Joanna Jędrzejczyk. Wojowniczka Jak stałam się niezwyciężona.

Wydawnictwo: RINGIER AXEL SPRINGER POLSKA Sp. z o.o.
MMA
Mey-Mey

Autobiografia najwybitniejszej z walczących kobiet w historii polskiego sportu, aktualnie najlepszej zawodniczki MMA na świecie. Joanna Jędrzejczyk czekała jedenaście lat, zanim usłyszał o niej wielki świat. Mistrzostwo sportowe osiągnęła już w 2009 roku, gdy sięgnęła w Bangkoku po złoty medal mistrzostw świata w muay thai, lecz kto mógł o tym słyszeć, skoro nawet sportowe media nie...

Joanna Jędrzejczyk czekała jedenaście lat, zanim usłyszał o niej wielki świat. Mistrzostwo sportowe osiągnęła już w 2009 roku, gdy sięgnęła w Bangkoku po złoty medal mistrzostw świata w muay thai, lecz kto mógł o tym słyszeć, skoro nawet sportowe media nie poświęcały tej dyscyplinie żadnej uwagi? Miała mnóstwo powodów, by zrezygnować. Jak choćby wtedy, gdy na obozie w Holandii wyjęła z portfela ostatnie pięć euro. Wylewała pot na treningach, narażała zdrowie na szwank, wygrała osiemdziesiąt walk w czternastu krajach. Nie doczekała się godnych zarobków, jej sukcesy w zasadzie nikogo nie obchodziły. Nie poddała się. W 2016 roku święciła wielkie triumfy w dwóch mekkach sportów walki – MGM Grand w Las Vegas i Madison Square Garden w Nowym Jorku. Miliony ludzi na całym świecie oglądały popisowe akcje doskonałej w swoim fachu JJ – mistrzyni świata UFC.

Joanna zabiera nas w podróż na podwórko olsztyńskiego osiedla Jaroty, gdzie dorastała w tłumie rozwrzeszczanej hałastry rówieśników. Wspomina szkolne perypetie i dorastanie w tradycyjnej polskiej rodzinie, która wychowała ją na silną kobietę o głębokiej wierze i twardych zasadach. Dowiemy się, jak to jest dać nauczkę wstrętnemu pyskaczowi w dyskotece, zatańczyć na stole w lokalu w Jokohamie, zamieszkać w drewnianej chatce na rajskiej wyspie w Tajlandii, wejść w konflikt z prawem w Wielkim Kanionie Kolorado. Swoimi opowieściami Jędrzejczyk mogłaby zawstydzić niejednego podróżnika.

Joannie najbardziej zależy jednak na tym, aby przekonać Czytelnika, że chcieć to móc. Wierzy, że jej śladem pójdą nie tylko utalentowani sportowcy, którym zaczyna brakować perspektyw rozwoju kariery, ale i ludzie marzący o sukcesach w wielu innych dziedzinach życia. Przesłanie jej opowieści jest uniwersalne. Każdy może z niego skorzystać.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,75372,Joa...(?)

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,75372,Joa...»

Karol | 2017-03-19
Przeczytana: 19 marca 2017

Nigdy specjalnie nie przepadałem za biografiami bardzo młodych osób. Bo powiedzmy sobie szczerze czy życie kogoś przed trzydziestką jest materiałem na ciekawą książkę? Nie bardzo. Z drugiej strony jestem jednak fanem MMA, a Joanna Jędrzejczyk w niespotykany dotąd sposób przebiła się do światowej czołówki ku zaskoczeniu wszystkich.

Nigdy nie można było się zbyt wiele dowiedzieć o początkach kariery Joanny, muay thai jest naprawdę niszowe i próżno było szukać jakiś informacji, nawet w dobie internetu. Dzięki tej książce możemy jednak dowiedzieć się sporo o tym jak wygląda ten sport w Polsce i na świcie. I to właśnie chyba ta pierwsza połowa książki jest dla mnie najciekawsza, w drugiej części Joanna opowiada o swojej karierze w UFC z czym już jestem całkiem nieźle zapoznany, przez co nie jest to aż tak interesujące.

