Sekretne życie jelit. 21 sposobów na zdrowe odżywianie

21 Secrets for a Healthy Gut
dieta, zdrowie, odchudzanie, przepisy
poradniki
KlubPDP

Według najnowszych badań jelita stanowią swoiste centrum dowodzenia naszego zdrowia i są pierwszą linią obrony organizmu. Dlatego też od ich sprawnego funkcjonowania zależy nasza kondycja fizyczna oraz dobre samopoczucie. Dzięki bogatej wiedzy i doświadczeniu ekspertów, powstała książka, w której przedstawiono przyczyny i metody leczenia takich schorzeń. Dodatkowym atutem wydania są kolorowe ilustracje i gotowe przepisy na zdrowe dania.

źródło opisu: wydawnictwo M

źródło okładki: wydawnictwo M

Lost-In-My-Books | 2017-05-19
Przeczytana: 19 maja 2017

Już od jakiegoś czasu zaczęłam trochę zdrowiej się odżywiać, co prawda idzie mi to opornie, ale na pewno przestałam jeść masę niezdrowych produktów i zaczęłam czytać etykiety, żeby nie brać czegoś nafaszerowanego chemią i E. Ale żeby być bardziej zmotywowaną do sięgania po zdrowe produkty czytam różne książki o zdrowych odżywianiu itp. Toteż jak zobaczyłam te dwa tytuły byłam ciekawa czego mogę się z nich dowiedzieć.

Sekretne życie jelit to nie jest taki typowy poradnik o zdrowym odżywianiu, a właśnie coś bardziej naukowego. Po pierwsze w książce znajdziecie mnóstwo chorób i porady jak je leczyć, czym i z jakiego powodu są wywołane. Powiedziałabym, że w większości jest skupiona na wszelkich chorobach, więc jeśli coś Wam dolega, albo jeszcze nie wiecie, że dolega, bo nie czujecie objawów, to w razie czego będziecie wszystkie wiedzieć. :D

Oprócz tego mamy również porady z zakresu po jakie produkty warto sięgać w zależności co chcemy osiągnąć. W środku znajdziecie też kilka bardzo...

Pelle | 2017-05-16
Przeczytana: 2017 rok

„Sekretne życie jelit” to mnóstwo praktycznych porada żywieniowych. Co warto jeść? Czego należy unikać? Co nam pomaga? Książka przybliża badania i wskazówki uznanych lekarzy oraz dietetyków, którzy specjalizują się w obserwowaniu ludzkiego organizmu. A oni zwracają uwagę na produkty istotne dla naszych jelit. Wśród nich np. czosnek – odtruwacz organizmu, który wspomaga walkę z infekcjami, zwiększa odporność oraz tłumi apetyt, czy doskonale znane Polakom rzodkiewka, pory i marchew – również niezbędne w oczyszczaniu, zawierające masę potrzebnych witamin i błonnika. Poza tym sporo rad, które urozmaicą nasze kuchenne eksperymenty. Polecam tę książeczkę, jako pozycję, która powinna wylądować obok książek kucharskich!

Grazka | 2017-05-19

Urzekł mnie tytuł tej książki. Trzeba przyznać, że sformułowanie "sekretne życie jelit" przyciąga wzrok czytelnika. Ale nie tylko tytuł jest rewelacyjny, ale także treść.
Nie zawsze zwracam uwagę na to, co jem. Szybko sporządzone posiłki albo obiady na mieście, gdy w domu nie zdążyło się nic przygotować. Chyba większość z nas to zna. A tymczasem odpowiednie żywienie to podstawa naszego zdrowia, od niego zależy nasze samopoczucie i kondycja.
Książka "Sekretne życie jelit" klarownie pokazuje przyczyny wielu chorób, których w niektórych przypadkach można by uniknąć. Zawarte zostały w niej również metody leczenia. Uważam, że opisane są one bardzo przejrzyście, dzięki czemu nie tylko znawcy medycyny mogą być czytelnikami tej książki.
Niezwykle ciekawe okazały się też przepisy. Wypróbowałam kilka z nich i muszę przyznać, że są naprawdę rewelacyjne!

