Dom pełen słońca

Cykl: Stacja Jagodno (tom 6)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
fianiebieska

W urokliwym Jagodnie pojawi się Sylwia, która potrafi przedmiotom dawać drugie życie. Związek Sylwii i jej partnera przechodzi kryzys. Niestety, rodziny ich obojga nie ułatwiają im rozwiązania problemu. Czy bohaterom uda się odsunąć na bok wszelkie niedomówienia i wpuszczą do swojego uczucia trochę promyków nadziei? Tymczasem mieszkańcy Jagodna odkryją kilka ciekawych rzeczy – dlaczego panna...

Tymczasem mieszkańcy Jagodna odkryją kilka ciekawych rzeczy – dlaczego panna Zuzanna tak kibicowała Marzenie i Jankowi? Jaką tajemnicę kryje leśna kapliczka? I czy Łukasz zdecyduje się przeczytać przypadkiem odnaleziony pamiętnik?

„Dom pełen słońca” to wspaniała i ciepła opowieść o tym, że nasza pamięć i umiejętność nadawania sensu pozornie niepasującym elementom pomagają stworzyć lepszą przyszłość.

źródło opisu: czwartastrona.pl

źródło okładki: czwsrtastrona.pl

basik | 2017-10-16
Na półkach: 52 książki 2017

To już szósty tom cyklu a mnie on się wcale nie nudzi. Wręcz przeciwnie, ciągle mam ochotę dalej czytać o perypetiach znanych mi bohaterów o ich radościach i smutkach.
Co ważne autorka nie powtarza w kółko tego co było w poprzednich tomach. Do każdego tomu wprowadza nowe postacie, przez co opowieść staje się bardziej barwna i ciekawa. Nie zapomina też o starych znajomych więc na bieżąco śledzimy ich dalsze losy. A u każdego coś nowego się dzieje.
Początkowo miałam pewne trudności, żeby przypomnieć sobie po dość długiej przerwie kto jest kim , bo każdy króciutki rozdział jest poświęcony innej osobie, ale już po chwili złapałam rytm i czytałam z wielką przyjemnością i zainteresowaniem. Bo w Jagodnie dużo się dzieje.
Autorka po raz kolejny udowodniła, że potrafi jak mało kto pisać o codziennym życiu w taki sposób, że człowiek zapomina o swoich kłopotach,zmartwieniach
i żyje fikcyjnym życiem książkowych bohaterów.
Po prostu sama radość czytania. Czekam z niecierpliwością na kolejny tom.

Gola | 2017-10-10
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 09 października 2017

Lubię wracać do Jagodna. Lubię atmosferę, która tam panuje. Bardzo mile spędzony czas. Losy kobiet, czasami trudne, smutne i ciężkie ale dowodzące ile kobieta jest w stanie znieść, ile ma siły i jak potrafi walczyć o lepsze jutro dla siebie i swoich bliskich. Polecam ale dla osób które czytały poprzednie części.

gosia123 | 2017-10-03
Na półkach: Przeczytane 2017
Przeczytana: 03 października 2017

Już ostatnio myślałam,że to ostatnia część serii,a tu niespodzianka,bo autorka nie odpuszcza.
Trochę się bałam czy to już nie będzie pisanie na siłę,ale moje obawy okazały się nieuzasadnione,bo autorka świetnie dała sobie radę. Nie ma tu nic na siłę,a nawet nowi bohaterowie świetnie wkomponowuja się w Jagodno.

książek: 1905
Katula | 2017-10-08
Przeczytana: 08 października 2017

Wróciła Karolina Wilczyńska w najlepszej formie.
I muszę odszczekać to co napisałam po przeczytaniu piątego tomu Stacji Jagodno, że trzeba wiedzieć kiedy skończyć ... Dobrze, że Karolina Wilczyńska nie wzięła sobie do serca moich wypociń ;) i zrobiła swoje.
"Dom pełen słońca" to to Jagodno, ten dom Babci Róży, dworek Hrabianek i Ci bohaterowie, których w pewien sposób pokochałam, z którymi się zaprzyjaźniłam i te miejsca, w atmosferze których zawsze można się ogrzać.
Rewelacyjna
Zdecydowanie polecam i z ogromną niecierpliwością czekam na kolejne tomy, wszak na pewno jestem zaproszona na ślub Marzeny i Jana, do odebrania i oceny nowego domu Ewy i Adama, a być może i Tamary i Łukasza, poznania dalszych kolei losu i tajemnic Hrabianek, bardzo chciałabym wiedzieć co słychać u tych, którzy do tej pory dzięki Hrabiankom, dworkowi i Babci Róży wyprostowali swoje ścieżki, no i na pewno w dworku pojawią się kolejne osoby, nad losami których warto będzie się pochylić.
Zatem czekam i...

