Przeciwko babom!

Wydawnictwo: Kobra Media
83-88791-62-1
poradniki
Agnieszka

Zważywszy, iż zaistniało i pogłębia się zjawisko nie tylko szkodliwe, ale zgoła przerażające, zważywszy, iż przyczyną zjawiska jest absolutna paranoja, jaka opętała kobiety, zważywszy, iż skutek ich bezrozumnych szaleństw (w dodatku pozbawionych metody) rychło może okazać się zgubą ludzkości, czuję się zmuszona przeciwdziałać katastrofie bodaj słowem pisanym, skoro inaczej się ni da. Stąd niniejszy utwór.

lolipop13 | 2016-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2016

Przeczytałam kiedyś i strasznie mi się nie spodobała ta książka. Po latach spróbowałam ponownie i nadal nie przekonuje mnie ta książka. Miało być przewrotnie, ironicznie i z humorem, ale chyba coś nie wyszło. Dla mnie to taka krótka książka o niczym. Wolę jednak kryminały Chmielewskiej.

zezunia | 2015-11-18
Przeczytana: 16 października 2015

Całkiem fajny poradnik, który czyta się bardzo szybko. Jednak powiem szczerze, że spodziewałam się troszkę czegoś innego i lepszego po tego typu książce. Niestety nie przypadła mi do gustu forma w jakiej ten poradnik został napisany. Miałam wrażenie, że jest trochę chaotycznie napisany, trochę się gubiłam. Ale jak to u Pani Chmielewskiej dużo humoru, mnóstwo odniesień do osobistych doświadczeń. Pod tym względem ta pozycja jest bardzo wartościowa.

atimere | 2015-08-17

Bardzo zabawny, zgrabnie napisany manifest przekonań autorki. Mogą się one komuś podobać albo nie, ale nie da się odmówić książce zręcznego języka, a przy tym bardzo barwnego. Książka w sam raz na letnie upały, kiedy szare komórki odmawiają posłuszeństwa.

halinka-57 | 2015-01-18

Moja ulubiona pisarka

| 2014-09-12
Przeczytana: 12 września 2014

Ze względu na powszechnie znane Czytelnikom fakty - zabawnie przekorny styl Autorki i Jej ironiczne postrzeganie rzeczywistości - wiadomo, że poradników albo manifestów przekonań Joanny Chmielewskiej nie można oceniać pod kątem sensowności zawartych w nich rad i opinii. Bawią one natomiast humorystycznym potraktowaniem tematu, śmieszą celnymi i inteligentnie złośliwymi przytykami, czy absurdami, które pisarka podkreśla i ośmiesza we właściwym dla siebie "Joannowym" stylu.
Lepiej więc nie analizować tego utworu Joanny Chmielewskiej na poważnie, bo Autorka sama pewnie by się z takiego podejścia uśmiała :-)

Queequeg | 2014-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2014

Nie będę oceniał Chmielewskiej jako psycholożki w którą się zachciała w tymże utworze bawić. Nie podzielam wielu jej teorii, jej zdanie na wiele tematów mnie irytuje. Jeśli jednak potraktować "Przeciwko babom" jako zbiór żartów i anegdot to pod tym kątem książka mi się spodobała i nawet chwilami bawiła

MoreOfThatJazz | 2012-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2012

Tylko i wyłącznie dla fanów Chmielewskiej, nadążających za kotłowaniną jej myśli ;)

PABLOPAN | 2012-08-25

Czytając z męskiego punktu widzenia nie rozumiałem kilku zagadnień, ale ogólnie chyba sporo prawdy jest w tej książce... Osobiście jednak wolę Chmielewską jako kryminalistkę, a nie jako psycholożkę...

Ina1973 | 2011-10-27
Przeczytana: 18 października 2011

Z niektórymi przemyśleniami pani Joanny Chmielewskiej absolutnie się nie zgadzam.Lubię spodnie i je noszę,a to jak w nich wyglądam mnie kompletnie nie obchodzi.I nie powinno obchodzić innych.Tak samo buty-mam się męczyć na obcasiku albo szpileczce? Nie,stanowcze nie! Za dobrą radę aby w domu chodzić w klapeczkach też dziękuję.

Weronika | 2011-07-28
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane