Drugi tom serii będącej kontynuacją monumentalnej sagi Wieczny Batman. Przed laty Batman spotkał handlarkę ludźmi zwaną Matką. Jej specjalnością było formowanie ludzi na zamówienie wpływowych zleceniodawców. Przygarniała dzieci ocalałe ze strasznych tragedii i zmieniała je w żywą broń. Batman nie zdołał jej powstrzymać, co więcej, wydarzyło się wówczas coś, czego Nietoperz wstydzi się do dziś... To jego największa tajemnica. Teraz Batman zniknął. Bohaterowie, którzy kontynuują jego dzieło - Dick Grayson, Red Hood, Red Robin, Bluebird i Cassandra Cain - czują się zagrożeni. Wiedzą, że Matka chce ich zniszczyć. Red Hood i Red Robin usiłują wydobyć tajemnicę najnowszej broni Matki od Zakonu św. Dumasa i jego strażnika, groźnego Azraela. Dick i Bluebird wyruszają ratować Cassandrę z rąk jej ojca, zabójcy Orphana. Czy bohaterowie pozostaną drużyną, czy zwrócą się przeciwko sobie, kiedy na jaw wyjdą kolejne sekrety i układ, jaki Batman zawarł z Matką? Gwiazdorski zespół twórców kontynuuje pełną tajemnic opowieść, która pierwotnie ukazywała się jako przebojowy tygodnik. Historia została wymyślona przez Jamesa Tyniona IV i Scotta Snydera. W gronie scenarzystów są: James Tynion IV, Jackson Lanzing, Collin Kelly, Ed Brisson, Tim Seeley. Rysunki stworzyli: Scot Eaton, Christian Duce, Tony S. Daniel i inni.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

Wkp | 2017-07-25

BATMAN I ROBIN: NA ZAWSZE

Postać Robina po raz pierwszy pojawiła się w komiksach w kwietniu 1940 roku, niespełna rok po debiucie Batmana na łamach „Detective Comics” i od tamtej pory nie zniknęła z łam opowieści o Człowieku Nietoperzu. Bywało między nimi różnie, do tego kostium młodego pomocnika wdziewały już najróżniejsze osoby, jednak przyjaźni między mentorem i uczniem nic nie mogło zniszczyć. Nic? Istnieje skrywana od lat tajemnica, która może na zawsze to odmienić i o niej opowiadają komiksy z serii „Wieczni Batman i Robin”. Teraz nadszedł czas by przekonać się czym to wszystko się skończy, w drugim, równie znakomitym co pierwszy, zbiorczym tomie.

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/07/25/wieczni-batman-i-robin-2-james-tynion-iv-scott-snyder-i-inni/

xardas96 | 2017-07-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy