Angelfall. Penryn i kres dni

2015-09-02
Data 1. wydania:
2015-05-12
Jacek Konieczny
angelfall anioły penryn apokalipsa susan ee
Inne

Oficjalne recenzje i

Poruszając niebo i ziemię, można wywołać piekło

Link do recenzji

2783 257 91

1937 ocen

jakby niedokończony bo nie wyjaśnia dlaczego anioły przybyły (myślałam że na końcu usłyszymy z nieba "dość" jak grom, do aniołów...)że okaże się że Penryn to wojownik boży, że dowiemy się dlaczego matka Penryn ma wizje i co z diabłem (fajny motyw) ,trochę niedociągnięć
chyba najlepsza jest 1 część ,2 nie, 3 jest ok
zaznaczam (!) że zawiera opisy makabr

chyba najlepsza jest 1 część ,2 nie, 3 jest ok
zaznaczam (!) że zawiera opisy makabr

Drugi tom lepszy od pierwszego, a trzeci tom lepszy od drugiego. Bardzo fajna książka, moja ulubiona tematyka aniołów, tych upadłych i tych zachowanych, do tego jakiś romans ze śmiertelnikiem podczas wojny na koniec świata. Dla mnie brzmi idealnie i tak też było. Fajne opisy, bohaterowie wyraziści, moją ulubienicą pozostaje mama Penryn, szkoda, że jej powiązań z diabłem nie rozciągnęli, mogłaby z tego wyjść ciekawa historia:) Polecam, czytajcie, ja ogarnęłam książkę w kilka godzinek w nocy jak spać nie mogłam, a potem śniłam swoją własną wersję apokalipsy:)

Moim zdaniem super zakończenie serii. Książka nadal ciekawa i wciągająca, a przy tym równie zabawna co poprzednie części. Nie przestała mnie zaskakiwać.

Polecam gorąco!

Polecam gorąco!

Bardzo ciekawa, czyta się jednym tchem, a postacie są z charakterem i zdobywają sympatię.

''Od początku wiedziałem, że lojalność Cię zgubi. Nie przyszło mi tylko do głowy, że będzie to lojalność wobec mnie.''

Fantastyczna seria, po przeczytaniu której pękło mi serce, że to już koniec. Po żadnej z przeczytanych w swoim życiu książek nie zbierałam się tak długo jak po tej.

Fantastyczny cykl, rewelacyjnie się czyta.

Fantastyczny cykl, rewelacyjnie się czyta.

Nie mogłam się oderwać od tej serii🙂
Szkoda, że nie można jej kupić (w rozsądnych cenach) bo chciałabym mieć ja u siebie na półce.

Nie mogłam się oderwać od tej serii🙂

Kocham tę trylogie! Żałuję, że nie można już kupić tych książek bo chętnie bym je postawiła na półkę, a tak to trzeba się zadowolić tymi z biblioteki.

Zdecydowanie najmniej lubiana przeze mnie z całej trylogii. Czytałam każdą część dwa razy i ta nie przypadła mi do gustu. Nie wiem, chyba oczekiwałam czego innego.

Spektakularny finał bestsellerowej, a zarazem niestety mało znanej trylogii Susan Ee.

Koniec świata jest bliski! Jak zakończy się apokalipsa? Kto wygra! I kto okaże się wielkim przegranym?
Ludzie są przerażeni i aby przetrwać, są gotowi zrobić wszystko, nawet zwrócić się przeciw sobie, a anioły dobrze wykorzystują ten fakt.
Penryn nie zdaje sobie sprawy, że jako właścicielka archanielskiego miecza stała się największym wrogiem aniołów i za jej schwytanie wyznaczono nagrodę.
Raffe i Penryn za wszelką cenę chcą znaleźć lekarza, który pomógłby odwrócić efekty eksperymentów przeprowadzonych na Paige oraz wykonać operacje skrzydeł Raffe. W międzyczasie dziewczyna, chcąc poznać sekrety z przeszłości anioła, ściąga na ziemię mroczne siły z Odchłani. Dodatkowo anioły sprowadzają do świata ludzi apokaliptyczne bestie, które są biblijnymi zwiastunami Sądu Ostatecznego. Jednak ludzie się nie poddają i również szykują się do decydującej wojny i uwierzcie mi, że planują zgotować aniołom iście klimatyczne powitanie.
Główni bohaterzy muszą wybrać którąś ze stron i zdecydować czy będą walczyć przeciw sobie, czy mimo wszystko będą trzymać się razem. Czy zawarcie nietypowego sojuszu może przeważyć szalę na korzyść jednej ze stron? Jaką cenę przyjdzie zapłacić za zwycięstwo? I przede wszystkim jaki los czeka ludzkość?

Widowiskowy finał, do którego każdy odliczał strony od pierwszego tomu. Autorka przeszła samą siebie, znaleźliśmy tam wszystko, co powinno się znaleźć w oscarowej scenie znakomitego filmu. Od niezwykłej scenografii po efekty specjalne czy nawet oprawę muzyczną. Wszystko było prawie idealne... A prawie robi dużą różnicę, choć tutaj mimo wszystko ta mała rzecz nie ujmuje całości. Miałam wrażenie, jakby cała akcja była przyspieszona i zbyt szybko wszystko się skończyło. A może to tylko świadomość, że świetna książka się kończy, a człowiek nie chce się z nią jeszcze żegnać? Tego to już musicie przekonać się sami.

Penryn nie zdaje sobie sprawy, że jako...