Jestem Isia. Rozmowa z Agnieszką Radwańską

Wydawnictwo: Burda Książki
Adm_Lütjens

Biografia Agnieszki Radwańskiej - wybitnej polskiej tenisistki. Finalistka wielkoszlemowego Wimbledonu 2012 w singlu, najwyżej notowana w historii rankingu WTA Tour zawodniczka reprezentująca Polskę, zwyciężczyni Turnieju Mistrzyń w 2015 roku - to tylko niektóre z licznych tytułów niesamowitej polskiej tenisistki, która, jeśli już udziela wywiadu, mówi tylko o sporcie. W rozmowie z Arturem...

W rozmowie z Arturem Rolakiem, dziennikarzem, którego zna od początków kariery, opowiada nie tylko o pracy, ale i o miłości, pasji, trudnych chwilach. Nie zabraknie też sytuacji, które rozbawią Was do łez. Padnie wiele szczerych odpowiedzi, które pozwolą lepiej poznać tą wspaniałą sportsmenkę i kobietę, której pieniądze i sława nie zawróciły w głowie.

Prowadzący rozmowę, Artur Rolak, to jedyny polski dziennikarz, który otrzymał imienne miejsce na trybunie prasowej centralnego kortu Wimbledonu.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/jestem-isia/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/jestem-isia/

eduko7 | 2018-03-25
Przeczytana: 24 marca 2018

Agnieszka – Isia – a może Misia. Kto i dlaczego tak zwraca się do Agnieszki Radwańskiej, która udowodniła i wciąż utwierdza nas w przekonaniu, iż „Polka czy Polak też mogą grać w tenisa na światowym poziomie”. Dodajmy grać po mistrzowsku biorąc pod uwagę nie tylko technikę, ale też styl. Myślę, że obserwatorzy rozgrywek tenisowych, wielbiciele Pani Agnieszki, osoby, które przeczytały ten wywiad (lub obejrzały choćby towarzyszące mu zdjęcia) oraz osoby, które nie interesują się tenisem, zgodzą się ze mną, że można Ją obwołać Miss Elegancji nie tylko na korcie. To, co uderza w tym wywiadzie: bezpretensjonalność, harmonia, wyważone poczucie humoru (wbrew opiniom niektórych dziennikarzy!). Poznajemy nie tylko drogę Pani Agnieszki na szczyt, trudności, które napotykała Jej rodzina na drodze do osiągania wyznaczonych celów. Ujęły mnie otwartość i „nazywanie rzeczy po imieniu”, bez obwiniania innych za zaistniałe sytuacje. Jednocześnie Pani Agnieszka nie uprawia „ekshibicjonizmu...

Gosia | 2017-10-11
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 11 października 2017

Książkę czyta się bardzo przyjemnie, przeznaczona jest nie tylko dla fanów tenisa. Poznajemy historię Agnieszki od narodzin, trudnych początków gry, jej relacje rodzinne, przyjaciół. W książce znajduje się sporo zdjęć z różnych okresów życia. Polecam innym!

Krystian Ozon | 2017-11-20
Przeczytana: 19 listopada 2017

Trudno mi jest stwierdzić kto jest adresatem tej książki. Tzw. wywiad rzeka z najlepszą polską tenisistką nie wnosi niczego nowego. Fani Agnieszki Radwańskiej znają przytoczone anegdoty na pamięć, ci którzy nie darzą jej sympatią po książkę nie sięgną (mogłaby spotkać ich niespodzianka: pada kilka zdań o poglądach politycznych i wierze, o hejcie, problemach z TVN ). Praktycznych informacji o grze w tenisa jest jak na lekarstwo (słownie: jedno pytanie i jedna odpowiedź), więc nie jest to również pozycja dla marzących o karierze tenisistki / tenisisty. Jedyne co może w tej kwestii zaciekawić to sprawy zakulisowe: przygotowaniach do meczu, pomeczowa regeneracja itp.

Pytania są zachowawcze, zatem odpowiedzi też grzeczne i neutralne. Agnieszka Radwańska nawet jeśli narzeka na pewne zjawiska, czy zachowania rywalek nazwisk nie poda.

Pozytywną stronę książki stanowi opis determinacji Agnieszki Radwańskiej. Nikt, niczego nie dał jej za darmo i to trzeba jasno stwierdzić, że jej kariera...

Zielonooka | 2017-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2017

Bardzo ciekawy, obszerny wywiad, bo chyba nie można tego nazwać biografią. Czyta się naprawdę szybko. Temat się oczywiście nie wyczerpał, a Agnieszka kariery jeszcze nie skończyła, dlatego można chyba liczyć na sequel ;)
Dziennikarz i tenisistka poruszają ciekawe tematy, dotyczące samej Radwańskiej, jej rodziny, ale i ogółu - na przykład tenisa i tenisistów na świecie, choć w kilku przypadkach Aga odmawiała podania nazwisk.
Nie zabrakło znanych już historii, ale pojawiły się też inne z życia polskiej tenisistki, które mogły rozbawić lub zaskoczyć. Autor nie bał się poruszyć z Agnieszką tematu hejtu, który na nią spada, tematu Igrzysk Olimpijskich, polityki czy religii. Można było się także chociaż trochę dowiedzieć, jak wygląda wielki świat tenisa od podszewki, ale przede wszystkim, jaką osobą prywatnie jest Radwańska.
To, co mogło odrobinę przeszkadzać, to przeskakiwanie z tematu na temat prowadzącego rozmowę. Ale chyba po prostu miał przygotowane pytania, po które sięgał, gdy...

