Allegro - kampania grudzień kat. fantastyka

Angelfall

Cykl: Opowieść Penryn o końcu świata (tom 1)
Wydawnictwo: Skyscape
angielski
JoanneDevian

It's been six weeks since angels of the apocalypse descended to demolish the modern world. Street gangs rule the day while fear and superstition rule the night. When warrior angels fly away with a helpless little girl, her seventeen-year-old sister, Penryn, will do anything to get her back. Anything, including making a deal with an enemy angel. Raffe is a warrior who lies broken and wingless...

Anything, including making a deal with an enemy angel.
Raffe is a warrior who lies broken and wingless on the street. After eons of fighting his own battles, he finds himself being rescued from a desperate situation by a half-starved teenage girl.
Traveling through a dark and twisted Northern California, they have only each other to rely on for survival. Together they journey toward the angels' stronghold in San Francisco where Penryn will risk everything to rescue her sister, and Raffe will put himself at the mercy of this greatest enemies for the chance to be made whole again.

źródło opisu: Skyscape, 2012

źródło okładki: http://bookdepository.com

"Angelfall. Opowieść Penryn o końcu świata" - Ee Susan

„Angelfall” autorstwa Ee Susan to pierwsza książka, w której anioły nie są tak dobre za jakie je dotychczas uważaliśmy. Te anioły się okrutne i śmiertelnie niebezpieczne. I pragną władzy nad naszym światem.
Główna bohaterka mieszka w świecie opanowanym przez anioły. W świecie, w którym każdy następny dzień jest wielką niewiadomą. By przetrwać trzeba walczyć.
Młoda dziewczyna Penryn uciekając z domu wraz z siostrą staje się świadkiem walki aniołów. Walki, w której jej młodsza siostrzyczka zostaje porwana przez anioła, a jeden z walczących aniołów traci skrzydła. Zdeterminowana dziewczyna rusza na ratunek swojej kochanej siostrzyce. A przy boku ma tajemniczego anioła, z którym przemierza zniszczone i opuszczone miasta. Choć jej towarzysz jest aniołem z czasem między nimi rodzi się nić zaufania. I tak anioł decyduje się zaprowadzić ją do miejsca, gdzie może znajdować się jej siostra. Wspólna podróż zbliża ich do siebie. Czy...

Blue-eyedPassionate | 2018-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2018

Niezwykle intrygująca historia o postapokaliptycznym świecie, gdzie anioły zaatakowały ludzki świat.

Penryn nie ma zbyt wielu planów na przyszłość. Z pewnością ma to związek z tym, że nastąpił koniec świata, a połowa ludzi zginęła w walce z aniołami. Dla Penryn liczy się tylko przeżycie, a z każdym dniem jest coraz trudniej, bo nie tylko anioły stały się wrogami Penryn, ale również ludzie, którzy stali się obliczalni w walce o przetrwanie.
Penryn wraz z siostrą i matką radziły sobie całkiem nieźle do pewnego momentu, kiedy znalazły się w złym miejscu o złym czasie. Niepełnosprawna Paige zostaje porwana przez jednego z aniołów do gniazda, matka znika, a Penryn ratuje półżywego, bezskrzydlatego anioła, który został poturbowany przez innych w trakcie walki. Wtedy całe życie bohaterki kręci się wokół uratowania siostry za wszelką cenę, nawet jeśli miałaby wejść w samo gniazdo wrogów, a anioł na początku niechętnie postanawia ją zaprowadzić w to miejsce.
Po drodze niejednokrotnie...

Natalia-Lena | 2013-04-06
Przeczytana: 05 kwietnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

,,Angelfall” zachwyciło zagranicznych czytelników. To fakt. ,,Angelfall” zachwyci polskich czytelników. To przypuszczenie, które w kwietniu zamieni się w fakt.
Górnolotnie? Być może. Opierając się na swojej opinii po przeczytaniu anglojęzycznego wydania powieści, śmiem twierdzić, że i polskie domowe biblioteczki opanują anioły, jakich do tej pory jeszcze nie widzieliśmy.

Zapomnijcie o ,,Szeptem”.
Zapomnijcie o ,,Halo”.
Zapomnijcie o jakiejkolwiek powieści o aniołach, jaką kiedykolwiek czytaliście.

