Allegro - kampania grudzień kat. fantastyka

Nibynoc

Tłumaczenie: Małgorzata Strzelec
Cykl: Nibynoc (tom 1)
Wydawnictwo: Mag
Nevernight
Beata

W świecie, gdzie trzy słońca prawie nigdy nie zachodzą, początkująca morderczyni wstępuje do szkoły dla zabójców, planując zemstę na osobistościach, które zniszczyły jej rodzinę. Córka powieszonego zdrajcy, Mia Corvere, ledwie uchodzi z życiem po nieudanej rebelii jej ojca. Samotna i pozbawiona przyjaciół ukrywa się w mieście wzniesionym z kości martwego boga. Ścigają ją senat i dawni...

Córka powieszonego zdrajcy, Mia Corvere, ledwie uchodzi z życiem po nieudanej rebelii jej ojca. Samotna i pozbawiona przyjaciół ukrywa się w mieście wzniesionym z kości martwego boga. Ścigają ją senat i dawni towarzysze jej ojca. Jednakże jej dar rozmawiania z cieniami doprowadza ją do drzwi emerytowanego zabójcy i otwiera przed nią przyszłość, jakiej nigdy sobie nie wyobrażała.

Szesnastoletnia Mia zgłębia teraz tajniki fachu u najbardziej niebezpiecznych zabójców w całej Republice – w Czerwonym Kościele. W salach Kościoła czeka ją wiele zdrad i prób, a porażka oznacza śmierć. Jeśli jednak przetrwa inicjację, zostanie przyjęta w poczet wybrańców Pani od Błogosławionego Morderstwa i znajdzie się o krok bliżej tego, czego naprawdę pragnie

źródło opisu: www.mag.com.pl

źródło okładki: http://www.mag.com.pl

Villiana | 2017-09-19
Przeczytana: 19 września 2017

“Wysłuchaj mnie, Matko. To ciało twoją ucztą. Ta krew twoim winem. To życie, ten koniec, to mój dar dla ciebie. Zachowaj go blisko przy sobie.”

Nie wiem, czego się tak do końca spodziewałam. Biorąc pod uwagę opis i szesnastoletnią bohaterkę, to jakiejś młodzieżówki fantasy, ale nic bardziej mylnego. Autor nie patyczkuje się, idzie na całość, jest mocno, brutalnie, krew się leje, przekleństwa padają, a sceny erotyczne ze szczegółami (!). Do tego wszystko miało w sobie to coś, co magnetyzuje i wciąga od pierwszych stronic i nie puszcza praktycznie do samego końca. Były małe „ale” i żale w trakcie, choć ogólnie jestem zachwycona z lektury.

Autor stworzył ciekawy świat, gdzie trzy słońca wschodzą po sobie, a co kilka lat przychodzi arcynoc. Ludzie żyją więc praktycznie cały czas w blasku światła, ich cykl dzienny wyznaczają nibynoce, kiedy wzmaga się wiatr i temperatura spada, ale jedno ze słońc cały czas jest na niebie. Do tego dołożył interesującą bohaterkę, która po tragedii...

glodnawyobraznia | 2018-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2018

Cała recenzja tu: http://glodnawyobraznia.blogspot.com/2018/07/dziewczyna-z-zabojczego-hogwartu.html
Ponieważ Jay Kristoff oczarował mnie swoją debiutancką serią, czyli Wojną Lotosową, postanowiłam kontynuować przygodę z tym pisarzem i sięgnąć po jego kolejną trylogię zatytułowaną "Nibynoc". Tym razem autor stworzył dość krwawą, choć momentami zabawną epic fantasy wzorując się na takich twórcach jak Terry Pratchett, J.K. Rowling czy Brandon Sanderson.

Główną bohaterką Nibynocy jest Mia Corvere, która w wieku 10 lat traci całą rodzinę – jej ojciec zostaje ścięty za zdradę, zaś matka z malutkim synkiem wtrącona do więzienia zwanego Kamieniem Filozoficznym. Ona sama z kolei, wywieziona z rezydencji do miasta ma być zabita, jednak w niezwykłych okolicznościach udaje się jej dać drapaka. W Bożogrobiu nie jest jednak łatwo przetrwać na ulicy, a w jej głowie ciągle dźwięczą słowa matki: "Nigdy się nie wzdragaj. Nigdy się nie lękaj. I nigdy, przenigdy nie zapomnij" (s.27). Dzięki...

Łędina | 2018-07-08

"Nibynoc: Nibynoc", to pierwsza część serii, kierowanej do dojrzalszego grona odbiorców, której autorem jest australijski pisarz, Jay Kristoff. Książka została nominowana do nagrody Davida Gemmella, a także Aurealis Award za najlepszą powieść fantasy w 2016 roku.

Jay Kristoff - urodził się w Australii w mieście Perth. Przed rozpoczęciem kariery pisarskiej, zajmował się pracą w reklamie. W dzieciństwie uwielbiał zapoznawać się z książkami i często grał w karciane gry stołowe, takie jak "Dungeons and Dragons". Jay Kristoff, to autor wciągających powieści, które zachwycają odbiorców, zapraszając ich do zgłębiania tajemnic w opisywanych przez niego historiach. Pisarz mieszka obecnie w Melbourne w Australii, wraz z żoną oraz psem.

Andrzej Hausner - urodził się w Katowicach. W 2004 roku ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Niedługo potem na scenie Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie odbył się jego Debiut teatralny w roli Saszy w...

IsaX | 2017-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2017

Rewelacyjna. Sięgając po ta książkę sadziłam ,że będzie to kolejna młodzieżówka fantasy ,jakich ostatnio wiele pojawia się na ryku. Nic bardziej mylnego, mimo iż główna bohaterka ma dopiero 16 lat. Książka jest świetnie skonstruowana, bohaterowie są wyraziści, ale nie przywiązujcie się do nich zbytnio, bo autor nie ma litości. Akcja jest wartka i pełna nieprzewidywalnych zwrotów , a zakończenie tej części - rewelacyjne, " o córki" tego się nie spodziewałam.
Gorąco polecam.

Tibora | 2017-11-15
Przeczytana: 14 listopada 2017

Książka zdecydowanie bardzo dobra. Ciekawie prowadzona przez autora, zdarzają się jedynie małe potknięcia.

UWAGA: zdecydowanie książka NIE dla młodszej siostry.
Przekleństwa, sex i opisy krwawych morderstw to praktycznie około 80% tej książki. A mimo to książka warta przeczytania - interesująco nakreślona relacja miedzy światłem a ciemnością (tym co jasne i tym co ciemne).

PS minusy: UWAGA MOŻLIWY SPOJLER końcówka książki i kwestia, że udaje się uciec jednej osobie - kto czytał ten wie o kogo chodzi - ten motyw jest aż zbyt oklepany. Podobnież wątek braciszka głównej bohaterki, okropnie się obawiam, że wiem w którą stronę ten wątek zmierza i nie podoba mi się to.
Na pewno kupię kolejną cześć, ale jeśli jedna z osób uznanych za zmarłe powróci to się zdenerwuję!
Polecam!

Fantasy-Bestiarium | 2017-10-16

„Nibynoc” jest ciekawą powieścią, która potrafi zainteresować niebanalnym pomysłem oraz bohaterami z krwi i kości. Jay Kristoff stworzył bogaty i barwny świat, zaskakując tym samym czytelnika wieloma detalami i intrygami. Nietuzinkowe postacie borykają się z realistycznymi problemami, a główna bohaterka Mia wplącze się w wiele kłopotów, które nie raz potrafią zmrozić krew w żyłach. Dziewczyna zaciąga się do szkoły dla zabójców, chcąc dokonać krwawej zemsty na osobnikach, którzy zdruzgotali jej rodzinę. Czy uda się jej dokonać upragnionej pomsty?

Mia Corvere cudem unika srogiej wendetty, gdy rebelia jej ojca kończy się fiaskiem. Dziewczyna zmuszona jest uciekać przed dawnymi towarzyszami jej ojca oraz rozwścieczonym senatem. Mia posiada jednak wyjątkowy talent, potrafi rozmawiać z cieniami. Szesnastolatka postanawia podszkolić swoje niecodzienne umiejętności i zgłębić mroczny fach w Czerwonym Kościele. Kościół jest jednak mrocznym miejscem, pełnym spiskowców i intrygantów, gdzie...

boziaczek | 2018-07-08

Fenomenalna powieść! Po lekturze "Nibynocy" stwierdzam, że jest to jedna z lepszych, jak nie najlepsza, książka fantasy, jaką przeczytałam w swoim całkiem sporym dorobku czytelniczym!
Wszystko mi się tu podobało: od okładki i strony wydawniczej poprzez wykreowany świat, pełnokrwistych i różnorodnych bohaterów, zaskakującą fabułę, naszpikowaną akcją, która nie dała mi spać, aż po zakończenie, które wgniotło w fotel.
"Nibynoc" to książka wyśmienicie napisana, w ironiczny, nieprzebierającym w słowach stylu. Przypisy są po prostu genialne, a narrator jedyny w swoim rodzaju. Takie książki chce się czytać, czytać, czytać...

