6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
O gazetce szkolnej
gazetka szkolna
poradniki
onika

"O gazetce szkolnej" (1921) to broszura pouczająca młodzież gimnazjalną, jak prowadzić gazetkę, żeby szybko nie upadła. Spośród wielu rad opartych na doświadczeniu na plan pierwszy wysuwa się ta, by do pracy redakcyjnej zaangażować jak największą część klasy. Korczak kładzie nacisk na pracę zespołową i szczegółowo omawia wszelkie przeszkody, jakie mogą stanąć na drodze regularności pracy przy gazetce. Zamieszcza nawet scenariusze kolejnych zebrań założycielskich. Na koniec zaś - jak przystało na wytrawnego pedagoga - stwierdza, że jeśli wola, wszystkie jego porady można wyrzucić do kosza.

źródło opisu: https://wolnelektury.pl/media/book/xml/korczak-o-gazetce-szkolnej.xml

źródło okładki: https://wolnelektury.pl/media/book/cover_thumb/kor...»

olaf2009 | 2017-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2017

Autor przedstawia specyficzne podejście pedagogiczne kształtujących postawy uczniów.

onika | 2017-05-19
Marcin | 2017-08-10