Ofensywa Szulerów

Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza RUNA
wojna, Kair, Magic Gang

Wojna to nie tylko krew, pot i łzy. To także, a może przede wszystkim, kłamstwa, oszustwa i manipulacje... Pewnego dnia w jednym z kairskich hoteli spotyka się trójka ludzi — dwóch mężczyzn i kobieta. Dzieli ich w zasadzie wszystko: profesja, pochodzenie, stan portfela i stosunek do zakończonej właśnie wojny. Łączą zaproszenia wysłane każdemu z nich z propozycją dobrze płatnej pracy. Kim...

Kim jest ukrywający swą tożsamość pracodawca i dlaczego na miejsce spotkania wybrał właśnie Egipt? Szukając odpowiedzi, bohaterowie snują niezwykłe opowieści, w których to, co prawdziwe, miesza się z niewyobrażalnym.

Jak naprawdę wyglądały początki angielskiego Magic Gangu dowodzonego przez iluzjonistę Jaspera Maskelyne'a? Kto przybył z odsieczą Luftwaffe podczas Bitwy o Anglię i co miała wspólnego propaganda III Rzeszy z bitwą o Troję?

Jedna noc, trzy opowieści. O wojnie, o magii, o poświęceniu. Przede wszystkim jednak o kłamcach i oszustach... których czas dopiero się zaczyna.

źródło opisu: Agencja Wydawcza Runa, 2009

źródło okładki: http://runa.pl

wiejskifilozof | 2015-01-10

Autor książki przedstawił nam tu trzy historie.Możemy je za tytułować Hitler,lub Hitler nadchodzi.
Pewnie ktoś powie,ale po co ? Przecież takich gorszych lub lepszych opowiastek o Hitlerze jest pełno.
Tak,tylko że jest nie wielu autorów,którzy do choćby Bitwy O Anglię wpletli ...pewne fantastyczne stwory.
Ja jako fan,tych wszystkich dziwadeł i innych stworów byłem zachwycony.
Choć przyznam,że pierwsza historia,to mi się najbardziej podobała.

ZARAZA | 2013-08-29
Przeczytana: sierpień 2013

"Ofensywa szulerów" nie powaliła mnie na kolana, ale zaciekawiła. Opowiadania trójki bohaterów były ciekawe i dobrze skonstruowane. Oczekiwałam wielkiego finału, którego niestety nie było. Mimo to jestem ciekawa ciągu dalszego tej historii.

czytaczka_Mada | 2014-04-07

Iluzja, oszustwo, kłamstwo, spryt i wyczucie chwili - magia politycznej rozgrywki o wielką stawkę, a wszystko za sprawą trojga ludzi, których los zetknął ze sobą w pewien wieczór w kairskim hotelu.
Muszę przyznać, że żadna z czytanych do tej pory przeze mnie książek nie przedstawiała wojennych perypetii bohaterów w tak frapujący i pokrętny sposób.
Gorąco polecam :)

emilia-milkaslonce | 2013-10-05
Przeczytana: 05 października 2013

opowiadania magika i pilota super a reżyserki do niczego. mimo to polecam

Patryk Latopolski | 2012-09-28
Przeczytana: 28 września 2012

Bardzo nierówna. O ile historie Jaspera i Leni są na wysokim poziomie, o tyle historia Zumbacha jakoś do mnie nie trafiła. Dodatkowo sam Polak wydaje się mało wyrazisty w porównaniu do pozostałej dwójki i nie mogę sobie jakoś wyobrazić jaki będzie miał wpływ na dalszy ciąg historii. Nie mniej jednak z niecierpliwością czekam na kolejną część.
Powiem więcej. Nie mogę się wręcz doczekać co wyniknie ze współpracy głównych bohaterów.

Radek | 2010-02-10

Przyzwoicie napisane trzy historie, w sam raz na trzy powroty tramwajem z pracy.

Duszek | 2015-08-21

Rozczarowuje. Trzy dość niezwykłe osoby spotykają się, opowiadają swoje historie, w których pojawia się trochę magii... I tyle. Wygląda to jak dość nierówny, trochę przydługi prolog do opowieści z prawdziwego zdarzenia. Opowieści, której ostatecznie nie dostajemy. O ile historię Leni czytałam z pewną przyjemnością, o tyle cała lektura pozostawiała we mnie uczucie rozczarowania.

Auri | 2011-09-04
Przeczytana: styczeń 2011

Ćwiek potrafi zainteresować czytelnika na tyle, by ten z niecierpliwością oczekiwał kolejnej części opowieści. Nie wiem na ile jest to zasługa wydawnictwa i jakiegoś schematu działania - dzielenia historii na n części, by zwiększyć sprzedajność, a na ile zdolność samego autora :P. Lena oczekuje drugiej części Ofensywy..., choć przymierać głodem, by ją zakupić, nie planuje.

MissMi | 2012-03-26

Mimo że to Ćwiek, mimo że zaczynałam czytać z zaciekawieniem, nie mogłam dobrnąć do końca. Widocznie tym razem wybrałam książkę nieodpowiednią dla siebie. Historie mnie nudziły, Hitler irytował chyba bardziej niż Leni. Długo męczyłam się z "Ofensywą..." i już w połowie wiedziałam, że nie sięgnę po kontynuację.

4b1 | 2014-02-28

Długo nie mogłam przejść przez tę książkę. Narracja z punktu widzenia Leni obniżyła moją ocenę "Ofensywy", nie wiem co dokładnie było w niej nie tak, ale czytało mi się źle. Sama idea książki jest ciekawa, jednak to nie ten sam styl, który pokochałam w Kłamcy.