a przy tym wyglądać i czuć się świetnie przez całe życie. No i te niesamowite smaki! Dieta bogata w świeże produkty i mikroelementy sprawi, że nabierzesz energii, a przy okazji na pewno skorzysta Twoja rodzina.

Sophie Manolas jest ekspertką do spraw odżywiania. Dzieciństwo spędzone na wsi utwierdziło ją w przekonaniu, że posiadanie przydomowego ogródka i spożywanie świeżych produktów już od najmłodszych lat jest bardzo ważne dla naszego zdrowia. Choroba, z którą stoczyła długą walkę – zespół policystycznych jajników – zmobilizowała ją do rozpoczęcia studiów związanych z odżywianiem i dietetyką, ponieważ jedynym skutecznym lekarstwem na jej problemy okazała się zmiana diety. Teraz swoją wiedzą i – przepisami! – dzieli się z kobietami na całym świecie.

Manolas przekonuje, że właściwy dobór menu wcale nie oznacza ciężkiej pracy w kuchni ani nudnej diety – odpowiednie odżywanie może się okazać niezwykle smaczną przygodą. Ta książka dostarczy Ci informacji i zainspiruje Cię do przekroczenia progu kuchni i gotowania według Twoich zasad. Wszystko po to, żeby odnaleźć najwspanialszą, najzdrowszą i pełną wewnętrznej równowagi wersję siebie!

Sophie Manolas jest dietetykiem klinicznym. Dzieciństwo na wsi nauczyło ją znaczenia domowych warzyw i świeżych produktów dla dobrego zdrowia. Impulsem do studiowania dietetyki była długa walka z zespołem policystycznych jajników – zmiana diety okazała się być skutecznym sposobem leczenia. Po zdobyciu kwalifikacji Sophie otworzyła własną praktykę, specjalizując się w zagadnieniach zdrowia hormonalnego kobiet. Osiągnęła wielki sukces dzięki praktycznemu podejściu i przystępnym radom dotyczącym wykorzystywania jedzenia jako lekarstwa. W jej domu obowiązują zasady, na których opiera się idea permakultury – Sophie i jej partner sami uprawiają swój ogród owocowo-warzywny
i przygotowują posiłki.

źródło opisu: http://www.gwfoksal.pl/wydawnictwo/buchmann/

źródło okładki: http://www.gwfoksal.pl/wydawnictwo/buchmann/

"Jesteś tym co jeszcze"
A przecież wszyscy chcemy być zdrowi, pełni sił - dlatego musimy zadbać o odpowiednie żywienie. W tej lekturze zapoznamy się z superfoods, czyli super jedzeniem, które dostępne jest na targu czy w supermarkecie. Drobne rady i wskazówki oraz wiele pysznych przepisów.

Autorka stoczyła walkę z chorobą, a jedynym ratunkiem była dla niej zdrowa dieta. Dlatego też umie postawić się w sytuacji większości z nas. Pożywienie ma wpływ na nasze zdrowie i dlatego przy minimalnej wiedzy możemy pozbyć się długich recept na leki w przyszłości. Czy to nie o wiele lepsza perspektywa?
Każda tego typu książka, chociaż z pozoru wygląda tak samo, jest skarbnicą wiedzy. Z tego wniosek jeden: polecam przeczytać!

korcia | 2017-11-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kuchnia, 2017
Przeczytana: 10 października 2017

Książka jest dopracowana pod względem graficznym, ale przede wszystkim jest napisana w bardzo przystępny sposób, który powinien trafić do każdego. Nie ma tu długich wywodów, które mogłyby kogokolwiek znudzić. Mamy informacje o poszczególnych produktach – krótkie i zwięzłe, a do tego przepis, który nie wymaga jakichś szczególnych umiejętności. Praktycznie każdy powinien sobie poradzić z przyrządzeniem opisanych tu potraw.

