Pierwszy raz

Cykl: Pierwszy raz (tom 1)
Wydawnictwo: Novae Res
Pierwszy raz
Agatozaur

Kuba od zawsze kochał siostrę swojego najlepszego przyjaciela – niestety, bez wzajemności. Piękna i kompletnie nieświadoma jego uczuć Lena byłą zagadką, której nie potrafił rozwikłać. A ona… poraniona i zatrzaśnięta w pancerzu obojętności, który budowała sobie przez lata, nie chce wpuszczać do swojego świata mężczyzn w obawie przed kolejną traumą. Pewnego dnia przewrotny los ponownie połączy...

Pewnego dnia przewrotny los ponownie połączy ze sobą drogi tych dwojga.
W Kubie ze zdwojoną siłą odżywają dawne uczucia, a Lena zaczyna patrzeć na dawnego przyjaciela w sposób, którego sama nie rozumie. Rozpoczynają pełną namiętności grę, w której oboje udają, że łączy ich tylko przyjaźń.
Czy można oddzielić pożądanie od miłości?
Czy można uniknąć zranienia, gdy serce otwiera się pierwszy raz?

źródło opisu: www.agataczykierdagrabowska.pl

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Sol | 2018-07-29

Przeczytałam, ale nie wiem po co.
Ta książka jest totalnie, kompletnie o niczym.
Powielający się schemat, masa dramy i płaczu i strasznie głupia bohaterka. Za głupia by żyć.

Naprawdę, autorka znalazła sobie pewną kolejność zdarzeń i repetuje ją z uporem maniaka. Drobne urozmaicenia są, np w imionach dziewczyn z którymi Kuba próbuje się pocieszać, albo w postaci pewnego wydarzenia przełomowego, które i tak niewiele zmienia.

Kuba jest bardzo dobrą postacią, ciekawą, z charakterem, ale niestety przy Lenie wyłącza mózg. Jest w niej zakochany do granic. I tu rozumiem zachwyty czytelniczek, bo która by nie chciała żeby facet ją tak kochał. Każda by chciała. Ale ta chcąca by doceniła a Lena... Ech.
Marnuje się naprawdę fajny chłopak dla laski kretynki.

Jak Lena jest opisywana, ano dobrze. Inteligentna, dzielna, myśląca, odważna. A jaka jest? Płaczliwa, oceniająca po pozorach, durna i szufladkująca ludzi ze względu na płeć. Na dodatek wyzyskiwaczka. Okłamująca siebie i wszystkich...

agusia96a | 2018-06-27
Przeczytana: 26 czerwca 2018

Książka jest słaba. Spodziewałam się czegoś lepszego, nie trzyma się kupy i przez całą książkę praktycznie jest to samo.

Kuba jest zakochany w siostrze swojego najlepszego przyjaciela odkąd ujrzał ją po raz pierwszy, niestety bez wzajemności. Zraniony wyjeżdża na studia do innego miasta i traci kontakt z Leną. Po kilku latach spotykają się ponownie i w Kubie odżywają dawne uczucia, jednak Lena nie chce się z nikim wiązać, nie ufa mężczyznom. Postanawiają zostać tylko przyjaciółmi ale okazuje się, że wcale nie jest to takie łatwe. Lena czuje, że zakochuje się w Kubie ale boi się zranienia i stara trzymać się na dystans, ostatecznie jednak wszystko kończy się tak, jak w większości książek z tego gatunku.

Nie mogłam się wkręcić w tą książkę, nie mogłam jej poczuć. Poprzednie książki tej autorki potrafiłam przeczytać w jeden dzień a przy tej miałam problem żeby po nią sięgnąć i ją skończyć. Na jej premierę czekałam z niecierpliwością i niestety się zawiodłam.

Kochani dziś chcę zaprezentować Wam książkę, która już od pierwszych stron skradła moje serce. Na jej kartach poznacie niezwykłą, piękna i ujmującą historię miłości, która, aby mogła się narodzić, zmuszona była pokonać najbardziej podstępnego przeciwnika, bo choć go nie widać, może zniszczyć nasze życie już na zawsze. Przeciwnikiem tym są lęki i obawy zrodzone z traumy, jakiej doświadczyła główna bohaterka powieści Agaty Czykierdy – Grabowskiej „Pierwszy raz”.

