„Rozpad połowiczny“ - nowy audiobook w Storytel

LubimyCzytać
19.07.2017

W listopadzie minionego roku Storytel Polska ogłosiło konkurs na powieść audio w odcinkach. Szukali przede wszystkim dobrych historii - prozy obyczajowej, we współczesnych realiach, historii miłosnych i kryminałów. Właśnie ukazał się „Rozpad połowiczny” Patrycji Żurek. Audiobooka czyta Joanna Osyda.

Rozpad połowiczny Patrycji Żurek w interpretacji Joanny Osydy to pierwsza historia wyłoniona z pierwszego konkursu Storytel Original. Dramat przedstawia na pozór idealne życie głównej bohaterki Łucji. Małżeństwo dało jej stabilność, dom, jej własną piekarnię. Jednak ceną za to wszystko było porzucenie własnych marzeń i bezwzględne podporządkowanie się woli męża. Tam, gdzie kiedyś była miłość, pozostało jedynie poczucie bycia jego własnością. „Rozpad połowiczny” to historia o tym, że na zmiany nigdy nie jest zbyt późno i że inni nie powinni kierować naszym życiem. Bo szczęście wybieramy sobie sami – trzeba tylko mieć odwagę o nie zawalczyć. Inspiracją może być zaś ktoś nowy w twoim życiu, kto przypomni ci, czego kiedyś pragnęłaś.

Serial audio „Rozpad połowiczny” jest pierwszym w tym roku zwycięskim tytułem konkursowym, a piątym wydanym w ramach projektu Storytel Original. Firma Storytel konsekwentnie realizuje jego założenia wydając oryginalne historie, pisane specjalnie pod format audio. Są one silnie inspirowane formą serialu: każdy „sezon” to dziesięć godzinnych odcinków, które stanowią zamkniętą fabularnie całość, zostawiając jednak furtkę do kontynuacji czy spin-offów. W 2017 roku w ramach tego unikatowego projektu ukazały się Dobry glina (autor: Andrzej W. Sawicki, czyta: Andrzej Chyra), Pani doktor (autorka: Weronika Wierzchowska, czyta: Ada Fijał) , Graffiti girl blues (autor: Emil Strzeszewski, czyta: Filip Kosior) oraz Jednooki król (autor: Jakub Ćwiek, czyta: Marcin Perchuć).

Za projekt Storytel Original odpowiadają Michał Cetnarowski (pisarz, redaktor, tłumacz i publicysta. Autor m.in. I dusza moja i Bestia najgorsza, współautor słuchowiska Wywiad z Borutą związany także wcześniej z magazynem „Nowa fantastyka” ) oraz Marcin Zwierzchowski (publicysta i dziennikarz kulturalny, wcześniej związany m.in. z Prószyński Media i naEKRANIE.pl) .

Serwis Storytel.pl działa w Polsce od lutego 2016. Oferuje w ramach jednego abonamentu nieograniczony dostęp do tysięcy audiobooków w języku polskim i angielskim. W ofercie dominuje fantastyka oraz kryminały, ale znajdziemy tu także pozostałe gatunki literackie: biografie, reportaże, poradniki i literaturę piękną. Książek można słuchać na tablecie lub smartfonie. Serwis obsługuje systemy operacyjne iOS, Android i Windows. Słuchanie audiobooków odbywa się w streamingu, ale książki możemy zapisać również w trybie offline, dzięki czemu korzystanie z aplikacji jest możliwe również bez dostępu do sieci. Z aplikacji Storytel korzysta globalnie ponad 300 tys. subskrybentów.

Serwis lubimyczytać.pl objął konkurs swoim patronatem medialnym.

Reklama

komentarze [2]

Sortuj:
0
1241
konto usunięte
20.07.2017 09:25

Użytkownik wypowiedzi usunął konto


2785
4
19.07.2017 11:19

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd