Pocałunek Kier

Magdalena Mistewicz
Der Kuss des Kjer
978-83-7668-041-5
Livre

Ekscytująca, dzika, pełna namiętności ­– najnowsza powieść fantasy autorki bestselleru „Pocałunek demona”! Przy pomocy podstępu, Mordan, pierwszy dowódca armii wojowniczych Kierów, dostaje w swe ręce młodą Lijanas z ludu Nivadów. Na polecenie swojego władcy Haffrena ma dostarczyć uzdrowicielkę na dwór królewski. Lijanas myśli jednak tylko o jednym – o ucieczce. Lecz gdy poznaje bliżej...

Lijanas myśli jednak tylko o jednym – o ucieczce. Lecz gdy poznaje bliżej Mordana – słynnego „Krwawego Wilka” – ten zaczyna ją coraz bardziej pociągać. A on odczuwa to samo w stosunku do niej. Obydwoje czeka jednak śmiertelna niespodzianka…

źródło opisu: paranormalbooks.pl

10 (1 ocen i opinii)
Dotrzymana obietnica
Jill Anderson

6,94 (32 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

Amber
Gail McHugh

7,67 (111 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
mclena | 2015-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2015

"- Czy wasz ojciec nie żyje?
- Tak.
- Przykro mi. Na co zmarł?
- Na miecz między żebrami."

ARCYDZIEŁO!!!

Książka przedstawia losy pierwszego dowódcy armii Kierów - Mordana i uzdrowicielki wrogiego ludu Nivadów - Lijanas. Mordan otrzymał rozkaz aby przywieźć Lijanas do swojego króla, który od wielu lat choruje i liczy iż uzdrowicielka będzie w stanie pomóc mu pokonać chorobę. Mordan jest nieczułym, bezwzględnym i skutecznym wojownikiem, cieszący się złą sławą, kiedy więc trafia na zadziorną uzdrowicielkę, która korzysta z każdej możliwej okazji by uciec do domu, jego dotychczasowe łagodne metody względem kobiety stają się bardziej szorstkie. Ich ciągłe kłótnie, różnice zdań i odwieczna nienawiść do swoich ludów dodatkowo sprawia, że wyprawa powrotna do władcy Kierów staje sie wyjątkowo uciążliwą wędrówką z wieloma niespodziewanymi zwrotami akcji oraz śmietrelnym niebezpieczeństwem i zaskakującym powoli rozwijającym się uczuciem między Kierem a uzdrowicielką.

"Pocałunek...

Beata | 2016-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2016

Absolutnie genialna powieść fantasy. Doskonale wykreowany barwny świat, w którym wojownicy walczą, uzdrowiciele leczą, są magiczne, legendarne istoty, jest wielka miłość, silniejsza niż śmierć, jest zdrada. Powieść pełna przygód, wielowątkowa, ale każdy najdrobniejszy szczegół ma znaczenie dla opowieści, nie ma w niej słów zbędnych, jest tylko żywy, prawdziwy świat i prawdziwe istoty, które wypełniają swoje przeznaczenie. Nie czytałam jeszcze tak doskonale skonstruowanej powieści fantasy, tak dopracowanej w najdrobniejszym obrazie.

wolfie | 2013-10-18
Przeczytana: 18 października 2013

"To zaszczyt dla mnie, że mogłem cię kochać!"

Lijanas, młoda uzdrowicielka, a zarazem narzeczona księcia Ahmeera, pochodząca z ludu Nivadów, podstępem zostaje porwana przez "Krwawego Wilka", Mordana, pierwszego dowódcę wojsk, króla Haffrena, władcy Kierów i uprowadzona do Turasu, gdzie ma uleczyć chorego Haffrena.
Jak się okazuje młoda uzdrowicielka nie jest wcale taka grzeczna, potrafi tupnąć nóżką, a nawet sprzeciwić się Mordanowi, co nie raz wprowadza go w zdziwienie.
Jak potoczą się dalsze losy Lijanas?

Muszę przyznać, że styl autorki bardzo przypadł mi do gustu. Zarówno bohaterowie, jak i magiczne krainy są bardzo wyraziste i fascynujące.
Autorka w bardzo sprytny sposób bawiła się moimi uczucia - książka wyzwoliła we mnie bardzo różne emocje: irytację, wzruszenie, wściekłość, strach, szczęście, a nawet żądzę mordu!
Napięcie towarzyszące zakończeniu wbiło mnie w fotel i pozbawiło oddechu, ale jednocześnie usatysfakcjonowało.
Opowieść Lynn Raven nie jest typowa i dlatego...