„Superfood czyli jak leczyć się jedzeniem” to pozycja dla każdego, komu leży na sercu zdrowie własne i jego rodziny. Z pewnością zachwyci ona nowicjuszy w tej dziedzinie, sporo ich nauczy i mam nadzieję, że zachęci do zmian. Tych z Was, którzy już zwracają uwagę na to, co jedzą, utwierdzi w przekonaniu, że podążają we właściwym kierunku, pokaże sporo nowych przepisów i przypomni, po co warto sięgać, przygotowując codzienne posiłki. Tę motywującą pozycję trzeba mieć na półce!

Beti | 2017-09-22
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2017
Przeczytana: 20 września 2017

Sophie Manolas to osoba, której udało się znacząco poprawić swój stan zdrowia poprzez zmianę diety. Chorowała na coraz częstszy wśród kobiet zespół policystycznych jajników, a choroba zmotywowała ją do rozpoczęcia studiów w zakresie dietetyki klinicznej. Książka "Superfood, czyli jak leczyć się jedzeniem" natychmiast przykuła moją uwagę, gdyż moja dieta w ostatnim czasie również uległa znaczącej zmianie. Alergia dziecka spowodowała, że zaczęłam poszukiwać informacji na temat diety bezmlecznej, a z pomocą przyszła mi Sophie ze swoimi "Superfoodami".

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tą pozycją, bo chociaż zawiera przepisy, nie jest pozycją stricte kulinarną. Jeśli jeszcze tego nie wiecie - nie znoszę książek kulinarnych i nie umiem z nich korzystać. "Superfood" to publikacja, która opisuje zbawienne dla zdrowia właściwości warzyw, owoców, orzechów, przypraw i grzybów. Każdy omawiany produkt zawiera tabelkę z przypisanymi atrybutami. Autorka opisuje także swoje doświadczenia z...

turkusowasowa | 2017-09-19
Przeczytana: 19 września 2017

Recenzja pochodzi z bloga: turkusowa-sowa.blogspot.com

Chyba jeszcze nigdy z takim zapałem nie czytałam książki poświęconej... jedzeniu. Od kiedy zobaczyłam w internecie "Superfood" wiedziałam, że będę chciała po nią sięgnąć. Zaciekawiła mnie trochę odmienna tematyka tejże książki, gdyż nie jest to zwykła książka kucharska, a zbiór cennych informacji o żywności oraz zdrowe i proste przepisy na potrawy z jej wykorzystaniem. Autorka kolejno przedstawia nam zalety zielonych warzyw liściastych, warzyw z rodziny kapustowatych, korzeniowych, strączkowych, orzechów i nasion, owoców oraz ziół i przypraw. Każde z wymienionych tu warzyw, owoców oraz innych składników jest przez panią Manolas dobrze opisane - wyjaśnione są zalety tychże produktów, ich wpływ na poszczególne organy ludzkie oraz zapobieganie różnym chorobom, w tym nowotworom. Ta zaledwie dwustustronicowa książka mieści aż 60 różnych przepisó oraz stanowi wspaniałe kompendium wiedzy na temat zdrowego odżywania i leczenia...

xVariax | 2017-09-13

W książkach kulinarnych najważniejsze są smaki. Autor musi trafić w nasze upodobania, ale prawda jest taka, że w pierwszej kolejności je się oczami, a dopiero potem analizuje się skład podanego przepisu. To czy dany tytuł wezmę do ręki zależy od okładki i tu SuperFood zdobywa przewagę na samym starcie.

Jest to jedna z najładniejszych książek, w mijającym roku wydawniczym. Szkoda, że bez twardej okładki (ta kulinarne manewry lepiej by przetrwała), ale same zdjęcia, kompozycja i sposób prezentacji, idealnie trafiły w moje gusta.

