Rota

Tłumaczenie: Artur Sęk
Seria: Warhammer
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Riders of Dead

Dwaj rajtarzy przechodzą chrzest bojowy podczas bitwy, w której Imperium stara się odeprzeć nawałę plemion z Północy. W czasie tej najważniejszej bitwy rozstrzygną się ich losy, gdy przypadek rzuci ich na oddzielne strony barykady... Na tych mrocznych i okropnych ziemiach, gdzie najsilniejsze przyjaźnie mogą zawieść i narazić na najgorszy ból, przeznaczenie dusz przypieczętuje się raz na zawsze...

źródło opisu: [Copernicus Corporation, 2005]

Beremis | 2015-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2015

Kislevska rota wzorowana na polskiej husarii - fajnie się czytał, jak szarżowali pod chorągwią biało-czerwoną i orlim skrzydłem, przy łoskocie piór podczas szarży aż łezka się zakręciła ;-) ale tylko tyle w tym poslkości, bo reszta bardziej Kozacy, Tatarzy, ogólnie spory misz-masz. Samą armię Imperium poznajemy tylko trochę, z pierwszych stronic, później schodzi ona na dalszy plan. Losy roty z Kislevu przeplatają się z losami oddziału hordy chaosu. Czyta się bardzo szybko i przyjemnie, choć w sumie co ważniejsze wydarzenia są łatwe do przewidzenia, kwestia tylko na której stronie się wydarzą.
Osoby nie znające świata Warhammera powinny książkę traktować jako co najwyżej przeciętną.

Maciej | 2015-05-22
Przeczytana: 2014 rok

bardzo przyjemna , szybko się czyta :) niestety za krótka aby dobrze się zżyć z bohaterami

-SaH- | 2012-07-23

Myślę, że "Rota" jest jedną z lepszych "nowy" pozycji ze świata Warhammera. Historia nie jest specjalnie infantylna, bohaterowie nie irytują.
Książka na tle innych "radosnych wyrzynanek" Warhemmerowych pozycja dość porządna.

Kiedyś bardzo się podobało, teraz już raczej nie

Sotha | 2014-07-27

Nieźle napisana, ale niektóre motywy calkiem przewidywalne albo po prostu mało ciekawe. W sumie ksiażka traktuje jak tytuł sugeruje w większości o Kislevskiej rocie, a trochę o armii chaosu, więc też co kto lubi.

Świezy | 2016-02-03

Pierwsza styczność z WH