Głęboki wdech i......
TA KSIĄŻKA JEST ABSOLUTNIE GENIALNA !
TA KSIĄŻKA JEST ABSOLUTNIE CUDNA !
TA KSIĄŻKA JEST JEDNĄ Z NAJPIĘKNIEJSZYCH OPOWIEŚCI FANTASY JAKĄ MIAŁAM PRZYJEMNOŚĆ PRZECZYTAĆ !
Gdyby nie została mi polecona przez koleżankę z LC - w życiu nawet nie rzuciłabym okiem w jej stronę.
Wydawca zrobił jej straszną krzywdę, oblekając w tak szkaradną szatę graficzną. I do tego jeszcze ten tytuł.. Mnie skojarzył się nie wiedzieć czemu, głównie z "Alicją w krainie czarów" która jakoś nigdy nie przekonała mnie do siebie.
No ale skoro mi to polecono - to.. to właściwie - czemu nie ?

Książka okazała się PRAWDZIWYM OBJAWIENIEM w moim "życiu czytelniczym"

Nawet nie wiem jak ubrać w słowa te wszystkie zachwyty, które na myśl o "Pocałunku Kier" kotłują się we mnie..... Po prostu nie umiem oddać tego, co się właśnie we mnie dzieje ( skończyłam czytać dziś o 4 nad ranem i do teraz kompletnie nie mogę się otrząsnąć )

Ta książka całkowicie, aż po końcówkę ostatniego włosa, wessała mnie w...

miete | 2015-11-19

Do tej książki podchodziłam jak do przysłowiowego "jeża". Kupiłam ją kiedyś w szale zakupowym, wtedy jak wiecie kupuje się dużo i czasami przeróżne pozycje- dopiero po wszystkim, ochłonąwszy człowiek się zastanawia co takiego na bogów kierowało nim przy zakupie niektórych książek. Tak było i tym razem , kupiłam, odłożyłam na półkę "niech czeka na odpowiedni nastrój czytelniczy" Parę razy nawet po nią sięgnęłam ale na okładce krzyczało hasło "Ekscytująca, dzika , pełna namiętności............" No romans jak nic! A ja przecież z reguły nie czytam romansów no jakoś tak mi "nie leżą". To może niech jeszcze trochę poczeka? I tak by pewnie to dalej się odbywało ale pewnego dnia przeczytałam a jakże by inaczej na "Lubimy Czytać" recenzję tej książki napisaną przez Mclene a tam stało jak byk, że to "ARCYDZIEŁO!"- i żeby nie było wątpliwości wszystko dużą literą.
- No jak arcydzieło pomyślałam to mnie to raczej nie zabije. Zaryzykowałam.
Od razu przyznaję tak to jest romans.
Nie, nie...

myślnik | 2013-11-05
Przeczytana: 03 listopada 2013

Nigdy nie spodziewaj się po książce więcej.
Rozczarowanie nie ukryjesz,a niespodziewana radość wynagrodzi ci niepewność co do zaczętej pozycji.
Więc nigdy ale to nigdy nie wybiegaj przed szereg,bo wiesz,pionki na początku szeregu zawsze giną.

"Pocałunek demona"nastawił mnie antypatycznie do autorki.
Okładka i opis historii o Kierach,wojnie,miłości,wyrzeczeniu,magii przywiodła mnie na drogę ponownego spotkania z Lynn Raven.
Myślę,że nie powinnam żałować.
Piękna,bogata opowieść,snuta z najdrobniejszymi detalami.
Zimne,twarde Kierowskie serce.
Niewinna,wyszczekana Uzdrowicielka.
Rozkaz,który ma ją doprowadzić przed oblicze króla znienawidzonego narodu.
I podróż,która zaczyna się spowita w strachu,obawie i uprzedzeniu,a kończy się...

Ekscytująca?
Tak.
Dzika?
Och,tak jak skalne pustkowia,jak odgłos wycia drapieżnego zwierzęcia,jak lodowate i stalowe spojrzenie "Krwawego Wilka".
Pełna namiętności?
Hm,jeśli tak uważacie,to chyba czytaliśmy inną książkę.
Aby stworzyć napięcie,które...

