Zabójca szamanów

Tłumaczenie: Katarzyna Dulas
Cykl: Przygody Gotreka i Felixa (tom 11)
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Shamanslayer
warhammer, gotrek, felix, long
Aliss

Gotrek i Felix wybierają się na północ w poszukiwaniu ostatnich członków Zakonu Płonącego Serca. Los stawia na ich drodze przeróżnych towarzyszy podróży i rzuca w wir coraz to nowych przygód. Plotka głosi, że po Drakwaldzie grasują zwierzoludzie, ale prawda jest o wiele bardziej przerażająca. Kiedy nasi bohaterowie odkrywają, że mają do czynienia z plugawymi siłami Chaosu, uświadamiają sobie, że przyjdzie im stoczyć walkę nie tylko o swój honor, ale i o przyszłość całego Imperium.

źródło opisu: www.literatura.gildia.pl

Dominik Trzaskacz | 2017-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2017

Kiedy ten Gotrek wreszcie znajdzie swoją zagładę?
Książka jak wszystkie inne z serii. Powtarzalne schematy, taki sam układ zdarzeń. Robi się to zbyt monotonne.

Longinus | 2016-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2016

Początek bardzo mnie odrzucił, mozoliłem się nad nim jak nigdy: pojawia się postać, która jest katalizatorem zdarzeń w całej powieści. Mąci, męczy i ogółem jest nienaturalnie sztywna oraz bardzo irytująca. Dodając; wstęp mógł być krótszy, bardziej tajemniczy, tak aby ciągnął naprzód, a nie jawił się jako spacer przez las, wraz z przyjaciółmi. Nuda! Podkreśla to fakt, że przygody, które odbyły się w tomie poprzedzającym były genialne, podane w świetnych proporcjach. Autor dodaje kolejne postacie, kamyczki, które mają spowodować lawinę akcji ale robi to, moim zdaniem troszkę nieudolnie. Wszystko się ciągnie, aż w pewnym momencie bąbel pęka i czytelnik wchodzi, dosłownie, w otaczający go świat i śledzi wydarzenia do końca. Wracamy na dobry poziom, poznany w Zabójcy Elfów. Postać Gryzynosa nagle się odblokowuje, wprowadza kolejny wątek, a nie jest cieniem towarzyszącym drużynie. Akcja, która rozpędza się po przekroczeniu linii fortu ratuje, a raczej poprawia cały wydźwięk książki, zaś...

Gromomir | 2015-06-22
Przeczytana: 16 czerwca 2015

I tak dotarłem do ostatniego tomu przygód Gotreka i Felixa jaki został wydany u nas. Jedenaście książek, dwóch autorów, niespotykana praktycznie nigdzie indziej wiarygodna przemiana bohatera od zera do herosa, konsekwentnie, krótko i długo terminowe.
Wielka szkoda, że tyle osób z gruntu odrzuca te książki "bo na bazie gry", bo mało która "poważna" saga fantasy, czy literatura w ogólności, może próbować równać się z ta sagą.

Zabójca Szamanów jest kolejnym tomem pełnymi garściami czerpiącym z wcześniejszych książek, najwięcej nawiązań mając tym razem do Zabójcy Trolii.
Felix dowiedziawszy się jaki los spotkał jego ojca, poprzysięga zemstę Szaremu Prorokowi. Nie wie jednak co dalej ma zrobić, nie jest tak jakby mogli wypytać kogoś gdzie przesiadują przywódcy Skavenów. Za radą Gotreka postanawia poczekać aż ich arcywróg sam do nich przyjdzie. Nim jednak uda mu się odpocząć, nie wspominając nawet o tym, aby zaczął się nudzić, zostaje werbalnie zaatakowany przez starego rycerza,...

Norbert | 2012-10-30
Przeczytana: wrzesień 2012

Zakończenie zachęciło mnie by przeczytać kolejną.

Aliss | 2010-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2010

Mogè powiedzieç ze w moim zyciu przeczyta£em juz kilka ksiàzek i jeszcze nigdy siè nie spotka£em z tak dziwnym zakonczeniem bez zakonczenia,no chyba ze autor przewidzia£ ciàg dalszy w takim razie proszony jest o po$piech