Powitajcie ,,Angelfall”.

Gdy anioły pojawiają się na świecie przynosząc zagładę…

Świat, ktoś powiedział świat? Ooo… tutaj można pisać i pisać, i pisać i… Autorka spisała się na medal. Upiorny, pełen przemocy, mroczny, wytrzebiony przez anielską ingerencję oraz późniejszą działalność gangów, brutalny, pozbawiony zasad i skrupułów. Opustoszałe i zniszczone budynki, niebezpieczeństwo czyhające na każdym kroku. Możesz zostać napadnięty w dzień albo zjedzony w nocy. Możesz też zostać...

Aniutka90 | 2013-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2013

Coś wspaniałego!
Wyobraźcie sobie apokaliptyczny świat. Gdzie nie macie niczego, domu, mało jedzenia, technologia nie jest wam potrzebna, macie tylko rodzinę, która musi to przetrwać. Musicie uciekać, bo rządni i krwiożerczy aniołowie apokalipsy chcą zniszczyć całą ludzkość.
Penryn, wraz z kaleką siostrą i niestabilną psychicznie matką uciekają do lepszego miejsca. Ale czy jest gdzieś lepsze miejsce? Pcha wóżek inwalidzki, modli się o to by nikt ich nie zobaczył, martwi się by miały co jeść przez kolejne dni – uciekają .Czuje jej nerwowy oddech, słyszę cichy bieg i namacalny strach na kartkach powieści. Nagle pojawia się stado aniołów, którzy walczą z innym potężnym aniołem, jeden z nich zabiera jej siostrę. Penryn pragnie znaleźć i odebrać ją z rąk apokaliptycznych bestii, pomagać jej będzie upadły anioł. Po drodze czeka ich mnóstwo przygód.
Czy uda jej się? Czy odnajdzie siostrę?
Od pierwszych stron ta książka mną zawładnęła. Genialna! Nie mogę się doczekać kolejnej części!...

MarCyśka | 2016-05-30
Na półkach: Mam! 😍, Przeczytane
Przeczytana: 30 maja 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Krew. Krew. Wszędzie KREW... i mięso... LUDZKIE mięso! W dodatku między zębami dziecka!
Anioł, który nie do końca wierzy w istnienie Boga? To coś nie w porządku.
Przyszywane skrzydła szwami zwisające z pleców pod różnym kątem? To tylko kojarzyło mi się z kartonowymi skrzydłami oblepionymi watą, które mama mi zrobiła w podstawówce, kiedy grałam aniołka w jasełkach.
Nie tego się spodziewałam po tej książce i cieszę się, że nie zakupiłam wszystkich trzech części od razu, bo bym tego żałowała. Książka jest dobra, ale to nie moje klimaty, oczekiwałam po niej czegoś zupełnie innego. Może kiedyś sięgnę po kolejną część. Może.

Beata | 2017-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2017

Genialna powieść postapokaliptyczna. Ziemię opanowały anioły, złe anioły, Anioły Apokalipsy - istoty nieludzkie i bardzo agresywne. A ich polityka, życie i zagrywki przypominają nasze - ludzkie. W zdewastowanym świecie, gdzie ludzie są "małpami", podgatunkiem niewiele wartym, gdzie nie ma niczego potrzebnego do życia, pewien anioł Raffe nawiązuje współpracę z ludzką dziewczyną. Historia jest bardzo krwawa, a wykreowany świat przerażający. Powieść połyka się przy jednym podejściu, nie można się bowiem od niej oderwać. REWELACYJNA!

