Uczucia zaklęte w kamieniu

Okładka książki Uczucia zaklęte w kamieniu Karolina Wilczyńska
Okładka książki Uczucia zaklęte w kamieniu
Karolina Wilczyńska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Stacja Jagodno (tom 7) literatura obyczajowa, romans
Stacja Jagodno (tom 7)
Czwarta Strona
2018-06-20
2018-06-20
powieść polska

Kolejny udany tom Pani Karoliny. Jak przyjemnie jest się przenieść do tak spokojnego i kojącego miejsca jakim jest Jagodno.

Za mną kolejne spotkanie z ulubionymi bohaterami "Stacji Jagodno". Poznałam też nowych - jeszcze nie wiem czy ich polubię. Niewykluczone... :)

Otrzymałam sporą porcję krzepiącej życzliwości i optymizmu. Dziękuję!

Zadzierzgnięte wątki wymagają sięgnięcia po następną część, co z przyjemnością zdążyłam uczynić.

Otrzymałam sporą porcję krzepiącej życzliwości i optymizmu. Dziękuję!

Po raz 7 zaglądam do Jagodna aby odwiedzić mieszkańców i zgłębiać ich radości, smutki, bolączki, aby z nimi się zmęczyć ale i odpocząć. Lea uwielbia kamień pasiasty i wyrób biżuterii z jego udziałem. Artystka trafia do Jagodna z nad morza pięknym kabrioletem i tym wzbudza w mieszkańcach niemałą sensację. Dziewczyna przyjechała tutaj aby zobaczyć na żywo wydobycie tego kruszca i przypadkiem skręca z trasy.
Zostaje na dłużej aby poznać życie mieszkańców ale czy zostanie na zawsze? Co ona ma wspólnego z dworkiem i hrabiankami?
Marysia idzie do pracy mimo sprzeciwów babci Ewy.
Babcia Róża zaczyna lekko podupadać na zdrowiu.
Jadwiga wyjeżdża na wczasy z Romanem nad morze.
A mała Amelka razem z Małgorzatą jadą do bizonów.
Miło się tam spędza czas.

Ebook :) Fajna seria wciąga To moje pierwsze spotkanie z autorką i zapewne nie ostatnie. Polecam Fajnie spędzony czas w Jagodnie :)

1964

Jak ja lubię wracać do Jagodna. Odwiedzać znane z poprzednich tomów osoby, poznawać nowe. Tym razem miałam okazję poznać Leę, która ze swą artystyczną duszą bardzo pasuje do tego miejsca, odkrywa piękno i możliwości projektowe tkwiące w krzemieniu pasiastym. W jej życiu zachodzą nieoczekiwane zmiany, podobnie jak w życiu mieszkańców Jagodna. Klimat nie jest cukierkowy. Pojawia się temat choroby bliskiej osoby, trudne relacje z "eks" i jego nową partnerką, możliwość adopcji i sporo uczuciowych zawirowań. A jednocześnie tyle życzliwości, troski o drugiego człowieka. Wszystko splata się w spójną całość. Tak jak to w życiu bywa.

Książka bardzo mi się podobała, jak zresztą całą seria. Nie mogę się oderwać.

Książka bardzo mi się podobała, jak zresztą całą seria. Nie mogę się oderwać.

Na półkach: , , , , , ,

ŻYCIE PEŁNE NIESPODZIANEK

Tak się składa, że jak zawitałam do Jagodna po dłuższej przerwie, tak nie mogę się z nim rozstać. Zresztą nie ma w tym nic dziwnego, skoro Karolina Wilczyńska potrafi tak mocno wciągnąć czytelnika w opisywane wydarzenia i stworzyć mu w fikcyjnej rzeczywistości prawdziwy dom pośród gościnnych przyjaciół.

