Uczucia zaklęte w kamieniu

Cykl: Stacja Jagodno (tom 7)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
powieść polska
fianiebieska

Do Jagodna niespodziewanie trafia Lea, artystka specjalizująca się w wyrobie biżuterii artystycznej. Chce wykorzystać w swoich projektach krzemień pasiasty – największy dar natury z tutejszych gór, zwany też kamieniem optymizmu. Tymczasem awaria samochodu zatrzymuje ją na dłużej w urokliwej miejscowości, a nieco gburowaty mechanik, w którego ręce trafiło zepsute auto nowoprzybyłej, okazuje się bardzo intrygujący… Tylko czy ta znajomość nie skończy się awarią? I czy Lea rzeczywiście pojawiła się w okolicy przypadkiem?

Pozostałych, dobrze nam znanych bohaterów książek z cyklu „Stacja Jagodno”, również czekają niespodzianki. Marysia przeżyje letnie zauroczenie i nieodłącznie związane z nim chwile miłosnej niepewności. Jadwiga postanowi wreszcie odpocząć i wyjedzie na wczasy, zostawiając córkę pod opieką nieprzepadającego za dziećmi wójta. Natomiast Babcia Róża doceni, jak drogocenne jest dobre zdrowie…

W najnowszym tomie bestsellerowej sagi mieszkańcy urokliwego Jagodna odkryją, że nie każdy oszlifowany kamień jest cenny, a to, co wartościowe, nie zawsze się błyszczy.

źródło opisu: czwartastrona.pl

źródło okładki: czwartastrona.pl

renka | 2019-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2019

Niezwykle przyjemne kolejne spotkanie z bohaterami cyklu "Stacja Jagodno". Wciągnęło mnie po uczy, super było spotkać mieszkańców Jagodna, Borowej i okolic i zobaczyć co u nich słychać. Upalne lato, kolejni goście dworku "hrabianek" tylko dodały książce uroku. Polecam całą serię, jest super!!!

czytamcałyczas | 2019-03-07

Okładka
albo to raz widfziałem pole
skąd
bibluoteka
moja opinia
Świetna powioeść,napisana bardzo wyszukanym językiem.Jakbym czytałem,jakieś arcydzieło.
Podobała mi się scena stawiania wiśni na stolik.I mam uwagę nie tylko dzieci.
Lubią akwaria.

Fragile | 2019-02-25
Przeczytana: 24 lutego 2019

Coraz bardziej miałkie i pisane jakby na siłę, czuje się brak pomysłu na dalsze perypetie bohaterów; przeczytałam li tylko siłą rozpędu z lekką nadzieją na zwyżkę formy – niestety całkowicie zawiedzioną :(

Kinga | 2018-12-30
Przeczytana: 29 grudnia 2018

Ta seria to jedno z moich czytelniczych odkryć tego roku. Jasne, to nie są wymagające lektury, ale czy to oznacza, że dla takich książek nie można znaleźć swojego cennego czasu?

Karolina Wilczyńska stworzyła serię, do której chętnie się wraca oraz bohaterów, których można polubić. Nie są żadnymi ideałami, nie zawsze wszystko układa się po ich myśli, popełniają błędy, których później nie potrafią naprawić. Są normalni. To cenię w jej książkach. Poza tym te polskie obyczajówki poruszają istotne problemy ludzi w różnym wieku. Nie są one wcale płytkie, rozdmuchane czy opisane w sposób infantylny. Są prawdziwe.

Wydawać by się mogło, że siedem części to będzie już za dużo, że historie z poszczególnych tytułów po prostu się znudzą i nie będą niczym zaskakiwać. Szczerze mówiąc, jest zupełnie na odwrót! Autorka ciągle zaskakuje, wprowadza nowe postaci a ich losy zgrabnie splata ze starymi bohaterami.

Co dzieje się w "Uczuciach zaklętych w kamieniu"? Czyje historie poznajemy?...

grzanka77 | 2018-12-18
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 18 grudnia 2018

Miły przerywnik pomiędzy kryminałami norweskimi;) Sielsko, wiejsko i anielsko jak to w Jagodnie. Nawet te przykre sprawy podane w przystępny sposób. Dobra pozycja na odstresowanie.

Kinga24 | 2018-12-07
Przeczytana: 06 listopada 2018

Powieść bardzo fajna, czyta się przyjemnie i szybko. Wplecione jakieś wątki tajemnicze tylko nic nie zostało wyjaśnione na koniec więc liczę, że będzie kolejna część, w której się wszystko wyjaśni. Skomplikowane relacje między artystką Leą a mechanikiem Grzegorzem. Oraz dalsze losy stałych bohaterów.

siemamoniaczyta | 2018-11-16

Zaczytana | 2018-10-27
Przeczytana: 20 października 2018

Uczucia zaklęte w kamieniu to moje siódme spotkanie z mieszkańcami Jagodna. W tej części poznajemy Leę, która zaczynając nowy rozdział w swoim życiu, wyrusza w okolice świętokrzyskiego na poszukiwania kamieni do biżuterii jaką projektuje dla swoich klientek. Niestety, po drodze jej auto przestaje współpracować. Lee trafia do kawiarni Małgosi i tam szuka pomocy i mechanika. Mechanik to gburowaty i wyzwalający w Lei najgorsze odczucia z czasem ją zaintryguje. Nie mam tutaj na myśli jego pasji dotyczącej samochodów, a raczej charakter. Dworek tętni życiem i rozwija swą działalność. Wiele zaczyna się też dziać w życiu Tamary i Łukasza. Stabilizuje się także sytuacja zdrowotna Pani Róża. Natomiast co u reszty bohaterów, musicie dowiedzieć się sami :).
Książkę, podobnie, jak poprzednie z serii czyta się ciekawie i szybko, czujemy, jakbyśmy byli wraz z mieszkańcami z Jagodnie, w końcu to już „nasi dobrzy znajomi”. Mam nadzieję, że niedługo powstanie nowy tom, gdyż wiele spraw nie...

Agnieszka Garncarczyk | 2018-10-21
Przeczytana: 21 października 2018

Czasami zepsute auto może być przełomowym momentem w życiu. Zwykle wiąże się to z wydatkami. W przypadku Leonii jest to moment, który zmieni jej życie. Kobieta jest artystką tworzy biżuterię, ale taką niebanalną. A okazji do tworzenia może mieć wiele, bo okolica słynie przecież z krzemienia pasiastego znanego także jako kamień optymistów. Czy Lea pod jego wpływem będzie radośniejsza?
Pozostali mieszkańcy Jagodna zmagają się z codziennością. Tamara ochłonęła już i cieszy się z ciąży, troską napełnia ją zdrowie babci Róży, która ląduje w szpitalu.
Autorka kolejny raz zaprasza czytelników do odwiedzenia zwykłej miejscowości, jakich wiele w kraju, gdzie mieszkańcy borykają się z podobnymi problemami jak my. Może dlatego tak dobrze się czyta powieści p. Wilczyńskiej. Zwykli ludzie a wśród nich może ja i moje zmagania z codziennością i może na kartach książki odnajduję otuchę do podejmowania starań do walki o lepsze jutro.
Poza tym piękne okoliczności przyrody, bo ziemia świętokrzyska...

Aellirenn | 2018-10-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 14 października 2018

Wszystkie siedem tomów przeczytałam błyskawicznie. Fantastyczna, ciepła, kojąca seria. Taka idealna lektura na niepogodę i tę za oknem, i tę w życiu. Niecierpliwie czekam na kolejny tom.