Dom pełen słońca

Okładka książki Dom pełen słońca Karolina Wilczyńska
Okładka książki Dom pełen słońca
Karolina Wilczyńska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Stacja Jagodno (tom 6) literatura piękna
Stacja Jagodno (tom 6)
Czwarta Strona
2017-09-21
2017-09-21
Jagodno literatura polska powieść obyczajowa

Kolejny tom - jak spotkanie z mądrym przyjacielem, po którym człowiek czuje się napełniony pozytywnymi emocjami i cennymi spostrzeżeniami. Dzięki różnorodności bohaterów zawsze dotyka mnie coś bardzo osobiście, odnajduję własne doświadczenia, refleksje bądź emocje.

Mam oczywiście świadomość, że w życiu nie często tak łatwo o rozwiązanie problemów, ale mam również i tę świadomość, że nie zawsze podejmuje się działania by te rozwiązania znaleźć, a książki Pani Karoliny do czynów właśnie zachęcają, co bardzo sobie cenię.

Cieszę się, że jeszcze kilka części przede mną :).

Wyjątkowa seria, każdy tom tak pełny emocji, że nie mogę się oderwać.
Piękne okładki.

Wyjątkowa seria, każdy tom tak pełny emocji, że nie mogę się oderwać.
Piękne okładki.

Stacja Jagodno i dworek hrabianek odnowiony i wszystko powinno wieść się dobrze ale, zawsze jest to ale bo mieszkańcy Borowej tak samo jak i każdy człowiek mają swoje bolączki, radości i smutki.
W Jagodnie pojawia się Sylwia która potrafi pięknie odnawiać meble.
I dzięki temu duża część owych znajduje tutaj drogą młodość.
Ale za Sylwią podąża do Jagodna jej siostra Paulina oraz Piotr z synem Michałem.
Czy ta trójka zadomowi się tutaj na dłużej czy wpadną tylko przelotem?
No warto po raz kolejny czyli 6 zajrzeć do mieszkańców Jagodna.

W Jagodnie pojawia się Sylwia która potrafi pięknie odnawiać meble.
I dzięki temu duża część owych znajduje tutaj drogą młodość.
Ale za Sylwią podąża do Jagodna jej siostra Paulina...

Ebook :)

Ebook :)

Szósty tom serii za mną i nieuchronnie zbliżam się do końca... Każda kolejna opowieść to nowe postacie, a za każdą z nich kryje się ciekawa i czasem bardzo poruszająca historia. Nie inaczej było tym razem, choć najbardziej przeżywałam raczej losy jednej ze stałych bohaterek. Co nie znaczy, że Ci nowi byli nudni, czy czegoś im brakowało. Po prostu człowiek już po pewnym czasie bardzo zżywa się z bohaterami książek, a to oznacza tylko jedno - że autorka doskonale wykreowała te osoby i ich charaktery. Są prawdziwi, ze swoimi wadami i niedoskonałościami, tak jak my. Dzięki temu nie ma się wrażenia, że czytamy o czymś kompletnie oderwanym od rzeczywistości i zbyt wyidealizowanym. Pojawiają się i dramaty i chwile szczęścia. Małe i duże zmartwienia, których rozwiązania w końcu się znajdują. Wystarczy tylko w to uwierzyć, być cierpliwym i dążyć do celu. Lubię takie opowieści, bo mają w sobie mnóstwo pozytywnej energii mimo, że czasem poruszają trudne tematy np. związane z tajemnicami z przeszłości i rodzinnymi dramatami.
Jeśli więc macie ochotę na przyjemny czas z lekturą, to polecam serdecznie.

Super seria, pełna ciepła i wielu życiowych mądrości. Godna polecenia.

Super seria, pełna ciepła i wielu życiowych mądrości. Godna polecenia.

Uwielbiam przenosić się myślami do Jagodna. To miejsce jest dla mnie niezwykle kojące, a lektura sprawia, że mogę odpocząć i się wyciszyć. Bardzo polecam!

1964

Dworek hrabianek jest odnowiony, ale to wcale nie oznacza, iż panuje w nim spokój. Wręcz przeciwnie. To miejsce tętni życiem, nie tylko za sprawą gospodyń, ale też Sylwii, która poddaje renowacji stare meble i sprawia, że odpowiednio połączone, zestawione tworzą klimatyczną całość. Wraz z Sylwią pojawia się jej siostra Paulina oraz Piotr z synem Michałem. Czy poczują, iż to ich miejsce? Jak poznani wcześniej bohaterowie poradzą sobie z pojawiającymi się w ich życiu problemami. Czy będzie im dana realizacja marzeń? No i czy babcia Róża zadba wreszcie os woje zdrowie. Przecież jej nie może zabraknąć w tym urokliwym miejscu.

Pozytywna historia zwykłych ludzi i zwykłych spraw. Bardzo dobrze się czyta.

Pozytywna historia zwykłych ludzi i zwykłych spraw. Bardzo dobrze się czyta.

Wspaniała kolejna część

Wspaniała kolejna część