Rozpad połowiczny

Patrycja Żurek Wydawnictwo: Storytel Original literatura obyczajowa, romans
Storytel Original
2017-07-17
2017-07-17

Dziewięć świąt... Małgorzata Falkowsk...
Cukierek albo ... Alexandra Claire, S...

Łucja, kobieta przed 40, pragnie dziecka. Jednak jej mąż przeciwnie. Niezależnie od tej różnicy zdań nie jest to udane małżeństwo. Robert jest wykładowcą na wyższej uczelni, często wyjeżdża na konferencje i w ogóle oddaje się wyłącznie pracy, w domu jest despotyczny, pedantyczny i krytykujący.
Łucja zajmuje się prowadzeniem własnej kawiarni i domem, w którym mąż jej zupełnie nie pomaga. Zamążpójście odsunęło Łucję od dawnych znajomych, jej ojciec nie żyje, a chora na alzheimera mama jest w domu opieki. Łucja coraz bardziej zdaje sobie sprawę jak jest samotna i nieszczęśliwa. W kawiarni spotyka dawną szkolną koleżankę, której kiedyś nie lubiła, a teraz zbliżają się do siebie i zwierzają. W kawiarni spotyka też młodego mężczyznę, który zaczyna ją adorować. To sprawia, że Łucja jakby budzi się, coraz bardziej zaczyna dostrzegać despotyzm męża i jego przemoc emocjonalną i ekonomiczną. Czuje, że staje przed wyborem dalszej drogi życia.

Łucja zajmuje się prowadzeniem własnej kawiarni i domem, w którym mąż jej...

Bohaterka dość charakterystyczna, nieczęsto spotyka się takie niezdecydowane, niesamodzielne postaci, ale jednak ta jest skonstruowana bardzo ciekawie. Owszem, irytuje mocno, ale przecież tym wyraźniej widać jej przemianę podczas wydarzeń zawartych w książce. Dziewczyna, która żyła pod kloszem przez tyle lat musi nagle zacząć sama o sobie decydować, musi przestać się obawiać, zawalczyć o swoje. Wielowarstwowa, interesująca powieść!

O matko, jak mnie to znużyło! Rozterki "pani w tę i we w tę" zaczęły mnie irytować do tego stopnia, że nie dosłuchałam. Dorosła kobieta kompletnie niedojrzała czy jak się to mówi: "nieogarnięta'. Trochę zbyt wydumane.
Sytuacji nie ratuje nawet niezła lektorka.

Sytuacji nie ratuje nawet niezła lektorka.

Bardzo dobra obyczajówka. Życiowe problemy, bez koloryzowania i pudru. Takie, jakimi są. Książka na raz, bo nie łatwo się od niej oderwać. Polecam.

Kurczę, dawno nie zdarzyło mi się od strzału odsłuchać wszystkich odcinków pod rząd! Świetnie napisana historia kobiety, której losy najpierw denerwują, a później intrygują do tego stopnia, że nie można przestać słuchać. Polecam gorąco!

Jestem pod wielkim wrażeniem. Mądra, życiowa opowieść o wielu z nas. Dodatkowo, dreszcz na skórze wywołuje interpretacja Joanny Osydy, której głos dodaje realizmu treści.

Dobrze napisana bardzo słaba historia. Ileż można czekać, aż świat rozwiąże wszelkie problemy!

Bardzo fajnie napisana opowieść o kobiecie, która szuka swojej drogi. Polecam! :)

• Storytel
  • Nie moja bajka
  • AUDIOBOOKI
  • Audiobooki ze Storytel.pl
  • Mama

Dodaj cytat z książki Rozpad połowiczny