Dom pełen słońca

Cykl: Stacja Jagodno (tom 6)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
fianiebieska

W urokliwym Jagodnie pojawi się Sylwia, która potrafi przedmiotom dawać drugie życie. Związek Sylwii i jej partnera przechodzi kryzys. Niestety, rodziny ich obojga nie ułatwiają im rozwiązania problemu. Czy bohaterom uda się odsunąć na bok wszelkie niedomówienia i wpuszczą do swojego uczucia trochę promyków nadziei? Tymczasem mieszkańcy Jagodna odkryją kilka ciekawych rzeczy – dlaczego panna...

Tymczasem mieszkańcy Jagodna odkryją kilka ciekawych rzeczy – dlaczego panna Zuzanna tak kibicowała Marzenie i Jankowi? Jaką tajemnicę kryje leśna kapliczka? I czy Łukasz zdecyduje się przeczytać przypadkiem odnaleziony pamiętnik?

„Dom pełen słońca” to wspaniała i ciepła opowieść o tym, że nasza pamięć i umiejętność nadawania sensu pozornie niepasującym elementom pomagają stworzyć lepszą przyszłość.

źródło opisu: czwartastrona.pl

źródło okładki: czwsrtastrona.pl

To już szósty tom cyklu a mnie on się wcale nie nudzi. Wręcz przeciwnie, ciągle mam ochotę dalej czytać o perypetiach znanych mi bohaterów o ich radościach i smutkach.
Co ważne autorka nie powtarza w kółko tego co było w poprzednich tomach. Do każdego tomu wprowadza nowe postacie, przez co opowieść staje się bardziej barwna i ciekawa. Nie zapomina też o starych znajomych więc na bieżąco śledzimy ich dalsze losy. A u każdego coś nowego się dzieje.
Początkowo miałam pewne trudności, żeby przypomnieć sobie po dość długiej przerwie kto jest kim , bo każdy króciutki rozdział jest poświęcony innej osobie, ale już po chwili złapałam rytm i czytałam z wielką przyjemnością i zainteresowaniem. Bo w Jagodnie dużo się dzieje.
Autorka po raz kolejny udowodniła, że potrafi jak mało kto pisać o codziennym życiu w taki sposób, że człowiek zapomina o swoich kłopotach,zmartwieniach
i żyje fikcyjnym życiem książkowych bohaterów.
Po prostu sama radość czytania. Czekam z niecierpliwością na kolejny tom.

wiejskifilozof | 2017-12-22

Jak zwykle piękna okładka,bardzo mi się podoba.Zachęca do czytania.

To już ostatnie spotkanie ze Stacją Jagodną.Szkoda,że już nie będzie dalszych części.
Bo nic nie wskazuję,na to by były.

Historia zawarta w tej książce.Jak zwykle porywa i sprawia,e dzień mija z uśmiechem na twarzy.

Wspomnienia,z przed laty.Na nową odżywają.
A tytułowe słońca,rozjaśnia przykre dni.

Powieść kończy się optymistycznie.Teraz już wiem.
Co to znaczy,miejsce na ziemi.

Kachusek | 2018-02-15
Przeczytana: 11 lutego 2018

Sześć części za mną.. Pierwsza porwała mnie niesamowicie, druga jeszcze też, pozostałe już jednak mniej. Czytało się lekko, ale już bez zaskoczeń i większych emocji. Całość w odbiorze idealna na serial telewizyjny. W kolejnych częściach nowi bohaterowie, powracanie do tych znanych i rozwijanie ich historii. Przyjemna lektura i jeśli będą następne "odcinki", to sięgnę po nie z czystej ciekawości, jak potoczą się losy głównych bohaterów.

Gola | 2017-10-10
Przeczytana: 09 października 2017

Lubię wracać do Jagodna. Lubię atmosferę, która tam panuje. Bardzo mile spędzony czas. Losy kobiet, czasami trudne, smutne i ciężkie ale dowodzące ile kobieta jest w stanie znieść, ile ma siły i jak potrafi walczyć o lepsze jutro dla siebie i swoich bliskich. Polecam ale dla osób które czytały poprzednie części.