"Uczucia zaklęte w kamieniu" to już siódme spotkanie z Różą, Tamarą, Marysią, Łukaszem i pozostałymi bohaterami tej przesympatycznej opowieści. Tym razem do grona doskonale nam znanych i lubianych postaci dołącza tajemnicza Lea, czyli Leonia. Kolejna młoda kobieta o artystycznej duszy, która według własnych projektów tworzy przepiękną i jedyną w swoim rodzaju biżuterię. Jej pierścionki, wisiorki, broszki, czy bransoletki są pożądanymi precjozami, których sprzedaż zapewnia dostatnie życie na wysokim poziomie. Los kieruje ścieżkiami Lei wprost do Jagodna i okazuje się, że kobieta odnajduje tu spokój i natchnienie do pracy. Tutaj w oparciu o krzemień pasiasty powstają nowe interesujące projekty i tutaj też prywatne życie bohaterki nabiera rumieńców. Tylko czy rzeczywiście Lea tego właśnie oczekuje od losu?...
A pozostali... U Tamary i Łukasza szykują się wielkie zmiany, Róża musi niestety zwolnić tempo i jeszcze bardziej na siebie uważać, dom Ewy i Andrzeja jest już prawie na ukończeniu, a Małgorzata z Kacprem postanawiają spełnić swoje największe marzenie. We dworku nie ma już mowy o samotności. Hrabianki Leszczyńskie kibicują projektowi Stacji Jagodno, Julia przygląda się z boku gościom odwiedzającym pensjonat, a Zuzanna zajmuje się przygotowywaniem potraw dla gości, rzucając od czasu do czasu swoje cięte riposty słowne.

"Uczucia zaklęte w kamieniu" to powieść pełna niespodzianek, która sugeruje i zapowiada następne intrygujące zdarzenia. Gdzieś między zadaniami możemy doszukać się tajemnic z przeszłości, które jeszcze na pewno ujrzą światło dzienne w odpowiednim czasie i będą interesującą częścią kolejnych tomów. Bardzo się ucieszyłam, że serdeczna i gościnna Róża nadal będzie obdarzać wszystkich swoim ciepłem, cierpliwością i mądrością życiową. I choć tym razem ominęły mnie jakoś największe wzruszenia, to jednak muszę zapewnić, że emocji nie brakowało. Już się zastanawiam, jakimi nowinkami autorka podzieliła się z czytelnikami w kolejnym tomie. Miło jest móc przeczytać wszystkie części jedna po drugiej. To tak jakby wakacje w Jagodnie trwały cały rok.

Nie przestaję Was zachęcać do sięgnięcia po ten wielotomowy cykl, który ma swój niepowtarzalny klimat, a bohaterowie dostarczają nam uśmiechu, radości, ale i żalu, smutku - jak to w życiu.. I choć momentami Borowa i Jagodno mogą się wydać zbyt baśniowe, wyidealizowane i mało prawdziwe, to wiedzcie, że na tym polega urok i magia tych miejsc. "Stacja Jagodno" w stu procentach spełnia swoje zadanie pozwalając się zrelaksować, wyciszyć i zastanowić. Pozytywnie nastraja do świata i ludzi, pokazuje, że nawet najmniejsze dobro okazane drugiej osobie wraca do nas zwielokrotnione. Zachęca aby zło dobrem zwyciężać, a w ludziach widzieć przede wszystkim zalety, bo optymizm to podstawa szczęśliwego życia.

Obiecuję, że niedługo znów zawitam w okolice Kielc i przyniosę Wam kolejne ciekawe wrażenia. A tymczasem wprost nie mogę się doczekać, co też wydarzy się w kolejnym tomie zatytułowanym "W obiektywie wspomnień". Też tak macie?

ŻYCIE PEŁNE NIESPODZIANEK

"Uczucia zaklęte w kamieniu" to już siódme...

Przyjemnie jest wrócić do Stacji Jagodno. Nic spektakularnego się nie dzieje, ot dalsze losy bohaterów, których poznaliśmy we wcześniejszych tomach.

Jagodno przyciąga jak magnes, tym razem przypadkiem a może i nie trafia do niego Lea, dziewczyna projektująca biżuterię, samochód niespodziewanie odmówił posłuszeństwa akurat tutaj ale czy to przypadek? Auto trafia do mechanika Grzegorza a ona sama do dworku, a kto raz zakosztuje tego klimatu to nie potrafi go zapomnieć. Tamara w zaawansowanej ciąży chce działać w dworku, pomagać babci Róży, Małgorzata z Kacprem opiekują się Amelką na czas wyjazdu Jadwigi i Romana i ten czas powoduje u nich pewną przemianę a właściwie u Romana. Marysia przeżywa nastoletnie rozterki miłosne.. życie .. życie pełne niespodzianek

Karolina Wilczyńska Uczucia zaklęte w kamieniu Zobacz więcej
Karolina Wilczyńska Uczucia zaklęte w kamieniu Zobacz więcej