Czerwinka | 2017-05-17
Przeczytana: 15 maja 2017

Zaufanie do lekarzy w naszym kraju spada regularnie. Od małego jesteśmy faszerowani lekami na wszystko. Na najdrobniejszy katar – antybiotyk, na byle ból głowy – silne leki. Leki na wątrobę, leki na żołądek, tabletki na lepszą pamięć, lepszy wzrok. Koncerny farmaceutyczne dają nam proste, szybkie odpowiedzi na wszystkie dolegliwości. Z tego powodu przestajemy się zastanawiać, co robimy z naszym zdrowiem, jak traktujemy swoje ciało. Zapominamy, że każdy ból czy chorobę da się zwalczyć siłami natury, jeśli w organizmie tych sił nie brakuje. Przeciwko takiemu zmanipulowaniu występują autorzy książki „Sekretne życie jelit”. Dzięki poradom i przepisom na pożywienie przyjazne naszemu zdrowiu pokazują, jak zwalczyć wiele ze współczesnych plag, na które lekarze mają tylko jedną odpowiedź – tabletki. Prawdziwa odpowiedź tkwi jednak w odpowiedzialnym żywieniu i książkach takich jak ta.

Oleszek | 2017-05-17
Przeczytana: 16 maja 2017

Książka jest napisana bardzo przejrzyście, co jest dla mnie bardzo ważne. Podział na dużą ilość rozdziałów o prostych tytułach bardzo ułatwia nawigację. Szczególnie, że nie jest to książka, która czyta się raz. Nie sposób zapamiętać ogromu informacji, które się w niej znajdują. Są to informacje, które bez problemu pomogą każdemu z nas zmienić swoje życie na lepsze. Dlatego uważam, że będę do tej pozycji stale wracać, trzymać ją blisko miejsca przygotowywania posiłków i przypominać sobie fragmenty, aby łatwiej nabyć nowe nawyki. Jak przypomina we wstępie autor - „Jesteśmy tym, co jemy”, a właściwie tym, co jemy niepotrzebnie i czego nie udaje nam się usunąć z organizmu. „Sekretne życie jelit” to książka, która pomaga lepiej i mądrzej traktować swoje ciało. Idealna lektura dla tych, którzy stale narzekają na zdrowie, a nie wiedzą czemu!

Malinovska | 2017-05-23
Przeczytana: 23 maja 2017

Wadą wielu poradników zdrowotnych, które są rzeczywiście porządnie napisane, jest ich wygląd. Są często wydane w niechlujny, nieciekawy sposób. Trudno z nich przyswajać fachową wiedzę, bo kojarzą się z podręcznikami szkolnymi, nudnymi i napisanymi w skomplikowany sposób. „Sekretne życie jelit” jest wyjątkiem od tej reguły. Nie tylko bombarduje nas informacjami, które z łatwością mogą zmienić nasze życie na lepsze, ale robi to w świetny sposób. Książka jest ładna, pełna ilustracji, które świetnie podkreślają przekaz. Czyta się ją przyjemnie. Mimo, że porusza poważne tematy i jest pełna faktów i wiedzy, jest też napisana jasno i przejrzyście, tak, że nie ma żadnych problemów ze zrozumieniem treści. Autorzy wykonali świetną pracę w tak przystępny sposób pozwalając czytelnikom dowiedzieć się tak wiele. Wielki plus!

