Martwe dziwki idą do nieba

Wydawnictwo: superNOWA

Poznaj Zaświat, miejsce zamieszkane przez istoty, w które ludzie przestali już wierzyć. Poznaj jego mieszkańców: Raymonda Chwościka uzależnionego od mleka zniszczonego życiem diabła detektywa, gliniarza O&apos,Briana i jego partnera inspektora Kotka. Poznaj reportera Czytadła o Poranku Bobo Lichowlazło, trolle Marilyn i Monroe oraz króla gangsterskiego podziemia Hieronima Boscha. I wielu innych.

wiejskifilozof | 2015-01-21

To nie może być prawda,by książka o kiczowatej okładce i tytule dość głupim,mogła mnie tak oczarować.
Jestem po lekturze i nie mogę przestać myśleć o tym co czytałem.
Zbiór opowiadań napisany w stylu...Chandlera.Gdyby zamiast kryminałów pisał takie zakręcone fantasty.
Diabeł jako detektyw,uzależniony od ...mleka.Już widać jest wesoło.
Ogr o nazwisku Kotek,policjant.
Dwaj trolle Marilyn i Monroe,lubią bitki.
Prostytutki ...syrena i karlica.Ja nie będę już pisał,bo robi mi się wesoło.
Jak sobie przypomnę.Brawo dla pana Szyllera za coś takiego,świetnie się ubawiłem.

Beremis | 2014-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2014

Czasami tak bywa, że na książkę trafia się przypadkowo i są jakieś znaki, delikatne sugestie, żeby ją przeczytać.
Jak na nią trafiłem, średnia ocena na LC 6,66, do tego 99 ocen i 6 opinii. Przypadek? Dla książki z diabłem na okładce? Nie sądzę ;-)
Na książkę składa się kilka opowiadań, czyli "Śpij, słodkie kochanie", "Martwe dziwki idą do nieba", "Wola ojca", "Wieje znad Innsmouth", "Kompania straceńców" i "Dopóki śmierć nas nie połączy". Opowiadania, w których bohaterem jest diabeł Raymonond utrzymane są w klimatach filmu noir. Klasycznie i prosto do bólu, wiadomo jak się historia potoczy i gdzie jest jej koniec. W pozostałych opowiadaniach, drugoplanowe postacie wychodzą na plan główny, klimat opowiadań trochę odbiega od klimatów noir, zwłaszcza "Kompania", ale dalej jest prosto i przewidywalnie.
Tylko, że prostota historii nie przeszkadza. Historia jest tylko pretekstem do drwiny z wszelakich mniej i bardziej znanym motywów popkultury. Książka jest pełna gagów, żarcików, z tego...

iza161 | 2015-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2015

Miałam chęć na coś lekkiego,śmiesznego ,innego..
Kiedy natrafiłam na ten tytuł, po przeczytaniu opisu uznałam,ze może być ciekawe.
U być może jest ,ale to zdecydowanie mnie nie bawi, nie jest w moim stylu.
Choć punkt za wykreowanie takiej opowieści i za wyobraźnie...

Amara_Nomad | 2011-04-23
Przeczytana: 21 kwietnia 2011

Niesamowity humor słowny, wartka akcja i sympatyczny klimat. I nawet szwarccharakterów nijak nie da się nie lubić.. :)

szpyrek26 | 2015-05-24

Zdecydowanie najbardziej humorystyczna książka jaką przeczytałem. Polecam każdemu, kto poszukuje fantastyki z domieszką zabawnych dialogów oraz umiejętnego użycia motywów/postaci historycznych.

Satorina | 2012-10-11
Przeczytana: 27 lipca 2012

Genialna :D Tak na dobrą sprawę autora nie znałam z jakichś jego wcześniejszych dokonań. Zaintrygował mnie tytuł. Książka nabyta w antykwariacie (ukochana skarbnica).
Czytałam i śmiałam się. Czyta się lekko i szybko. Polecam.

Jacek Michalkowski | 2016-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2016

No moze ocena 7 jest troche na wyrost bo ksiazka oparta jest na kopii pomyslow innych autorow ale chwala autorowi, ze je wszystkie spamietal I zebral w swoim tekscie. Rzeczywiscie nie natrafilem na nic nowego ale tez przeczytalem ja z przyjemnoscia. Polecam milosnikom fantastyki - chandlerowki kryminal z diablem w roli glownej. Duzo w mozgu nie zostawia ale przeczytac nalezy. A mnie sie utrwalilo nazwisko autora, ktorego ksiazek bede teraz szukal.

książek: 2074
melania35 | 2011-11-16
Przeczytana: 10 sierpnia 2011

Sięgając po tę książkę tak naprawdę nie wiem czego się spodziewałam...
Może czegoś w rodzaju przewrotnej książki w stylu Marcina Wolskiego i
"Agenta z dołu". Książka sprawiła mi miłą niespodziankę może dlatego, że znalazłam tam motyw z detektywa Marlowa i jego specificznego poczucia honoru i oczywiści humor nie z tej Ziemi...
Polecam

jelczurr | 2011-06-17
Przeczytana: maj 2011

Książka mile zaskakująca. Nie spodziewałem się wiele po hurraoptymistycznym opisie we wkładce, jednak opowiadania są napisane przyjemnie i zgrabnie. Zaświat okazuje się całkiem ciekawym światem.

| 2015-06-09

Pojechana książka, ale warto się pośmiać!

Jedenaście pazurów
    Artur Baniewicz, Marcin Przybyłek, Witold Jabłoński, Jaga Rydzewska, Piotr Pa...