fianiebieska | 2017-10-14
Przeczytana: 13 października 2017

To już szósty tom Stacji Jagodno i nadal jest to bardzo przyjemna lektura, jednak mam wrażenie, że przez mnogość bohaterów, a w każdym tomie poznajemy nowe postaci, o każdym z nich napisano "po łebkach". Seria książkowa przerodziła się w regularny serial, co chwilę mamy nową scenę i inny wątek przed oczami. Momentami zaczynam się już gubić w tych perypetiach.

Jako lekka lektura na jesienny wieczór, ta powieść się na pewno sprawdzi. Jednak nie jest to w moim odczuciu książka, który zapadnie mi w pamięć na dłużej.

zaczytana | 2017-10-10
Na półkach: PRZECZYTANE W 2017
Przeczytana: 10 października 2017

To się seria pani Wilczyńskiej udała! Cudowna, ciepła, pełna pozytywnych bohaterów i zdarzeń.
I miło, że to nie koniec, bo fabuła na to wskazuje.

Szczególnie dziękuję za Sylwię i Piotra.

Dama_Karo | 2017-10-14
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 14 października 2017

Zawsze chętnie podróżuję do Jagodna, bo czas płynie tam zupełnie inaczej, a problemy magicznie się rozwiązują dzięki ludzkiej dobroci. Czy w prawdziwym życiu ludzie również są tak serdeczni?

Karolina Wilczyńska ma talent do tworzenia ciepłych bohaterów, którzy dostają od życia po tyłku tylko po to, żeby móc później docenić swoje szczęście. Przez tyle tomów serii zdążyłam się już z nimi mocno zaprzyjaźnić i coraz chętniej obserwuję, co nowego u nich słychać. Dodatkowo autorka jak zwykle zachwyca językiem i niepowtarzalnym klimatem serii Jagodno, więc lektura jest po prostu przyjemna i odprężająca.

Jak by tu Was zachęcić? Zdradzę, że ktoś prawdopodobnie jest w ciąży, mój ulubieniec - szarmancki Anglik próbuje stać się mężczyzną, Zuzanna zdradza tajemnicę młodości, młodzi szukają swojej drogi, a babcia Róża potrzebuje pomocy! Sporo się dzieje, pojawiają się nowi bohaterowie i wprowadzają kolejne miłosne zawirowania. Po raz kolejny zatem myślę o tej serii jak o serialu...

Książkanonstop | 2017-09-25
Na półkach: Od wydawnictw

remiera szóstego tomu popularnej serii "Stacja Jagodno" już we środę ale ja już jestem po lekturze. Z drżeniem serca czekałam na kolejną część. Była we mnie obawa, czy Karolina Wilczyńska będzie w stanie jeszcze czymś zaskoczyć. Czy utrzyma poziom, jaki narzuciła sobie na początku serii. Obawy okazały się być śmieszne i bezpodstawne. "Dom pełen słońca" ukazuje dalszy byt znanych nam już bohaterów. Jest tak samo interesujący, jak poprzednie tomy. Mądrość miesza się tutaj z humorem dzięki czemu otrzymujemy niepowtarzalną mieszankę, która nie dopuszcza jakiejkolwiek nudy. Autorka przedstawiając losy postaci, wplata w ich wypowiedzi złote wskazówki, w którą stronę warto podążać, by osiągnąć szczęście. Pokazuje też, że tym co stanowi podstawę do zbudowania szczerej i zadowalającej każdą stronę relacji, jest rozmowa. Nie warto tłumić uczuć, liczyć na to, że druga strona się ich domyśli. Wierzę, że ta książka, jak zresztą cała seria Jagodno, ma szansę stać się balsamem na zbolałą duszę,...

Kinga24 | 2017-10-12
Przeczytana: 10 października 2017

Czyta się szybko i przyjemnie, szkoda tylko, że taka krótka. Zastanawia mnie co takiego było w pamiętniku matki Łukasza, szkoda, że nie ma wzmianki na ten temat. Mam nadzieję, że pojawi się kolejny tom:)

palalela | 2017-09-30
Przeczytana: 30 września 2017

Lubię wracać do Jagodna, bo tam rozwiązują się wszystkie problemy... i dają dobrze zjeść. Chcę jeszcze!