Rota

Tłumaczenie: Artur Sęk
Seria: Warhammer
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Riders of Dead

Dwaj rajtarzy przechodzą chrzest bojowy podczas bitwy, w której Imperium stara się odeprzeć nawałę plemion z Północy. W czasie tej najważniejszej bitwy rozstrzygną się ich losy, gdy przypadek rzuci ich na oddzielne strony barykady... Na tych mrocznych i okropnych ziemiach, gdzie najsilniejsze przyjaźnie mogą zawieść i narazić na najgorszy ból, przeznaczenie dusz przypieczętuje się raz na zawsze...

źródło opisu: [Copernicus Corporation, 2005]

Beremis | 2015-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2015

Kislevska rota wzorowana na polskiej husarii - fajnie się czytał, jak szarżowali pod chorągwią biało-czerwoną i orlim skrzydłem, przy łoskocie piór podczas szarży aż łezka się zakręciła ;-) ale tylko tyle w tym poslkości, bo reszta bardziej Kozacy, Tatarzy, ogólnie spory misz-masz. Samą armię Imperium poznajemy tylko trochę, z pierwszych stronic, później schodzi ona na dalszy plan. Losy roty z Kislevu przeplatają się z losami oddziału hordy chaosu. Czyta się bardzo szybko i przyjemnie, choć w sumie co ważniejsze wydarzenia są łatwe do przewidzenia, kwestia tylko na której stronie się wydarzą.
Osoby nie znające świata Warhammera powinny książkę traktować jako co najwyżej przeciętną.

MaD | 2018-02-09

Abnett jest niesamowity w kreowaniu świata pełnego wojny. Niestety doskonale sprawdza się tylko w odległej przyszłości, w Warhammerze 40.000, w którym przedstawia losy Pierwszego i Jedynego z Tanith. Zarówno Rota, jak i Krew Gileada osadzone w ponurym świecie Warhammera wypadają bardzo blado w porównaniu z rozbłyskami blasterów i karabinów laserowych Gwardii Imperialnej.
Rota ciągnie się niemiłosiernie, zupełnie jak wędrówka po kislevskich stepach, a czytelnik, który doskonale wie, jaki będzie "niespodziewany" finał, czeka na niego z wytęsknieniem, niczym skazaniec na katowski miecz po miesiącu przesłuchań inkwizycji.
Dużym plusem jest dość dokładne przedstawienie kultury i zwyczajów kislevskich husarzy oraz czczących chaos barbarzyńców z Północy. Niestety jest to smaczek, który przypaść może do gustu przede wszystkim fanom Warhammera czy aktywnym graczom lub mistrzom gry przemierzajacym Stary Świat. Książkę można polecić tylko im

Barcki | 2017-08-24

Bardzo przyjemna pozycja z uniwersum Warhammera, do którego to mam ogromny sentyment (do dziś pamiętam sesję w Warhammer Fantasy Roleplay, którą odbyłem lata temu z kumplami, a która trwała rekordową ilość 11 godzin). Dawno już nie miałem nic z tej serii w rękach - ostatnio był to chyba któryś tam tom przygód Gotreka i Felixa, które z każdą pozycją robiły się coraz bardziej groteskowe i infantylne, więc "Rota" tym bardziej pozytywnie mnie zaskoczyła bo tutaj mamy Warhammer na poważnie pełną gębą. Powieść to może i przewidywalna, momentami przynudzająca, poza tym jednak posiada wszystkie te składniki, które historia z uniwersum Warhammera posiadać powinna - mroczny klimat , okrucieństwo świata, brutalne opisy bitew i pojedynków, interesujące wielowarstwowe postaci. Do tego dochodzi świetny motyw kislevickiej roty, wzorowanej na polskiej husarii. No i okazjonalny humor, choćby przy okazji strony 51, kiedy to po bitwie Karl przywołuje Friedla do porządku, każe mu brać miecz a Friedel...

Maciej | 2015-05-22
Przeczytana: 2014 rok

bardzo przyjemna , szybko się czyta :) niestety za krótka aby dobrze się zżyć z bohaterami

-SaH- | 2012-07-23

Myślę, że "Rota" jest jedną z lepszych "nowy" pozycji ze świata Warhammera. Historia nie jest specjalnie infantylna, bohaterowie nie irytują.
Książka na tle innych "radosnych wyrzynanek" Warhemmerowych pozycja dość porządna.

Kiedyś bardzo się podobało, teraz już raczej nie

Sotha | 2014-07-27

Nieźle napisana, ale niektóre motywy calkiem przewidywalne albo po prostu mało ciekawe. W sumie ksiażka traktuje jak tytuł sugeruje w większości o Kislevskiej rocie, a trochę o armii chaosu, więc też co kto lubi.

Świezy | 2016-02-03

Pierwsza styczność z WH