Książka jest napisana w typowym "sportowym" stylu. Dużo chaosu, sporo historyjek zza kurtyny, a jednocześnie lekko przez co czyta się ją bardzo szybko.

Myślę że...

Gosia | 2017-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2017

Mój chłopak dostał od kolegi bon na 50zł do Empika, a ja bardzo lubię czytać książki. Ostatnio miałam też kilkanaście prywatnych stresów, więc zarządził:
- Idziemy do Empika, coś sobie wybierzesz.
Wchodzimy do perfumerii, udajemy się na piętro i zaczynamy oglądać. Jak zawsze nie wiem na którą książkę się zdecydować. Wciąż myślę o jakimś kolejnym romansie dla młodzieży - ponieważ głównie takie czytam. Oglądam, oglądam.

Podchodzi do mnie dziewczyna i pyta czego szukam.
Odpowiadam Romansu dla młodzieży.
Dziewczyna prowadzi mnie do literatury obcej i bierze w dłoń książkę ( już nie pamiętam tytułu). Zachwala ją, opowiada mi całą. Uciszyć jej nie mogę, bo pomimo iż słyszę że to ksążka znakomitego autora, jakoś nie jestem zainteresowana. W końcu dostaję olśnienia.
A '' Wojowniczkę '' macie? - pytam.
Zmieszana odpowiada, tak - w biografiach i sporcie, więc idziemy w tym kierunku
I tak nabyłam Wojowniczkę, zamiast kolejnego młodzieżowego romansu.

Nigdy nie interesowałam się sportem...

kwikster | 2017-03-08
Przeczytana: 07 marca 2017

Historię Joanny Jędrzejczyk śledziłem odkąd pokonała Kate Jackson na Warmia Heroes. Wydawała mi się bardzo ciekawą postacią w polskim MMA. Jej konfrontacja na KSW z Karoliną Kowalkiewicz była kwestią czasu. Ona jednak zdołała zadebiutować w UFC. Jako pierwsza Polka stała się mistrzynią tej organizacji. Wyczyściła swoją kategorię wagową, a następnie zawojowała USA!
Książkę czyta się bardzo swobodnie. Jeśli ktoś zna JJ, to może odnieść wrażenie, że czyta wywiad z naszą mistrzynią.
Czytelnik pozna kilka fajnych szczegółów dotyczących jej kariery (przygoda holenderska, mistrzostwa w muay thai, czy rozstanie z Arachionem Olsztyn). Nie podobał mi się nieład chronologiczny. Asia skacze po historii, co może trochę psuć odbiór.
Gorąco polecam, bo książka zdecydowanie warta przeczytania! Za kilka lat czekam na drugą część!

Badboy95 | 2017-08-19

Wojowniczka - autobiografia naszej mistrzyni Joanny Jędrzejczyk w wadze słomkowej w najbardziej prestiżowej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie którym jest UFC.
Książka ogólnie nie jest bestsellerem wśród autobiografii sportowców, lecz warto ją przeczytać i się dowiedzieć jak zwykła dziewczyna z Olsztyna podbija świat tylko i wyłącznie dzięki swemu samozaparciu, zaciętości czy silnej woli. Asia w tej lekturze pokazuje jak ciężko zapierdalała na ten sukces, i często gdyby nie pomoc bliskich czy nawet łut szczęścia nie doszła by tutaj gdzie obecnie się znajduję.
Książka ta powinna dać cenną lekcję ludziom, którzy poddają się przedwcześnie i nie mają silnej woli do osiągnięcia sukcesu lub tym którzy myślą, że sukces spada z nieba, a nie osiąga się go ciężką pracą.
Polecam nie tylko dla fanów sportów walki!

