Chajzerów dwóch

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ag2S

To książka o tym, jak dobrze mieć wspaniałą rodzinę, a przede wszystkim rodziców. Jakie to wielkie szczęście. Bo właśnie rodzice kształtują to, jacy jesteśmy, jacy będziemy, wpływają na to, jaki mamy charakter, upodobania, gust, w jakim środowisku się obracamy. Pogadaliśmy jak stary z młodym, jak uczestnik pochodów pierwszomajowych z bywalcem Ikei i McDonalda. Gadaliśmy o pierwszych prywatkach...

Gadaliśmy o pierwszych prywatkach – adapter Bambino, pocztówki dźwiękowe z bazaru Różyckiego i cudem zdobyte płyty zachodnich wykonawców kontra era płyt CD i jakości HD. Gadaliśmy o samochodach, podróżach, ciuchach i pracy.
Te porównania są zaskakujące i czasem bardzo zabawne. Wyrastaliśmy w różnych epokach. W czasach PRL-u, wielkich zmian i zupełnie nowej Polski. Jaki był świat wtedy, a jak wygląda dziś? Przeżyliśmy całą epokę rozwoju technologii, od telefonów z tarczą i zdemolowanych budek telefonicznych po smartfony i tablety.
Pierwszy raz mogliśmy usiąść przy stole i opowiedzieć o tym, jacy byliśmy, jaką drogę przeszliśmy. Szczerze, w cztery oczy i bez żadnej ściemy. W tej książce piękne jest to, że jest do bólu prawdziwa i do bólu nasza. Dała nam też okazję do zbliżenia się, bo mężczyznom nie jest łatwo gadać o uczuciach. Właściwie stała się pretekstem do tego, żebyśmy wreszcie usiedli i pogadali jak facet z facetem, jak ojciec z synem.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Chajzerow_dwoch-p-33769-1-30-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Chajzerow_dwoch-p-33769-1-30-.html

Kate1404 | 2017-05-30
Przeczytana: 30 maja 2017

Uwielbiam dwóch Chajzerów wiec byłam ciekawa ich książki. Na szczęście się nie zawiodłam (jak to bywa zazwyczaj przy takiej literaturze). Panowie rozmawiają ze sobą na różne tematy, mamy powrót do dzieciństwa itd. Pozycja pięknie wydana ze zdjęciami.

Anetka | 2017-06-18

Chajzerowie to niezwykle charyzmatyczni ludzie. Zygmunta znają wszyscy, Filipa głownie ci młodzi, ale radzi sobie sobie naprawdę nieźle i jest medialny. Mężczyźni są tak niezwykle charyzmatyczni i charakterystyczni jednocześnie, że zostają w pamieci widzów i nie mają problemu aby podejmować wciaż nowe wyzwania.

Jak sami mówią, są celebrytami, więc to będzie kolejna książka z cyklu o wszystkim i o niczym, jednak dla nich to była idealna okazja, aby spędzić razem czas i odkryć pewne ciekawostki. W biegu codziennego życia takie chwile, gdzie można usiąść i spokojnie porozmawiać, to wielki plus.

Dla nas, czytelników, to szansa, aby nieco bliżej przyjrzeć się panom z telewizji. Obejrzeć zdjęcia, dowiedzieć się jak żyją, co jest dla nich ważne, jak dbają o tradycje w swoich rodzinach.

Śmiesznie, z radością, odrobiną nostalgii i z wielkim optymizmem. Takie wspomnienia czyta się z przyjemnością.

Krystian Ozon | 2017-05-28
Przeczytana: 28 maja 2017

Ojciec i syn, różne spojrzenia na te same sprawy, różne wspomnienia. Jak sami stwierdzili: spotkali się i "opowiadają pierdoły". Książka bardzo autentyczna, zwyczajna i rodzinna.

colezanka | 2017-05-17

Bardzo przyjemnie się tą książkę czytało. Nastawiłam się jednak na "więcej Filipa", a było "więcej Zygmunta". No cóż... może wpadną na pomysł napisania książki o przygodach z pracy w DDTVN Filipa. To by mogło być ciekawe.

Sylwia Karbowska | 2017-06-23
koszczu | 2017-06-17