Naucz się żyć

Tłumaczenie: Małgorzata Kłos
Wydawnictwo: Otwarte
Lär dig leva. Mindre stress
maitiri

Jak często czujesz, że życie przecieka ci przez palce, że zbyt często towarzyszy ci lęk i stres? Czasem w codziennym pędzie niepostrzeżenie tracimy radość, jaką dają nam proste, ale ważne rzeczy. Próbując sprostać oczekiwaniom innych, tłumimy uczucia i gubimy samych siebie. Mats i Susan Billmark napisali ten poradnik na podstawie własnych doświadczeń. Odwołując się do przebytych terapii,...

Mats i Susan Billmark napisali ten poradnik na podstawie własnych doświadczeń. Odwołując się do przebytych terapii, swoich rozmów i obserwacji bliskich, podpowiadają między innymi:
jak zaakceptować siebie,
jak szukać w życiu celów i pasji,
jak pozbyć się niepokoju o przyszłość.
W ten sposób nauczyli świadomego życia już blisko pół miliona Szwedów.

Poznaj skandynawski sposób na szczęście i naucz się żyć na nowo.

źródło opisu: http://otwarte.eu

źródło okładki: http://otwarte.eu

Monka | 2017-03-06
Przeczytana: 03 marca 2017

Nasz współczesny świat sprawia, że żyjemy w ciągłym biegu. Mamy wręcz nieograniczone możliwości. Z jednej strony możemy spełniać wszystkie swoje plany i marzenia, ale z drugiej równocześnie niestety zatracamy nieodwracalnie radość życia. Nie cieszą nas już drobiazgi, cały czas poszukujemy czegoś wielkiego. Nie umiemy docenić tego, co już mamy, bo chcemy cały czas więcej i więcej. Nie potrafimy zatrzymać się i skupić na chwili, która trwa tu i teraz, bo nieustannie mamy wrażenie, że coś nas ominie. Cały czas biegniemy. Tylko właściwie za czym? Rytm naszego życia sprawia, że z dnia na dzień czujemy się coraz bardziej wypaleni i nieszczęśliwi. W tym zachłyśnięciu się możliwościami, które mamy zapominamy, że szczęście dają nam najprostsze rzeczy i jak się okazuje to one w życiu stają się najważniejsze. Dają nam poczucie bezpieczeństwa i sprawiają, że czujemy się szczęśliwi. Tak po prostu. Wyjście z ukochanym do kina, spacer z dzieckiem w poszukiwaniu oznak wiosny, przeczytanie dobrej...

kryptonite | 2018-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2018

Bardzo przyjemny poradnik. Mnóstwo cytatów, napisane "łopatologicznie", że każdy zrozumie, o co chodzi. Powiedziałabym, że to książka idealna dla tych, co dopiero interesują się pracą nad sobą i tematem samorozwoju - dla kogoś, kto ma za sobą lekturę wielu pozycji tego typu, "Naucz się żyć" nie okaże się czymś nowym, odkrywczym. Ja dobrze spędziłam czas przy tej książce, wszystko, co do tej pory wiedziałam, utrwaliło mi się, a autorzy zyskali moją sympatię - nawet nie dziwię się, że ich książka okazała się bestsellerem.

"Naucz się żyć" jest pięknie wydanym poradnikiem - opowieścią napisanym przez małżeństwo Matsa i Susan Billmark,

Poradnik opowiada o rodzicielstwie, partnerstwie, relacjach z innymi i relacjach z samym sobą. Podzielony jest na krótkie, przejrzyste rozdziały będące wyborem najważniejszych zagadnień, dotyczących życia człowieka. Znajdziemy w nim, części poświęcone zarówno kwestii wychowania dzieci, okresu dorastania, jak i samooceny, radzenia sobie ze stresem, z uwzględnieniem tego u dzieci i nastolatków, niepewnością, niepokojem, lękiem, uczeniem się życia chwilą, zdrowia, higieny snu, komunikacji, planowania i organizacji czasu.
Książka powstała, nie tyle, by zmienić życie na lepsze, ale przynajmniej by podjąć taką próbę. Dać nam wskazówki. Zachęcam do skorzystania z rad zawartych na jej kartach :)

więcej na: kochamciemojezycie.blogspot.com

Ruthless_Woman | 2017-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2017

Cudowna, lekka, pomagająca zaakceptować siebie i świat.
Taka jest właśnie książka "Naucz się żyć".
Staram się żyć tu i teraz.
Szczerze polecam każdemu kto chciałby zrzucić z siebie stres i choć na chwilę się uśmiechnąć (bądź na dłużej).
Naprawdę pomaga, daje do myślenia i to działa!
Otoczenie wokół mnie się zmieniło, moje nastawienie się zmieniło. A to wszystko na lepsze.