Biblioteczka Rudej | 2017-10-03
Przeczytana: 03 października 2017

Już ostatnio myślałam,że to ostatnia część serii,a tu niespodzianka,bo autorka nie odpuszcza.
Trochę się bałam czy to już nie będzie pisanie na siłę,ale moje obawy okazały się nieuzasadnione,bo autorka świetnie dała sobie radę. Nie ma tu nic na siłę,a nawet nowi bohaterowie świetnie wkomponowuja się w Jagodno.

fianiebieska | 2017-10-14
Przeczytana: 13 października 2017

To już szósty tom Stacji Jagodno i nadal jest to bardzo przyjemna lektura, jednak mam wrażenie, że przez mnogość bohaterów, a w każdym tomie poznajemy nowe postaci, o każdym z nich napisano "po łebkach". Seria książkowa przerodziła się w regularny serial, co chwilę mamy nową scenę i inny wątek przed oczami. Momentami zaczynam się już gubić w tych perypetiach.

Jako lekka lektura na jesienny wieczór, ta powieść się na pewno sprawdzi. Jednak nie jest to w moim odczuciu książka, który zapadnie mi w pamięć na dłużej.

Agnieszka Garncarczyk | 2018-08-12
Przeczytana: 10 sierpnia 2018

I znów stacja Jagodno tym razem chyba jako podsumowanie ...
Bo Stowarzyszenie działa i ma się dobrze,bo Marzenka i Janek jednak biorą ślub.Bo Kasia wreszcie bierze los swój w swoje ręce, ale jest kilka wątków ,które aż się proszą o wyjaśnienie.
Na szczęście jest 7 tom i być może tam właśnie dowiem się co było w pamiętniku znalezionym w starym domu.
A poza tym znowu dobre natchnienia od autorki aby walczyć o siebie i swoich najbliższych.Z pięknym językiem i dobrymi ludźmi, którzy są wśród nas tylko czasami otacza ich mgła naszego niewidzenia.

Katula | 2017-10-08
Przeczytana: 08 października 2017

Wróciła Karolina Wilczyńska w najlepszej formie.
I muszę odszczekać to co napisałam po przeczytaniu piątego tomu Stacji Jagodno, że trzeba wiedzieć kiedy skończyć ... Dobrze, że Karolina Wilczyńska nie wzięła sobie do serca moich wypociń ;) i zrobiła swoje.
"Dom pełen słońca" to to Jagodno, ten dom Babci Róży, dworek Hrabianek i Ci bohaterowie, których w pewien sposób pokochałam, z którymi się zaprzyjaźniłam i te miejsca, w atmosferze których zawsze można się ogrzać.
Rewelacyjna
Zdecydowanie polecam i z ogromną niecierpliwością czekam na kolejne tomy, wszak na pewno jestem zaproszona na ślub Marzeny i Jana, do odebrania i oceny nowego domu Ewy i Adama, a być może i Tamary i Łukasza, poznania dalszych kolei losu i tajemnic Hrabianek, bardzo chciałabym wiedzieć co słychać u tych, którzy do tej pory dzięki Hrabiankom, dworkowi i Babci Róży wyprostowali swoje ścieżki, no i na pewno w dworku pojawią się kolejne osoby, nad losami których warto będzie się pochylić.
Zatem czekam i...

Grażyna | 2018-03-28
Przeczytana: marzec 2018

Już po raz szósty zawitałam do Jagodna. Czuję się tam jak wśród bliskich mi osób.Polubiłam mieszkańców Jagodna jak również nowe osoby,które pojawiają się w późniejszym czasie.Atmosfera ,dworek,hrabianki i dużo innych rzeczy sprawiły ,że czytając kolejne części coraz bardziej ten świat stawał mi się bliższy,a niekiedy znalazłam nawet "coś" takiego mojego,osobistego.Z tego co wiem mają być dalsze części i bardzo dobrze,bo to zakończenie aż prosi się aby to nie była to "kropka".Wierzę ,że autorka też tak myśli....

ejwa1960 | 2017-10-30
Przeczytana: 30 października 2017

Muszę przyznać,że rzadko zdarza mi się czytać serie,wolę czytać jednorazową książkę nie muszę czekać na następną część książki.
Bo też rzadko się zdarza,że następna część serii jest ciekawsza od poprzedniej.
I tu muszę szczerze przyznać,że Pani Wilczyńskiej to się udało każdy tom jest ciekawy i zaczyna się tam gdzie skończył się poprzedni,a nie w środku bo pół książki jest przypomnieniem ostatniego tomu.
Z niecierpliwością czekam na następną książkę aby potwierdziła moje domysły:)