Krystian Ozon | 2018-05-29
Przeczytana: 29 maja 2018

“Najpierw mnie poznaj, potem oceniaj”, takiej postawy od czytelnika oczekuje uznana fighterka Joanna Jędrzejczyk. Trochę ją poznajemy, może z innej strony niż podczas konferencji prasowych, ważeń i wreszcie walk w klatce dla UFC. Jako kobietę subtelną, ciepłą i z poczuciem humoru. To historia o ciężkiej pracy, szczęściu i spełniających się marzeniach. Tylko… ta książka, która nota bene jest pomysłem managera, jest napisana za wcześnie. Przypomina miejscami chaotyczny słowotok, który wpada niekiedy w moralizatorskie tony.

martaze | 2017-04-24
Przeczytana: luty 2017

Historia Joanny Jędrzejczyk, która najprawdopodobniej dołączy do panteonu najlepszych polskich sportowców, która dosłownie zawojowała scenę UFC i stała się prawdziwą gwiazdą w Stanach Zjednoczonych.
Świetna historia ile może zdziałać siła determinacji. Przekaz z tej książki aż bije - Nigdy się nie poddawaj, jeśli chcesz zrezygnować prawdopodobnie jesteś bardzo blisko celu. Bardzo mądra, skromna dziewczyna, mająca swoje wartości i ważąca słowa, która po wejściu do oktagonu zmienia się w maszynę serwującą ciosy jak serie z karabinu. Pokazuje też jak bardzo wyboista jest droga sportowca w Polsce i ile tak naprawdę kosztuje zawodostwo. Kopalnia motywacji.
Jedyne co raziło, to łudząco podobna do Moja Walka Rondy Rousey koncepcja do składu książki - każdy rozdział zaczyna się wielką, pogrubioną 'maksymą', która wprowadza do dalszego rozdziału.

nina | 2017-09-03

Nie mogłam dać innej oceny niż 10 z wielkiej sympatii do tak silnej kobiety jaką jest Joasia :)
Uwielbiam książki ,które motywują mnie każdym zdaniem do ruszenia tyła z kanapy, które uświadamiają mi ,że polscy reprezentanci są światowymi gwiazdami o których niewielu z nas ma pojęcie.
Ciężka praca, poświęcenie, pot, łzy iii wiele lat zaangażowania w jeden cel.(Nie marzenie a CEL).
Czekałam na książkę Joanny bardzo długo ,by jeszcze lepiej poznać Jej wspaniałą osobowość i szczerość jaka towarzyszy w każdym rozdziale :)
Jeśli pragniesz dowiedzieć się czym jest oddanie i zawziętość a przede wszystkim wiara we własne możliwości to sięgnij !
A wręcz pozwolę sobie stwierdzić ,że każdy mężczyzna powinien obowiązkowo zaliczyć te lekturę by docenić siłę kobiet :)
Uwielbiam nie tylko ze względu na miłość do sztuk walki ,ale za dumę jaką odczuwam ,gdy czytam o naszej mistrzyni świata ! :)

Angelika | 2017-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2017

Średnia, aczkolwiek warta przeczytania. Ukazuje jak zwykła dziewczyna podbija świat swoją ciężką pracą, jak w tym wielkim świecie się odnajduje. Podobają mi się emocje, które są opisywane, jak wszystko Joanna poznaje od początku wkraczając na sam szczyt i stając się mistrzynią.
Co do minusów - chaos! Dużo różnych wątków, wtrąceń, brak pewnej chronologii to są rzeczy, które mi przeszkadzały.

Tago | 2017-03-18

Szczerze spodziewalem sie czegos lepszego, ale warto przeczytac

Jakub | 2017-07-10
Przeczytana: 09 lipca 2017

Napisana dość chaotycznie (konkretne sytuacje poruszane są po kilka razy - raz w pierwszym rozdziale, a następnie jakieś 150 stron dalej). Pomimo to, dla każdego fana Joanny będzie to bardzo przyjemna, lekka i przystępna lektura.

Intrygująca zwłaszcza końcówka, kiedy mowa już o występach dla UFC.