Lizzie | 2017-05-17
Przeczytana: 17 maja 2017

Bardzo dbam o zdrowie. Ze zdrowia organizmu wynika jego siła, dobry, świeży wygląd. Tylko człowiek zdrowy może mieć dobre samopoczucie i być atrakcyjny dla innych. Dlatego stale poszukuję nowej wiedzy na temat mojego organizmu. Pomiędzy różnymi publikacjami dotyczącymi restrykcyjnych, nienaturalnych diet lub poradami opierającymi się na sztucznej suplementacji, pozycje takie jak ta wybijają się wyraźnie. Dbanie o swoje organy wewnętrzne, a przede wszystkim jelita to nie kwestia modnej zmiany na miesiąc, jak diety odchudzające, nie cudowne panaceum, które zastosujemy jak witaminy. To zmiana trybu życia, który wpłynie pozytywnie na wszystkie jego aspekty, nie tylko fizyczne, ale i psychiczne. W naszych czasach jest to krok niezbędny, by ustrzec się przed chorobami cywilizacyjnymi. Ten poradnik go umożliwia.

Wroniec | 2017-05-23
Przeczytana: 23 maja 2017

Zazwyczaj nie czytuję poradników. Wydają mi się niepotrzebne, napisane tylko po to, żeby ktoś mógł zarobić na powtarzaniu w inny sposób tego, co wszyscy już wiedzą. Poradników jest wszędzie pełno, z książek można się uczyć jak składać koszule i jak myć okna. Jednak „Sekretne życie jelit” zainteresowało mnie i nie żałuję, że dałem się namówić do lektury. Autorzy książki są wyraźnie nastawieni na jeden, konkretny cel – pokazać, że można żyć zdrowiej i lepiej dzięki prostym zmianom i codziennemu myśleniu. W świecie wyścigu szczurów, szybkiego jedzenia, szybkich zakupów i bezmyślności jest to ciekawe podejście. Książka promuje całościowe podejście do organizmu, jako mechanizmu, który działa dobrze tylko wtedy, kiedy jego kluczowe części są sprawne. A, co zdumiewające, centrum naszego życia jest w brzuchu!

Dasia | 2017-05-18
Przeczytana: 18 maja 2017

Problemy z jelitem są powszechne w naszym społeczeństwie, lecz mało kto się do nich przyznaje, ponieważ to sprawy uważane za wstydliwe. Mało myślimy i rozmawiamy o naszym układzie pokarmowym. Jego działanie uważamy za coś naturalnego, ale niezrozumiałego. Jedzenie oceniamy głównie pod względem smaku, czasem, coraz częściej, substancji odżywczych. Jednak zastanawianie się nad posiłkami pod względem wpływu na nasze wnętrze jest bardzo mało popularne. „Sekretne życie jelit” to książka dotykająca przypadłości spędzających sen z powiek masie ludzi. Sama bardzo często miałam nieprzyjemności z powodu drażliwego jelita, które wywołuje kłopotliwe towarzysko sytuacje. Dzięki tej książce wiem wreszcie, jak traktować swoje ciało, by przestało sprawiać mi kłopoty. Już czuję poprawę!

Rzewson | 2017-05-18
Przeczytana: 18 maja 2017

Zjadają nas choroby cywilizacyjne. Jeszcze nie tak dawno nikt nie słyszał o falach depresji wśród młodzieży czy nietolerancji glutenu. Wszystkiemu winne jest jedzenie, które zjadamy bezmyślnie, ponieważ dla wielu z nas jest dostępne bez ograniczeń. Najlepiej dostępne jest jedzenie śmieciowe, jego producenci zadbali też, by pachniało i smakowało apetycznie. Taki efekt uzyskują dzięki polepszaczom smaków i wielkim ilościom soli. Wszystkie te konserwanty i spulchniacze nie tylko trują nas, ale też uzależniają od smaków nienaturalnych. „Sekretne życie jelit” to książka na nasze czasy, w których zapomnieliśmy, jak działa nasze wnętrze i czego potrzebuje, oderwaliśmy się od natury i zaufaliśmy kolorowym reklamom, zamiast naturalnemu smakowi i chęciom naszego ciała.