Andrzej Niemczyk. Życiowy tie-break

Wydawnictwo: Sine Qua Non
0tommy

Bezkompromisowa autobiografia trenera „Złotek”. Twardziel. Kobieciarz. Facet, który zawsze mówi, co myśli. Dobry rozgrywający i jeszcze lepszy trener, za którym siatkarki gotowe były pójść w ogień… Andrzej Niemczyk to żywa legenda polskiego sportu. W tej autobiografii bez ogródek opowiada o tym, co przeżył. I szczerze mówi o ludziach, których spotkał na swojej drodze. Nowotwór pokonany za...

Bezkompromisowa autobiografia trenera „Złotek”.

Nowotwór pokonany za pomocą litrów whisky i setek wizyt w kasynach. Burzliwe relacje z kobietami. Milion dolarów stracony w kilka sekund. Kulisy pracy z reprezentacją Polski, metody, dzięki którym doprowadził „Złotka” do podwójnego mistrzostwa Europy, oraz cała prawda o PZPS.

Polskie środowisko siatkarskie do tej pory zamiatało wiele spraw pod dywan. Ta książka to zmieni.

źródło opisu: www.wsqn.pl

źródło okładki: www.wsqn.pl

Piotr Ćwik | 2018-10-24
Na półkach: Przeczytane, Sportowe, Biografie
Przeczytana: 23 października 2018

Jeśli wydaje Ci się, że znałeś/znałaś trenera Niemczyka, przeczytaj tę książkę. Wtedy na pewno będzie można tak powiedzieć.
To był gość z naprawdę wielką wiedzą i pasją dla siatkówki. Szkoda, że chyba nikt niej z niego tak rzetelnie nie wydobył, bo polscy trenerzy mieliby bardzo przydatną rzecz do uczenia się zawodu. Na szczęście mamy chociaż tę biografię. Część o siatkówce i życiu jest świetna. Opowieści o kobietach trochę mniej mnie zainteresowały, ale to pewnie zależy od tego kto czego oczekiwał od tej książki.
Andrzej - jeśli skądś tam to przeczytasz: dzięki. Następną szklaneczkę whisky piję za Ciebie.

facq | 2018-05-11
Przeczytana: kwiecień 2018

Dobra pozycja. Trener Niemczyk wyjaśnia wiele rzeczy, które zostały w różny sposób przedstawione przez innych. Ponadto ujawnia wiele sekretów ze swojego życia zarówno zawodowego jak i prywatnego. Ponadto książka jest dobrze napisana, dobrze się czyta. Nie jestem specjalnym fanem siatkówki, zwłaszcza kobiecej, jednakże trenerowi przyznać należy, że to dzięki niemu kobieca siatkówka w Polsce przeżyła renesans. Szkoda, że nie ma go już z nami, ponieważ swoją wiedzą o siatkówce mógłby obdzielić całe rzesze trenerów, gdyby tylko ktoś chciał go słuchać..

Justyna | 2018-01-04

Książka Andrzeja Niemczyka jest pomnikiem ,myślę że każdy kibic powinien ją przeczytać. Jest to biografia bezkompromisowa,ale bardzo szczera:) Trener który powinien być przykładem dla innych ,polecam;)

Piczi | 2017-11-09
Przeczytana: 17 lipca 2017

Autobiografia, którą Andrzej Niemczyk zdążył napisać przed śmiercią. Na spotkaniach autorskich był już bardzo osłabiony. Opisuje w niej swoją walkę z nowotworem, przedstawia też swoje metody prowadzenia zespołów kobiecych, pokazuje jakim znakomitym trzeba być tu psychologiem, czasami opierdolić, czasami też przytulić. Niemczyk rozlicza się ze swoją bogatą karierą trenerską, ale także życiem prywatnym, pisze dużo choćby o nie najlepszych stosunkach z córką. Książka na pewno nie jest nudna.

Ewelina | 2017-10-27
Na półkach: Przeczytane, 2017

Jako czytelnik mogę pochwalić styl, lekkość z jaką się czyta.
Jako fanka siatkówki, zachwycam się jak wspaniale było poznać Pana Niemczyka. Wielkiego człowieka, jeszcze większego trenera. Nie będę ukrywać, kilka łez uleciało mi na końcu. Trudniej było czytać "jest" lub "jestem" gdy w głowie panowało "był".

Dziękuję Panu, Panie Andrzeju. Za wszystko co zrobił Pan dla naszej kadry, siatkówki.. Polski, Turcji i Niemiec. Za to że chodził Pan po Ziemi.
Mam nadzieję, że nie trafił Pan do tego piekła.

Gosia | 2017-09-17

bardzo dobra książka dla fanów siatkówki

b_mol | 2017-09-10
Przeczytana: 10 września 2017

Jedną z najlepiej czytających się biografii z jakimi miałem do czynienia, a sporo ich przeczytałem gdyż Lubuje się w biografiach. Dużo ciekawych szczegółów aczkolwiek podane nie encyklopedyczne Co powoduje że książka jest bardzo przystępna. Język prosty ale bardzo konkretny Nie ukrywam że bardzo przypadł mi do gustu.
Dodam jeszcze że nie jestem wielkim fanem siatkówki a naprawdę czytałem ją jednym tchem.

MariaAntonina | 2017-05-06

W tej książce ukazał mi się Andrzej Niemczyk którego nie znałam- twardy, bezkompromisowy i zaskakujący.Autobiografię czyta się jednym tchem. Pozycja obowiązkowa dla fanów siatkówki.

Emilia | 2017-03-30
Przeczytana: 30 marca 2017

Świetna biografia! Krótko, konkretnie, bez rozwlekania na 600 stron, a przecież zdecydowanie byłoby o czym pisać. Pozycja obowiązkowa nie tylko dla każdego fana siatkówki, ale sportu w ogóle. Nawet nie wiecie, o ilu rzeczach nie mieliście pojęcia... Polecam!

kroolu | 2017-02-14
Przeczytana: styczeń 2017

Po śmierci Andrzeja Niemczyka ta książka nabrała zupełnie innego wymiaru. Genialny trener zdążył przybliżyć sporo ciekawostek na swój temat, choć mam nieodparte wrażenie, że w wielu miejscach mógł powiedzieć jeszcze więcej.