Uśmierzyć ból. Co wie i potrafi medycyna bólu

Wydawnictwo: Poligraf
medycyna, leczenie, ból
zdrowie, medycyna
Inez

Co wiemy o bólu? Jak powstaje, jak na nas działa, jakie reakcje wywołuje? Co powoduje, że ból staje się chroniczny? Jakimi metodami leczenia bólu dysponujemy? Co począć, by samemu złagodzić ból i stać się partnerem lekarza w leczeniu? Ból nikogo nie cieszy. Życie bez bólu jest niemożliwe, lecz dziś nikt już nie musi cierpieć. „Od stóp do głów”, prostym i zrozumiałym językiem, z humorem i bez...

Co wiemy o bólu? Jak powstaje, jak na nas działa, jakie reakcje wywołuje?
Co powoduje, że ból staje się chroniczny?
Jakimi metodami leczenia bólu dysponujemy?
Co począć, by samemu złagodzić ból i stać się partnerem lekarza w leczeniu?

Ból nikogo nie cieszy. Życie bez bólu jest niemożliwe, lecz dziś nikt już nie musi cierpieć. „Od stóp do głów”, prostym i zrozumiałym językiem, z humorem i bez medycznego żargonu autor pomaga czytelnikowi zrozumieć ból i jego znaczenie, poznać jego formy i współczesne metody leczenia. Pacjenci cierpiący na „chorobę bólową”, ich rodziny i opiekunowie, znajdą tu cenne wskazówki dotyczące współdziałania z lekarzem dla osiągnięcia wspólnego celu – uśmierzenia bólu.

źródło opisu: www.wydawnictwopoligraf.pl

źródło okładki: www.wydawnictwopoligraf.pl