Secret | 2018-03-07
Przeczytana: 06 marca 2018

Książka jest naprawdę świetna. Zmienia zupełnie pogląd na to, jak powinna się toczyć akcja i przygoda.

Życie Mii nie jest usłane różami i często jej zamierzenia kończą się fiaskiem. To bohaterka, która przeżyła wiele w swoim dość krótkim życiu. Nie jest urodzona "pod szczęśliwą gwiazdą" i wiele razy obrywa. Naznaczona mocą Pani Nocy nie do końca rozumie czym jest i jak daleko sięgają jej możliwości. Jej dzieciństwo zostało zniszczone przez egzekucję ojca. W jednej chwili Mia straciła wszystko i postanowiła się zemścić na tych, co zrobili z jej życia piekło.
To bohaterka całkowicie nieidealna. Nie ma urody, za którą wszyscy szaleją. Jest kąśliwa i nałogowo pali. Jej umiejętności nawet w walce nie są idealne, a posiadanie mocy nieczęsto utrudnia jej życie. Mało tego! Trafia do zakonu zabójców, by stać się bezwzględną morderczynią. Jak dla mnie to idealny opis antybohatera, którego się nienawidzi, który przeszkadza temu dobremu w walce o porządek świata.
Chyba pierwszy raz w książce...

Janusz Szewczyk | 2017-10-31
Przeczytana: 31 października 2017

Nie jest mi łatwo wyobrazić sobie bardziej zniechęcający początek książki, niż taki, w którym autor z niepomiernym talentem łączy ze sobą w kilku akapitach teksty o gównie i wypróżnianiu ze wspomnieniem wielkiej miłości narratora do bohaterki. Właściwie miałem chęć od razu rzucić tę książkę w kąt. Jay Kristoff najwyraźniej lubuje się w takich kontrastach i podsumowywaniu romantycznych opisów miłosnych uniesień wesołymi wstawkami typu "zerżnij mnie". Edukowanie nastoletnich skrytobójczyń być może jest porywającym tematem dla nastoletnich czytelniczek, ale mnie styl tej powieści zniechęcił od raz na wstępie. Miałem jednak nadzieję, że może ciąg dalszy zawiera cokolwiek więcej oprócz opisów defloracji, mordów i defekacji. I rzeczywiście było tego nieco więcej. Historia nastoletniej uczennicy szkoły skrytobójców, obowiązkowo wyposażonej w tajemną moc, zawierała kilka ciekawych scen i pomysłów fabularnych, ale tonęły one w powodzi zwykłych bredni, miernej
jakości żarcików i bajek dla...

Basiek | 2018-11-11

Książkę kupiłam w lipcu, w pakiecie z kilkoma innymi. Dość długo - za długo - czekała w kolejce do przeczytania, ale kiedy w końcu się za nią zabrałam, wciągnęła mnie bez reszty.

Nastoletnia Mia to sierota. Jej ojca stracono za zdradę stanu, a matka zginęła jakiś czas później w więzieniu. Nic więc dziwnego, że dziewczyna poprzysięga zemstę tym, którzy zniszczyli jej życie i zabrali rodzinę. W wyniku zrządzenia losu trafia pod skrzydła Mercurio - starca, który uczy ją jak zabijać.

W pierwszej chwili pomyślałam sobie, że ta książka niczym mnie nie zaskoczy. Temat "ucznia mordercy" był w końcu wałkowany nie raz i nie dwa. Jednak "Nibynoc" jest jedyna w swoim rodzaju. Bardziej mroczna (pomimo trzech słońc płonących na niebie), krwawa i dosadna. Co do języka - nie brakuje tu przekleństw, ale nie są też one stosowane przesadnie. Ujął mnie też czarny humor i ironia, których w książce jest pod dostatkiem. Szczególnie w przypisach ;)

Bohaterów nie sposób nie polubić, nie przywiązać się....