Lena jest bardzo atrakcyjną, młodą kobietą, która nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony płci przeciwnej. Jednak zraniona przed laty przez bliską sobie osobę dziś nie potrafi już zaufać. W obawie przed cierpieniem i krzywdą otacza się murem obojętności i niedostępności. Kiedy poznajemy Lenę, dziewczyna wraca właśnie do domu rodzinnego na wakacje. Podczas jednego z wypadów do klubu spotyka dawnego przyjaciela swojego brata, Kubę. Chłopak niegdyś był niemal członkiem rodziny Leny, jednak z czasem ich drogi...

Cobenove_love | 2018-09-13
Przeczytana: 13 września 2018

Kuba odkąd poznał Lenę (siostrę swojego przyjaciela) nie jest w stanie zapomnieć o dziewczynie. Kocha ją całym sercem a to uczucie nie jest niestety odwzajemnione. Lena kompletnie nie zdaje sobie sprawy z uczyć chłopaka. Jest zamknięta na tworzenie bliższych relacji i obiecała sobie, że nigdy się nie zakocha. Nie po tym co przeszła i czego była świadkiem. Choć Kuba z całych sił stara się przebić przez jej mur nie jest w stanie. Kuba nie poddaje się ale czy obojętność dziewczyny nie odsunie od niej chłopaka? Przekonacie się po przeczytaniu. :)
Hmmm może nie jest to pozycja, która wzbudzi nie wiadomo jaki zachwyt, ale ma w sobie coś takiego, że nie da się od niej oderwać. Historie Kuby i Leny są bardzo życiowe, ciężkie, pełne sprzeczności, wyrzutów sumienia i żalu. Coś co w życiu na nas stale czeka. Ważne aby potrafić sobie z tym poradzić. Nie chcę tutaj nic zdradzać, ale cieszę się z takiego zakończenia. Oboje zdali sobie sprawę, z tego jak ich życie może wyglądać gdy ma się przy...

magia_stron | 2018-05-08
Przeczytana: 08 maja 2018

▶Coż to była za książka! Ajajaj podbiła moje serce!❤
▶▶▶Kuba jest od lat zakochany w Lenie- siostrze jego przyjaciela, niczego nieświadomej, skrytej i zamkniętej na mężczyzn, pięknej dziewczynie. Los bywa na tyle przewrotny, że po kilku latach nieobecności chłopaka znów na siebie trafiają - zaraz po jego powrocie w rodzinne strony. Kuba postanawia nie zmarnować swojej szansy na szczęście i podchodzi do dziewczyny. Od tego momentu zaczyna się między nimi miłosna gra. Gra w uczucia i namiętności. Od tego jakie podejmą kroki zależy ich dalszy los. Czy Chłopak rozbudzi jej nieufne serce? Czy dziewczyna pokocha po raz pierwszy? ▶▶▶Powieść czytałam z ogromną przyjemnością, fabuła wciągnęła mnie bez reszty już od pierwszej strony. Podczas czytania towarzyszyły mi przeróżne emocje od radości po wzruszenie i napięcie. ▶▶▶ W dziewczynie trochę widziałam siebie, jej cechy charakteru przypomniały mi o tym jak kiedyś moje serce również było nieufne i zamknięte na miłość. Obawiało się zranienia....

MamaNaPetardzie | 2018-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2018

W pierwszym zdaniu powiem wam, że to jest jedna z tych książek dla których zarwałam nockę :)

"Pierwszy raz" kupiłam po przeczytaniu mnóstwa pozytywnych recenzji i zachęcającym opisie na tylnej okładce, a odpowiedź na to, jaka jest ta książka przekazałam już wyżej.

Pełna opinia na stronie:

Poznajemy tutaj grupę młodych ludzi, których przyjaźń sięga dziecięcych lat. Jednak nie dla wszystkich jest to zwykła znajomość. Kuba jest bezgranicznie zakochany w młodszej siostrze swojego najlepszego kumpla, jednak splotem wydarzeń każde z nich wyrusza w swoją stronę życia.
Jednak los bywa przewrotny. Kuba przeprowadza się ponownie do rodzinnej miejscowości i podczas kumpelskiego wyjścia na piwo spotyka Lenę. Uczucia, które przez tyle lat próbował stłamsić i zniszczyć odżywają w nim na nowo z podwojoną siłą. Chłopak postanawia tym razem wykorzystać szansę, jaką dał mu los. Tylko czy dziewczyna, która...

readforrhys | 2018-05-15
Na półkach: 2018, Przeczytane

„Pierwszy raz” to jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie premier tego roku. Nawet nie musiałam czytać opisu, wystarczyła informacja, że będzie nowa książka Agaty Czykierdy – Grabowskiej i już była ona na mojej liście must read :D Bo jak wiecie (lub nie) pani Agata należy do grona moich ulubionych polskich autorek! Zanim zabrałam się za czytanie tej historii, faworytem były „Wszystkie twoje marzenia”. Czy nadal są? Przekonajcie się ;)

W tej książce mamy do czynienia z Kubą i Leną, których możecie kojarzyć z wspomnianych wcześniej „Wszystkich twoich marzeń” - Kuba i Kamil to bracia ;) Jakub wraca po studiach do swojego rodzinnego miasta, znajduje pracę i.. sobie spokojnie żyje. Do czasu, gdy podczas posiadówki w barze z kumplami w jego polu widzenia pojawia się ona. Lena, przyjaciółka z dzieciństwa, a także jego miłość. Młodsza siostra jego niegdyś najlepszego przyjaciela. Jednak Lena nie zdaje sobie z tego sprawy, a gdyby nawet... to jej podejście do związków jest nieco...

Asia | 2018-08-31
Na półkach: 2018, Romans, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 25 sierpnia 2018

Czytając ją, miałam wrażenie, że mam przed sobą tani romans. Pierwsze 100 stron były po prostu męczące. Z jednej strony chciałam ja odłożyć, z drugiej jednak dać jej szansę. A dlaczego? Nie wiem, może dla tego, że mimo wszystko byłam ciekawa zakończenia.
Było to moje pierwsze spotkanie z powieścią Pani Agaty i niestety nie mogę ich zaliczyć do najbardziej udanych. Po mimo dość ciekawego tytułu i intrygującej okładki, która zachęciła mnie do sięgnięcia po tę powieść, czuję rozczarowanie. A szkoda, bo miałam nadzieję na kawał dobrej obyczajówki.
Co do samych bohaterów. Lena, jak najbardziej sympatyczna, dość zagubiona dziewczyna zdobyła moją sympatię. No ale Kuba, niestety w zupełności NIE. Kiedy czytałam pojawiał mi się przed oczami, fakt dość przystojny, ale niestety pierdołowaty mężczyzna. Taka ciepła kluska. A to nie mój typ. Podobało mi się jednak w nim tylko jedna rzecz. Determinacja w zdobyciu ukochanej kobiety, ale sposób w jaki to robił już nie za bardzo.

izabela81 | 2018-05-29
Przeczytana: 20 maja 2018

Pewnego dnia przewrotny los ponownie połączy ze sobą drogi tych dwojga.
Czy można oddzielić pożądanie od miłości?
Czy można uniknąć zranienia, gdy serce otwiera się pierwszy raz?

Agata Czykierda-Grabowska delikatnie stąpa po uczuciach bohaterów. Z niezwykłą wrażliwością opisuje ich wzajemne relacje, pierwsze pocałunki i emocje, jakie towarzyszą miłości. W książkach lubię, gdy najpierw mogę poznać bliżej bohaterów, ich...

InezStanley | 2018-08-13

„Pierwszy raz.”- Agata Czykierda-Grabowska

„Bardzo łatwo jest wydawać wyroki, kiedy nie wiesz wszystkiego.”

KOLEJNE MUST READ !!!!!

Zapewne pamiętacie jak zakochaliście się po raz pierwszy? Jak to było całować się pierwszy raz? Pamiętacie swoje wszystkie pierwsze razy, gdy odkrywaliście coś nowego, poznawaliście nową osobę i pierwszy raz mieliście okazje czegoś doświadczyć?

Z twórczością Agaty Czykierdy-Grabowskiej pierwszy raz zetknęłam się przy okazji lektury tej powieści. Obecnie wydała ona już kolejną książkę, którą przeczytałam z ogromną przyjemnością i się nie zawiodłam. Aż w krótce zamierzam zapoznać się z jej inny niesamowitymi powieściami.
Mowa tu o publikacji „Pierwszy raz”, gdzie poznajemy kolejnych młodych bohaterów – Lenę i Kubę, których od zawsze łączyła dziwna więź nie tylko ze względu na fakt, że brat dziewczyny – Łukasz był jego najlepszym przyjacielem Kuby. Chłopak, odkąd pamięta, był w niej zakochany, czym ona nie miała pojęcia, ponieważ niestety nie...