Polowaneczko

Nowy Świat
2009-01-01
2009-01-01
sadyzm

Nie mam złudzeń, by ta pozycja odwiodła któregoś z mordercow Braci Mniejszych od ich zabójczych zabaw. Do tego trzeba mieć wrażliwość na "ochronę życia" (każdego życia, proszę polujących księży!) i choć trochę sumienia. Oraz podstawową kulturę, bo przeciętny myśliwy to w tym sensie raczej prosty człeczyna, niezaleznie od formalnie zajmowanej pozycji społecznej....

"Polowaneczko" początkowo było artykułem w "Wyborczej", który został nieco poszerzony, wzbogacony komentarzami internautów i przekształcił się w "książeczkę" (jak traktuje sam autor).
Przyczepić się muszę - pozycja skromna, autor się powiela a przede wszystkim brakuje mi solidnego zaplecza merytorycznego. Nie, zupełnie nie oczekuję od dziennikarza stworzenia opasłego, fachowego tomiszcza, ale zwyczajnie po dziennikarsku można to było zrobić dużo lepiej.
Co nie zmienia faktu, że podzielam w całej rozciągłości pogląd autora. Nigdy nie zrozumiem i zrozumieć nie chcę mordowania dla sportu!!!

Książka pokazująca praktyki myśliwskie. Polowanie dla zabawy czyli pseudo obcowanie z naturą to temat rzeka. Do czego człowiek jest zdolny w imię dobrej zabawy dowiecie się z tej książeczki.

Prawdziwa, aż do bólu.
Odkrywa kulisy, ukryte motywacje, zakłamanie, fałsz, okrucieństwo, specyficzną, sadystyczną umysłowość, paskudne zwyczaje i obyczaje, pijaństwo - mogę tak jeszcze trochę. Tłucze w paskudny proceder niegodny miana tradycji.
Wiem, co mówię, jestem córką myśliwego.

Prawdziwa, aż do bólu.
Wiem, co mówię, jestem córką myśliwego.

• Zwierzęta
  • Socjologia, ekonomia, psychologia i filozofia/poradniki
  • Zwierzęta
  • Za grosze
  • Jestem na dnie. A tutaj jeszcze ktoś rzuca mi łopatę...

Tomasz Matkowski Polowaneczko Zobacz więcej