Angelfall. Penryn i świat po

2014-01-01
Data 1. wydania:
2013-11-19
Jacek Konieczny
koniec świata anioły postapokalipsa dystopia

Oficjalne recenzje i

Apokalipsę ostateczną czas zacząć!

Link do recenzji

2492 412 41

Wciąga strasznie. Świetny świat, historia. Mam nadzieję, że kiedyś ktoś zrobi ekranizację - to byłby sztos!

gorsza od 1 tomu który był dobry
nudna do połowy (Rafael pojawia sie od 3/4 książki)
niepotrzebne opisy obrzydliwych makabr jak w 1 tomie
ogólnie ujdzie
w tym miejscu chce polecić "Archanioł" Sharon Shinn-mistrzostwo

gorsza od 1 tomu który był dobry
nudna do połowy (Rafael pojawia sie od 3/4 książki)
niepotrzebne opisy obrzydliwych makabr jak w 1 tomie
ogólnie ujdzie
w tym miejscu chce polecić "Archanioł" Sharon Shinn-mistrzostwo

bardzo fajna, lepsza niż 1 tom. polecam, czytajcie koniecznie:)

bardzo fajna, lepsza niż 1 tom. polecam, czytajcie koniecznie:)

Odrobinę gorsza od poprzedniej części, ale tylko w pierwszej połowie. Chyba można się z resztą spodziewać, że dopóki Raffe się nie pojawi nie będzie aż tak dobrze ;-)

Za to mnie ta część rozbawiła jeszcze więcej razy niż poprzednia. Trochę się tu wyjaśnia i jak dla mnie jest to raczej spójna logika.

Dużo słabsza, początek owszem, ale później jest chaotycznie , akcja pozbawiona głębi; dopiero na sam koniec jest ciekawie.

Nie zachwyciła jak pierwsza, a zdecydowanie mogła. Coś tu nie zagrało między nami, główna bohaterka zaczęła mnie denerwować, bardzo zresztą szybko.

Po skończeniu pierwszego tomu, od razu musiałam sięgnąć po kontynuację i ta część po raz kolejny wciągnęła mnie już od samego początku.

Raffe i Penryn się rozstają. Rafael po tym, jak został oszukany, próbuje odzyskać swoje skrzydła. Tylko dzięki nim będzie mógł wrócić do aniołów, zająć należną mu pozycję przywódcy i tym samym będzie mógł powstrzymać jednego ze swoich konkurentów, który nie gra czysto.
Tymczasem Penryn razem z matką i Paige trafia do grupy ludzi, którzy zaczynają organizować się na gruzach cywilizacji. Jednak wszyscy omijają ich z daleka, wszystko przez siostrę Penryn, którą biorą za potwora. Ludzie chcą się jej pozbyć, ale dziewczynka ucieka. Nastolatka po raz kolejny wyrusza na poszukiwanie siostry. Trafia w samo centrum tajnej operacji aniołów, gdzie będzie miała okazję uchylić rąbka ich tajemnicy i zrozumieć, do jak przerażających czynów są gotowe się posunąć.
Anioły, które przerażały w pierwszej części, teraz przerażają jeszcze bardziej. Poznajemy ich plany i fakty związane z chorymi eksperymentami na ludziach (siostra Penryn jest prawdopodobnie jedyną ocalałą z dziecięcego eksperymentu) a człowieko-skorpionowate Szarańczaki nasuwają jeszcze więcej pytań.
Ponowne spotkanie Raffe i Penryn stawia anioła na rozstaju dróg. Czy tęsknota za swoimi skrzydłami i pragnienie odzyskania miecza będzie większe niż chęć zapewnienia Penryn bezpieczeństwa?
Jednak nie tylko on ma twardy orzech do zgryzienia, Penryn również walczy z odczuciami co do swojej siostrzyczki. Wie, że Paige to jej siostra, choć tak naprawdę nią już nie jest. Mimo że wygląda jak ona, to zmieniła się, dosłownie i w przenośni.
Miłość i troska toczy zacięty bój z odrazą i potępieniem. Co okaże się silniejsze?
Emocjonujący finał książki zszokuje cię tak samo, jak wszystkie anioły, po tym, jak były świadkami czegoś, czego dokonała Penryn. Czego? Tego musisz już przekonać się sam.

Autorka postanowiła trochę się zabawić naszym kosztem i wyczekiwane spotkanie głównych bohaterów trochę przeciągała, dlatego nie uświadczymy za dużo wątku romantycznego,
jednak myślę, że to dobre zagranie. W końcu mamy apokalipsę, gdzie w prawdziwym świecie miłość raczej grałaby drugie skrzypce. Dzięki temu możemy lepiej poznać matkę Penryn, która ze swoim szaleństwem wręcz idealnie odnajduje się w Świecie Po. I przede wszystkim w tej części Penryn po raz kolejny pokazuje, że nie jest zwykłą dziewczyną. Jest odważna, nie boi się stawić czoła większym i silniejszym od siebie, co sprawia, że staje się nieszablonową bohaterkom, która tak naprawdę nie potrzebuje rycerza na białym koniu, który by ją uratował... no, chyba że ma skrzydła, potrafi latać i ma imię Raffe...

Niedawno skończyłam czytać drugi tom przygód Penrym. I co mogę powiedzieć? Trzyma poziom poprzednika. Trochę za mało w nim Raphaela, ale jak w końcu się pojawia to ma takie wejście, że och…

Dowiadujemy się jeszcze więcej o Apokalipsie. Kto za nią stoi i jakie ma plany. Postać tą poznajemy już w 1 tomie i można się po trochu domyślać, że to ona stoi za tą katastrofą. Zaskoczyła mnie mama Penrym, i coś czuję, że w następnym tomie mnie nie zawiedzie. :D

"Angelfall. Penryn i świat po" to kontynuacja thrillera "Angelfall" opowiadającego o końcu świata. W tej części wszyscy ludzie, którzy ocaleli podczas anislskiej apokalipsy, zaczynają organizować ruch oporu na pozostałościach cywilizacji. Świadczą o tym, jeszcze bardziej opustoszałe ulice, które przemierza główna bohaterka w poszukiwaniu swojej siostry. W trakcie swojej własnej misji trafia do samego centrum kryjówki aniołów. Pobyt tam pomaga jej zrozumieć plany i działanie aniołów. Ponadto odkrywa wszystkie przerażające plany i czyny, do jakich zdolne są "boskie istoty", które według opowiadań miały nas chronić. Dziewczynie udaje się odzyskać siostrę i uciec z nią. Jednak po całej misji samobójczej pewna grupa ludzi porywa niepełnosprawną siostrę Penryn, Paige, ponieważ uważa ją za jednego z wynaturzonych potworów, stworzoną przez aniołów. Cała akcja kończy się wielką masakrą. Paige niespodziewanie znika, a ludzie są bardzo przerażeni.

W tej części archanioł Raffe, który towarzyszy Penryn próbuje za wszelką cenę odzyskać swoje utracone skrzydła. Jest to dla niego pierwszorzędny priorytet, ponieważ bez nich, nie zostanie uznany przez swój miecz i nie będzie mógł powrócić do społeczności aniołów. Dodatkowo nie będzie mógł być jednym z przywódców, którym był dotychczas. Jednak mimo wszystko przywiązał się on do Penryn, która wiele razy ratowała mu życie i chce ją chronić. W wyniku tych wszystkich wydarzeń jest rozdarty pomiędzy tęsknotą za skrzydłami, mieczem i społecznością aniołów, a wielkim pragnieniem ochrony Penryn. Czy dokona właścwego wyboru? O tym musicie przekonac się sami czytając tą powieść.

Tą częś tak samo jak poprzedną czyta się bardzo przyjemnie, mimo, że zawiera o wiele więcej krwawych scen. Znajdzemy tutaj wątek miłosny rodzący się biędzy archaniołem, a córą człowieczą oraz rozdarcie, między tym co jest właściwe, a tym, czego pragniemy.

Ta część również zostawiła u mnie niedosyt i dlatego z wielką chęcią sięgnę po ostatni tom tej trylogii. Książkę polecam, nie tylko młodzieży, ale równeż dorosłym, którzy lubią tego typu klimat książek fantastycznych. Powieść tą trzeba koniecznie przeczytać, do czego zachęcam!

I się doczekałam drugiej części - jest równie dobra jak część pierwsza. Dalsze losy Penryn i jej Rodziny oraz Raff'a w świecie zaatakowanym przez anioły. Nie mogłam się doczekać, czy bohaterowie się ponownie spotkają i czy rozwiąże się zagadka co w zasadzie dzieje się na ziemi. Polecam.