Tirindeth | 2012-08-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Lijanas, piękna, młoda kobieta i jednocześnie uzdrowicielka z nivardzkiego miasta, pewnego dnia niespodziewanie zostaje wezwana do chorego, który – według słów innego uzdrowiciela – zapadł na nieznaną chorobę. Kobieta, w związku z powołaniem i poczuciem obowiązku, postanawia pomóc nieznajomemu. Jednak splot zaskakujących wydarzeń wkrótce otwiera przed nią wiedzę, której się nie spodziewała i na którą nie jest gotowa. Lijanas zostaje uprowadzona przez mrocznego Mordana, pierwszego dowódcę wojsk wrogiej armii, by następnie ruszyć w długą i mozolną podróż do królestwa Kierów – bestii, których boją się Nivardowie. Dziewczyna jest zdeterminowana – za wszelką cenę pragnie uciec porywaczom, lecz to dopiero początek niebezpiecznej gry, w której stawką będzie nie tylko życie uzdrowicielki...

Są takie książki, po przeczytaniu których jeszcze długo żyjemy przygodami ulubionych bohaterów. Książki, które wyciskają z nas nie tylko ogromne pokłady emocji, ale także łzy – jednocześnie szczęścia i...

Martyna | 2015-11-24

Powiedziałabym, że ta książka pozostawiła mnie smutną, trochę przybitą, rozkojarzoną, trochę rozzłoszczoną, ale i tak było warto. Historia w niej zawarta jest wzruszająca i przerażająca, piękna i tragiczna jednocześnie. Świat, o którym czytamy jest niezwykły, nieznany, ale autorka i jej wybitna wyobraznia, pozwalają nam w nim przepaść. Wszystkie opisy są bardzo szczegółowe, dzięki czemu nie sposób się oderwać i wyjść z wykreowanej przez autorkę magicznej rzeczywistości pełnej wojowników Kier, Nivadów, Edari , czy pożeraczy dusz.
Głównym bohaterem jest Mordan, pierwszy dowódca armii króla Kierów. To zdecydowanie mój ulubieniec, jeśli chodzi o tę książkę. Na zlecenie króla ma on uprowadzić uzdrowicielkę - piękną Lijanas, która ma pomóc uleczyć ciężko chorego władcę. Z początku (i przez znaczną część książki) tych dwoje nie przepada za sobą, jednak z biegiem czasu, ich niechęć przeradza się w płomienne uczucie.
Jak dla mnie było naprawdę ciekawie. Czy to typowy romans? Dla mnie jako...

Dia | 2014-09-22
Przeczytana: 22 września 2014

Wakacyjna lektura - mimo iż jest napisane, ż ejest to powieść fantasy to tak naprawde jest to romans, mimo to książka mnie zawojowała. Świetnie napisana, bardzo fajnie stworzone postacie, przyjazna dla czytelnika nie pozwala na chwile przerwy. Należy ją przeczytać i dopiero odłożyć !. Trudno jest napisać, że romans ma dużą wartość literacką ale chyba nie po to czyta się taki typ książek.

Flawia22 | 2013-01-25
Przeczytana: 24 stycznia 2013

Lijanas to silna, młoda a przede wszystkim odważna kobieta. Przyznam szczerze, że bardzo ją polubiłam. Kiedy zostaje porwana, Mordan
nie okazuje jej litości, jest w stosunku do niej zimny i brutalny. Lecz czy Lijanas uda się uciec? Czy wróci do swojego księcia i zgodzi się zostać jego żoną?

Na początku wydaje się, że Lijanas zakocha się w słynnym "Krawym Wilku", a on w niej i będzie happy! Nie! Książka naprawdę jest zaskakująca. Przyznam, że się nie spodziewałam takiego, pełnego napięcia zakończenia.

Już naprawdę od dawna nie czytałam tak wciągającej książki! Udało mi się ją przeczytać w ciągu dwóch dni! Czytałam ją do późnej nocy i aż żal było się z nią rozstawać. Polecam, ją naprawdę wszystkim czytelnikom, wiek nie ma tu znaczenia. Tę książkę z pewnością mogę zaliczyć do grona moich ulubionych

recenzja opublikowana na blogu http://www.flawia1209.blog.interia.pl/?id=2429989