Sophie Manolas bazuje w niej na stwierdzeniu, że dobrze dobrana dieta to podstawa zdrowia. Składniki, które będą wspierać naszą florę bakteryjną, sprawią jednocześnie, że prawidło działać zacznie układ odpornościowy, samopoczucie stanie się lepsze, a w sytuacjach stresowych łatwiej poradzimy sobie z emocjami. Oczywiście jedna marchewka życia nam nie zmieni, ale wprowadzając do każdego posiłku chociażby jeden "super składnik" szybko przekonamy...

StillChangeable | 2017-09-23

Zaintrygowana tytułem "Superfood, czyli jak leczyć się jedzeniem", którą to książkę stworzyła Sophie Manolas, postanowiłam zobaczyć, jakie też zdrowe przepisy mogę w niej znaleźć. Okazało się, że całość jest po prostu świetna - zawiera ponad 60 przepisów, natomiast zdjęcia tych wszystkich pyszności jeszcze bardziej przyciągają i kuszą.
Sophie Manolas to dietetyk, która prowadzi swój własny gabinet i należy do pasjonatów jedzenia - uwielbia gotować zdrowe posiłki i pokazuje, że wcale nie muszą one być nudne. Książkę rozpoczyna więc od kilku słów wstępu, by pokrótce opisać ideę "Superfood" - czyli takich produktów, jakie śmiało powinniśmy stosować w codziennej diecie, a następnie "atakuje" nas ona masą informacji oraz dopasowanych do nich przepisów.
Książka bowiem składa się z kilku rozdziałów, w których autorka przedstawia powszechnie znane warzywa, owoce, zioła i tym podobne, płynące z natury, produkty. Przy każdym z nich, opisuje ona bowiem, jakie plusy niesie ze sobą...

Milagros_xd | 2017-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2017

fragment z recenzji:
"Jeśli chcesz kupić tę książkę, by faktycznie znaleźć sposób na leczenie się jedzeniem to ostrzegam – ta książka nie daje wprost receptur co zrobić, aby wyleczyć się z jakiejś jednostki chorobowej. Natomiast jest tam pełno ciekawostek z wiedzy dietetycznej dotyczącej konkretnie przedstawionych składników kuchni naszej autorki. I warto zapoznać się z tym, bo rozszerza to naszą świadomość, jakie cuda trzymamy w swoich domach."

Zapraszam do zapoznania się z całością :)

xxoluniaxx | 2017-10-14
Przeczytana: 14 października 2017

Ładne zdjęcia to wszystko co jest interesującego w tej książce.
Przpisy z ksmosu, musiałabym mieszkać obok sklepu z bio artykułami plus do tego mieć kupę kasy za zakup tego.
Nie kupilabym tej książki ponownie:(

Anna Tyrała | 2017-12-09

Zacznę od tego, że książka jest przepięknie wydana. Kredowy, błyszczący papier, przyciągające oczy zdjęcia oraz przystępny język sprawiają, że aż chce się sięgać po tą książkę i jak najczęściej korzystać z zawartych w niej przepisach.
Książka składa się z kilku rozdziałów, w których autorka przedstawia warzywa, owoce, zioła i inne, podobne produkty pochodzące z natury. Przy każdym z nim znajdziemy to, co dany składnik w sobie zawiera. Dodatkowo wskazane jest jakim chorobom zapobiegnie spożycie produktu oraz jakich substancji odżywczych dostarcza on naszemu organizmowi. Po każdym takim przedstawieniu znajdziemy przepis z wykorzystaniem danego produktu. Jest to niezwykle przydatne, szczególnie dla kogoś takiego jak ja, kto nie ma czasu na przeszukiwanie Internetu, żeby odnaleźć co zawiera dany składnik i w jakiej potrawie można go wykorzystać.

mjcksp | 2018-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2018

Świetne zawarte informacje, przepisy proste, które masz ochotę od razu wstać i zrobić! Jedna z fajniejszych książek o żywności, myślę, że sprawdzi się jako prezent dla bliskiej osoby.