Boberek | 2018-01-07
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 06 stycznia 2018

Wywiad rzeka a nie ksiazka o naszej najlepszej tenisistce w historii to trzeba zaznaczyc juz na poczatku . Aczkolwiek tenisistka chyba niedo konca spelniona jak do tej pory przez nie wygranie wielkiego szlema . Ten wywiad rzeka jak kilka innych ktore juz udalo mi sie przeczytac nigdy nie wyjda powyzej oceny dobrej czyli 6/10 . Jak to zwykle bywa w takich przypadkach duzo zdjec nieza wiele nowej tresci o ktorej wczesniej by sie nie slyszało .Wywiad tez w moim odczuciu zbyt "łagodny " pewnie ze względu na to że Radwańska jeszcze kilka lat jeszcze che pograc wiec nie chce podawac zadnych nazwisk kolezanek ,kolegow po fachu...
Chyba bylo by lepiej zeby Agnieszka poczekala do konca kariery i wydała typowa autobiografie moze bylaby duzo ciekawsza , ksiazka zdecydowanie na jeden lub max dwa wieczory .
Ocena 6/10!

Urszula | 2017-07-24
Przeczytana: 22 lipca 2017

Lubię Isię i ta szczera rozmowa nie przekraczającą nadmiernie granicy prywatności bardzo mi się podobała. Mam córki w wieku Agnieszki i Uli i chwilami wydawało mi się że czytam historię mojej rodziny. Agnieszka to bardzo mądra i niesłusznie często krytykowana dziewczyna. Dodatkowego smaczku tej lekturze dodał fakt, że czytałam ją w dniu ślubu Isi i Dawida. Polecam ale szukający sensacji mogą się nieco rozczarować.

zuzis19 | 2017-07-21
Przeczytana: 19 lipca 2017

Może nie jestem subiektywna, ponieważ kocham Agnieszkę i oglądam każdy jej mecz, ale uważam, że ta książka jest świetna. Przyjemnie, lekko i szybko się ją czyta (w trzy godzinki i to w dniu premiery!). W środku jest naprawdę ładna graficznie, jest dużo zdjęć. Każdemu kto wspiera Isię i śledzi jej karierę, na pewno się spodoba. Ja jestem zachwycona.

pannaHasky | 2018-03-18
Przeczytana: 03 marca 2018

"Jestem Isia" jest wywiadem z Agnieszką Radwańską wydanym w formie książki. Ot, wywiad, dłuższy, niż w przeciętnej gazecie, z bogatszą liczbą pięknych zdjęć z kortu (i nie tylko). Stąd ocena w postaci tylko czterech gwiazdek.

Forma wywiadu sprawia, że tę pozycję czyta się szybko, bo dostarcza ciekawych informacji, z całego przekroju dotychczasowego życia najlepszej polskiej tenisistki. Z wywiadu wyłania się obraz Agnieszki jako stanowczej dziewczyny, oddanej tenisowi sportsmenki oraz przedsiębiorczej osoby.

Książka, nie wciągnęła mnie bez reszty, jednak uważam, że jest to pozycja, którą warto przeczytać z uwagi na dydaktyczny charakter - aspekty pracy, dążenia do celu i motywacji, które naświetla. Zdecydowanie warto polecić ją, młodym osobom kształtującym swoją osobowość i pasje, gdyż jak Agnieszka zauważa: "Zawsze powtarzam, że sport znakomicie kształtuje charaktery, więc nie może wychować na złego człowieka". Agnieszka Radwańska jest wzorem do naśladowania, dlatego...

| 2017-07-23
Przeczytana: 20 lipca 2017

Dużo zdjęć, mało treści. Książka ma postać wywiadu-rzeki. Dziennikarz przeprowadzający rozmowę mógłby zadawać głębsze pytania, a najlepsza polska tenisistka - udzielać głębszych odpowiedzi.

Kto jest fanem tenisa i AR, będzie znał większość anegdot przytoczonych w książce. Na plus to, że można dowiedzieć się więcej o życiu za kulisami tenisa: przygotowaniach do meczu, pomeczowej regeneracji, logistyce turniejów.

Lubię sport, ponieważ nosi w sobie wiele emocji, a w tej książce emocji nie ma. Są fakty, wplecione między generalizacje i frazesy, którymi Radwańska argumentuje każdą swoją opinię, jakby bała się je wyrażać. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę historię relacji między Agnieszką Radwańską a polskim mediami.

Chyba_obiektywna | 2017-07-23

Napiszę tę recenzję z perspektywy fana Agnieszki. Osoby, która zamówiła książkę w połowie czerwca, żeby móc ją przeczytać "od deski do deski" w pierwszym dniu wydania. Otóż dla prawdziwego fana mało w niej będzie nowych, zaskakujących informacji. Większość historii już się kiedyś przewinęła w wywiadach - nawet ta o "trzeciej siostrze", którą zaskoczony był sam autor. Widocznie nie zna Agnieszki aż tak dobrze i nie śledzi wszystkich jej wypowiedzi. Nieznane historie to ewentualnie te z dzieciństwa, ale nie są one jakoś specjalnie szokujące. Agnieszka mówiła już także w wywiadach jak wyglądała jej dyspozycja w trakcie meczu na IO w Londynie, o jej stosunku do polityki, o dacie końca kariery, a wszystkie portale plotkarskie rozpisywały się o jej pierwszej randce z Dawidem, więc to nie była nowość. Brakło mi też bardziej zaczepnych, kontrowersyjnych i trudnych pytań. Była na przykład mowa o wyglądzie Tomka Wiktorowskiego, ale brakło mi pytania czy kiedyś się w nim podkochiwała :)...