Serce z piernika

Okładka książki Serce z piernika
Magdalena Kordel Wydawnictwo: Znak Cykl: Miasteczko (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
literatura polska

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Na półkach: , , , ,

Namęczyłam się przy tej książce. Niby napisana lekko i z niewielką dozą sarkazmu, poruszała poważne tematy utraty dziecka i próby pogodzenia się z tym, a co za tym idzie z wciągnięciem rodziny w ten dramat. Książka zahacza o czas świąt i co prawda ta magia unosi się pośród kart książki ale jednak mnie nie przekonała. Ciężko mi było skupić się na kolejnym zdaniu. Jakoś tak topornie mi szło.

Książka, która jest znakomitym wyborem na weekendowy relaks. Niesie ze sobą nadzieję na lepsze jutro.

Przemiła opowieść, która jest pierwszą częścią trylogii. Książka na jesienno-zimowe wieczory, a zapach pierniczków czuć już od początku października. Ciekawi bohaterowie, każdy z bagażem doświadczeń, nikt nie jest czarno-biały, każdy ma wady. Warto umilić sobie czas tą powieścią. Na pewno sięgnę po kolejne tomy.

"Serce z piernika" to typowa opowieść świąteczna, wprowadzająca idealnie w klimat świąt Bożego Narodzenia. Mamy tutaj pierniki, zapach cynamonu, przypraw korzennych, ciepłej herbaty oraz przede wszystkim magię świąt!
Główną bohaterką powieści jest Klementyna. Kobieta, która nigdy nie miała łatwego życia. Po urodzeniu została porzucona przez własną matkę, a opiekę nad nią przejęła babcia Agata, która zmaga się z problemami natury psychicznej. Starsza pani lubi nagle pakować walizki i pędzić na pociąg. Jej działania z pozoru są pozbawione sensu, jednak mają swoje uwarunkowanie w dramatycznych wydarzeniach z przeszłości, które rozegrały się podczas II wojny światowej.
Klementyna opiekuje się także kilkuletnią córką, Dobrochną. Dziewczynka jest niezwykle inteligentnym i rezolutnym dzieckiem. Niestety, wychowuje się bez ojca.
Nasza bohaterka zawodowo zajmuje się cukiernictwem, ma założoną swoją własną firmę i specjalizuje się w piernikach – tworzy ręcznie malowane piernikowe serca, chatki oraz kamieniczki.
Książka zaczyna się dość pesymistycznie, życie naszych bohaterek nie jest usłane różami. Kończy się jednak optymistycznie, jest to bowiem opowieść o pokonywaniu przeszkód, jakie pojawiają się na naszej drodze. To także historia silnej kobiety, która nie straciła radości i nadziei, choć życie nigdy jej nie rozpieszczało. I wreszcie jest to opowieść o magii świąt, aromatycznych wypiekach przygotowywanych prosto z serca i przeznaczeniu. To książka, która w cudowny sposób pomoże wprowadzić nas w świąteczny i magiczny nastrój, a to za sprawą Ducha Nadchodzących Świąt, Losu oraz Piernikowej Magii:)

Jakież to było naiwne, jakże przesłodzone, jak przewidywalne, i jak ja tego chciałam i potrzebowałam :) Wiem czego się spodziewać po tego typu literaturze i sięgam po nią chętnie, kiedy muszę "przewietrzyć" mózg, kiedy muszę się oderwać od rzeczywistości, kiedy chcę tylko odprężającej lektury, trochę bezmyślnej, ale zarazem takiej, kiedy buzia ci się uśmiecha, kiedy robi się ciepło na serduchu. Bo pomimo małej wartości literackiej, ta książka ma w sobie to, czego ja w tym momencie poszukiwałam — i dostałam. Powiem więcej, czuję niedosyt więc sięgam po część drugą :)

Jeśli ktoś szuka ambitnej fabuły to pewnie się zawiedzie. Pięknych opisów też nie było wiele. Opowieść jednak tchnie optymizmem, i ciepłem, a przy tym nie jest wysłodzona. Dobrze przeczytać na poprawę humoru.

Sympatyczna opowieść o miłości, rodzinie i świętach. Pojawia się tajemnica z przeszłości, nostalgia, ale też budzące się piękne uczucie między główną bohaterką a uroczym mężczyzną, które rokuje na przyszłość. Trochę dobrego humoru i nietypowych postaci.
Miła, odprężająca lektura, którą czyta się z przyjemnością.
Polecam

Miła, odprężająca lektura, którą czyta się z przyjemnością.
Polecam

Książka bardzo przyjemna do czytania, szczególnie w okresie przedświątecznym.
Niebanalna, ciekawa, zabawna. Bohaterowie i ich perypetie bliskie naszym codziennym sprawom, ale podane vardzo sympatyczny sposób. Na pewno sięgnę po kolejne części.
Lubię tę autorkę, opisując pozornie proste historie, używa ładnego języka. Polecam

Książka bardzo przyjemna do czytania, szczególnie w okresie przedświątecznym.

Czytelniku zatrzymaj się i rozejrzyj dookoła, czasami tylko tyle wystarczy, by w twoim życiu zaczęły się dziać cuda. Klementyna główna bohaterka, mistrzyni pachnących pierników całe swoje dotychczasowe życie spędziła na walizkach. W najbardziej niespodziewanych momentach babcia Agata brała ją za rękę i ruszały w nieznane. Pewnego dnia w oczach swej maleńkiej córeczki Dobrochny bohaterka dostrzega własną dawną niepewność i strach na widok babki szykującej się do drogi. Klementyna już wie, że nadszedł czas, aby zmienić swoje życie i zacząć spełniać swe najskrytsze pragnienia. Lecz co ma z tym wspólnego lukrowana piętrowa kamieniczka jak ze snu? Opowieść Magdaleny Kordel "Serce z piernika" przeniesie cię w świat, w którym siła marzeń jest najważniejsza, a cuda te duże i małe zdarzają się wtedy, kiedy najbardziej ich potrzebujesz.

Pierwsza moja styczność z autorką i na pewno jeszcze przeczytam inne jej tytuły. Książka jest sympatyczna, ma fajne dialogi i postaci. Szybko się czyta... nawet w kwietniu ;)