Ofensywa Szulerów

Okładka książki Ofensywa Szulerów Jakub Ćwiek
Okładka książki Ofensywa Szulerów
Jakub Ćwiek Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza RUNA fantasy, science fiction
Agencja Wydawnicza RUNA
2009-10-07
2009-10-07
wojna Kair Magic Gang

Okładka książki A.D.XIII, tom 1 Ewa Białołęcka, Tomasz Bochiński, Rafał Dębski, Krzysztof Kochański, Jacek Komuda, Maja Lidia Kossakowska, Magdalena Kozak, Jacek Piekara, Adam Przechrzta, Mirosława Sędzikowska, Marcin Wroński
A.D.XIII, tom 1 Ewa Białołęcka, Tom...
Okładka książki Małodobry Kamil C. Alster, Mateusz Bandurski, Eugeniusz Dębski, Jarosław Grzędowicz, Tomasz Kołodziejczak, Jacek Komuda, Maja Lidia Kossakowska, Jacek Piekara, Andrzej Pilipiuk, Hubert Spandowski, Szczepan Twardoch
Małodobry Kamil C. Alster, Ma...
Okładka książki Tempus Fugit, t.2 Sebastian Imielski, Tomasz Kaczmarek, Tomasz Kołodziejczak, Maja Lidia Kossakowska, Katarzyna Kruszewska, Eva Mroczek, Romuald Pawlak, Andrzej Pilipiuk
Tempus Fugit, t.2 Sebastian Imielski,...
Okładka książki A.D.XIII, tom 2 Jakub Ćwiek, Janusz Cyran, Cezary Frąc, Anna Kańtoch, Krzysztof Kochański, Maja Lidia Kossakowska, Eva Mroczek, Łukasz Orbitowski, Jacek Piekara, Andrzej Pilipiuk, Krzysztof Piskorski
A.D.XIII, tom 2 Jakub Ćwiek, Janusz...

Książka ciekawa i czytanie było przyjemnością ale to zaledwie wstęp do właściwej "Ofensywy szulerów". Książka wydana w 2009 roku i wkrótce miała doczekać się kontynuacji ale do dziś kontynuacji nie ma. Szkoda.

Ciekawa historia napisana w dobrym stylu.

Ciekawa historia napisana w dobrym stylu.

Ciekawa propozycja od pisarza znanego z utworów fantasy. Intrygujące przedstawienie autentycznych postaci, mieszanie rzeczywistości z iluzją i magią, nutka tajemnicy i spora szczypta magii. Bardzo mi źle z tym, że nie wiadomo, co z kontynuacją, bo bardzo chętnie bym ją przeczytała. Panie Ćwiek, ładnie proszę!

Nie powala na kolana,jednak pomysł autora ciekawy. Oto mamy historię trójki bohaterów, którzy postanowili zaakceptować zaproszenie tajemniczego Pana Richa. W oczekiwaniu na organizatora każde z nich zmuszone jest opowiedzieć swoją historię, której akcja ma miejsce w okresie II wojny światowej.

W skali od 1 do 10
Pierwsze opowiadanie Iluzjonisty - 10/10
Opowiadanie pilota - 8/10
Ostatnie opowiadanie - 6/10

Obyśmy nie czekali długo na kontynuację

W skali od 1 do 10
Pierwsze opowiadanie Iluzjonisty - 10/10
Opowiadanie pilota -...

Rozczarowuje. Trzy dość niezwykłe osoby spotykają się, opowiadają swoje historie, w których pojawia się trochę magii... I tyle. Wygląda to jak dość nierówny, trochę przydługi prolog do opowieści z prawdziwego zdarzenia. Opowieści, której ostatecznie nie dostajemy. O ile historię Leni czytałam z pewną przyjemnością, o tyle cała lektura pozostawiała we mnie uczucie rozczarowania.

Wypożyczyłam tę książkę skuszona nieco zapowiedzią, że jednym z jej głównych bohaterów jest Jan Zumbach, którego bardzo lubię i podziwiam. Niestety w miarę czytania książki (w szczególności części, która go dotyczyła) czułam coraz większe rozczarowanie, a później irytację! Serio? Duchy i gremliny (!) w Norholt? Ale ok - niech będzie. Przełknęłabym to. W końcu to nie książka historyczna, ale coś na pograniczu fantastyki (choć dla mnie sam pomysł - szczególnie ten z gremlinami jest przynajmniej dziwny). Najbardziej oburzające dla mnie było jednak przedstawienie pilotów z 303. Autor podejmując się wcielania w postać Jana Zumbacha powinien przeczytać o nim może trochę więcej, aby zrozumieć jakim był człowiekiem. Może poznać realia, w których żyli chłopcy z dywizjonu 303! Hej! Zero JAKIEJKOLWIEK dyscypliny, zostawienie całego dywizjonu samopas, wywoływanie duchów przez radio, wieczne bójki, popijawy i orgietki. Nie, nie i jeszcze raz nie! Zumbach i koledzy przewracają się w grobach! Trzeba było opisać fikcyjnych pilotów, a nie brać się za asów polskiego lotnictwa. Niestety to nie książka dla mnie :(

Autor książki przedstawił nam tu trzy historie.Możemy je za tytułować Hitler,lub Hitler nadchodzi.
Pewnie ktoś powie,ale po co ? Przecież takich gorszych lub lepszych opowiastek o Hitlerze jest pełno.
Tak,tylko że jest nie wielu autorów,którzy do choćby Bitwy O Anglię wpletli ...pewne fantastyczne stwory.
Ja jako fan,tych wszystkich dziwadeł i innych stworów byłem zachwycony.
Choć przyznam,że pierwsza historia,to mi się najbardziej podobała.

Ja jako fan,tych wszystkich dziwadeł i innych stworów byłem...

Kapitalny pomysł, zacnie napisane, prężnie się czyta (z uśmiechem i wypiekami na twarzy),wręcz nie można się oderwać.
Nie żałuję ani grosza wydanego na tę książkę.

Chociaż nie... Jest coś - maleńka rysa na szkle... Mianowicie... Rozczarowałam się - jeszcze nie ma kontynuacji, choć minęło 5 lat od wydania tej pozycji :(

Nie żałuję ani grosza wydanego na tę książkę.

Iluzja, oszustwo, kłamstwo, spryt i wyczucie chwili - magia politycznej rozgrywki o wielką stawkę, a wszystko za sprawą trojga ludzi, których los zetknął ze sobą w pewien wieczór w kairskim hotelu.
Muszę przyznać, że żadna z czytanych do tej pory przeze mnie książek nie przedstawiała wojennych perypetii bohaterów w tak frapujący i pokrętny sposób.
Gorąco polecam :)

Gorąco polecam :)

Długo nie mogłam przejść przez tę książkę. Narracja z punktu widzenia Leni obniżyła moją ocenę "Ofensywy", nie wiem co dokładnie było w niej nie tak, ale czytało mi się źle. Sama idea książki jest ciekawa, jednak to nie ten sam styl, który pokochałam w Kłamcy.

• Jakub Ćwiek

Jakub Ćwiek Ofensywa Szulerów Zobacz więcej