Meredith | 2014-02-23
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2014

"Angelfall" to książka o fabule, które lubię najbardziej. Koniec świata, walka o przetrwanie. Nic więc dziwnego, że przeczytałam ją w jedno popołudnie i to z zapartym tchem. Było kilka momentów, które łatwo można było przewidzieć, ale niektóre zwroty akcji zwalały z nóg.
Penryn to bohaterka, która mi zaimponowała. Uparcie trzymała swego i nie dała wmówić sobie czegoś innego. Wiedziała, że musi uratować siostrę za wszelką cenę. Podobało mi się też to, że nie do końca była taka "zwyczajna". Znała sztuki walki. W trakcie takiej apokalipsy to naprawdę przydatna umiejętność, a Penryn wykorzystała ją, jak najlepiej umiała.
Raffe z kolei był bardzo intrygującą postacią. Polubiłam go od samego początku. Te jego rozmowy z Penryn były świetne. Jak jedno potrafiło dogryźć drugiemu. Niektóre momenty rozśmieszały mnie do łez. Polecam wszystkim tę książkę, uważam, że warto poświęcić jej chwilę.

exaleksandras | 2013-12-20
Przeczytana: 19 grudnia 2013

Zazwyczaj sięgam po książki, które napisane są w czasie przeszłym. Jednak akcja "Angelfall" jest opisywana na bieżąco, wydarzenia mają miejsce tu i teraz, więc trudno było mi się przestawić. Im bardziej zagłębiałam się w lekturę, tym bardziej ten problem stawał się odległy. Lecz przyznaję, że z początku byłam zirytowana i chciałam ją odłożyć, więcej grzechów nie pamiętam...

Raczej powinnam zacząć od tego: Dlaczego ta książka jest taka cienka?! Ona powinna być potężna, żebym ja nie mogła jej pomieścić w dłoni! Niech te wątki będą rozciągnięte i rozległe, tylko opisane w tak wciągający sposób. Koniec zmiażdżył mnie doszczętnie i jeszcze do tego intrygujący Raffe, który wie co robić aby skraść cząstkę mojego serca.

Katarzyna | 2014-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2014

"Angelfall" - kolejna książka, która potrafi zadziwić człowieka swoją prostotą, łatwością przyswajania informacji. Wciąga już od pierwszego rozdziału! Totalnie się wkręciłam, przeczytałam tą książkę jednym tchem (zaczęłam wczoraj wieczorem,skończyłam dziś). I czuję głód! Chcę już dopaść w swoje chciwe rączki ciąg dalszy przygód Penryn i całego świata!
Bardzo dobrym motywem jest ukazanie aniołów jako tych złych, co jeszcze bardziej sprawia, że książka jest godna polecenia.

Tak jak wcześniej wspomniałam główną bohaterką jest Penryn. Młoda dziewczyna wraz z matką chorą na umyśle i niepełnosprawną siostrą szukają nowego schronienia przed gangami i aniołami, które zaatakowały Ziemię.
Przemieszczając się przez opustoszałe miasto, unikając oczu wścibskich ludzi, którzy byliby skłonni do odebrania im wszystkiego co przy sobie mają, Penryn wraz z rodziną jest świadkiem bójki aniołów, kilku wyrywa skrzydła swojemu przedstawicielowi.
"Pięciu na jednego?". Penryn wkracza do akcji,...

mclena | 2015-09-25
Przeczytana: 25 września 2015

"Przyjaciele nazywają mnie Gniew - odpowiada poza kolejnością Raffe. - A wrogowie mówią do mnie Błagam Miej Litość. A tobie jak na imię, wojaku?"

FANTASTYCZNA!!

Penryn to 17-letnia dziewczyna która próbuje razem z matka i 7-letnią niepełnosprawna siostrą przetrwać najazd aniołów, którzy niszczą ziemię i mordują ludzi. Z powodu głodu ludność została podzielona i walczy o przetrwanie zagrażając sobie nawzajem. Nikomu nie mozna ufać. Kiedy więc podczas próby zmiany lokalizacji obserwuje jak grupa aniołów atakuje jednego i odcinają mu skrzydła, jest rozdarta między nienawiścią do najeźdźców, a współczuciem dla okaleczonego anioła. Próbuje mu pomóc, jednocześnie ściągając na siebie niebezpieczeństwo. Wtedy to jeden z aniołów porywa jej siostrzyczkę. Nie wiedząc co w tej sytuacji zrobić postanawia zabrać rannego anioła, opatrzyć go w miare możliwości i wymóc na nim pomoc, aby dotrzeć do gniazda wroga. Tak oto Raffe i Penryn rozpoczynają swoją pełną niespodzianek przygodę.

Już...