FairytaleePrincess | 2017-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2017

Słabe 7.
Nie zrobiła na mnie wrażenia. Nie dowiedziałam się z niej niczego, z czego wcześniej nie zdawałabym już sobie sprawy. Wydaje mi się, że sięgnęłam po nią - być może - w złym momencie mojego życia i postaram się do niej za kilka lat wrócić, gdy będzie mnie dotyczyło więcej spraw poruszanych w tym poradniku. Oczywiście pozycja dobra, znalazłam wiele wartych uwagi cytatów, wydana jest przepięknie, ale jednak momentami naprawdę mnie nudziła.

Leon Zabookowiec | 2017-03-24
Na półkach: Przeczytane, 2017

Nie sięgam często po poradniki, uznaję, że są tam oczywistości, o których już doskonale wiem, a ja sama jestem w stanie wszystkie popełnianie błędy zauważać, jednak coś mnie podkusiło, by zapoznać się z Naucz się żyć - ten impuls pozwolił mi poznać książkę, która otworzyła mi oczy na wiele spraw. Bo szwedzkie małżeństwo nie pokusiło się, by lać wodę, na kartach poradnika nie znajdziecie nieprzemyślanych i rzuconych niepotrzebnie w eter treści, jest wręcz przeciwnie, Naucz się żyć przepełnione jest przykładami z życia Billmarków, sytuacjami, które dotknęły ich znajomych czy podopiecznych, ba! Billmarkowie powołują się na badania naukowe, ale również cytują autorytety - Buddę, Dalajlamę czy nawet Charliego Chaplina... Właśnie te z życia wzięte sceny i problemy najbardziej przekonały mnie do metod Billmarków, bo oni sami przechodzili przez problemy, o których piszą! Sami musieli znaleźć na nie rozwiązania, podpowiadają metody, z których sami korzystali walcząc ze stresem, z lękiem, z...

EratoCzyta | 2017-03-22
Przeczytana: marzec 2017

Nie czytam zbyt często poradników- kto mnie zna ten dobrze o tym wie. Jednak gdy zobaczyłam tę pozycję w zapowiedziach od razu mnie do siebie przekonała i to nie tylko swoją cudowną okładką, lecz swoim opisem i tematami, które zostały w niej poruszone.

„ (…) podpowiadają między innymi:
jak zaakceptować siebie,
jak szukać w życiu celów i pasji,
jak pozbyć się niepokoju o przyszłość.”

Tak moi drodzy, nie jestem ideałem i mam swoje słabości oraz wady.

Przejdźmy jednak do rzeczy.
Książka powstała 12 lat temu i już wtedy było o niej głośno, jednak teraz zostaje ona wydana w nowej wersji- ulepszonej, gdzie zostało wiele rzeczy dopisanych i zaktualizowanych, nawet na wzgląd zmieniających się czasów i kultury.
Autorami tego poradnika jest małżeństwo- Mats i Susan- którzy jak sami piszą mają nadzieję, że książka ta pomoże i skłoni czytelników do zatrzymania się na chwilę i zastanowienia się nad swoim życiem. Małżeństwo wiele rzeczy i wniosków wyniosło ze swojego prywatnego życia oraz...

Lost-In-My-Books | 2017-03-19
Przeczytana: 19 marca 2017

Z poradnikami mam tak, że bardzo je lubię, ale nigdy nie chce mi się ich czytać, natomiast od ,,Naucz się żyć" nie mogłam się oderwać! Nie chciałam jej pochłaniać tak szybko, ale tak bardzo intrygowała mnie treść, że chciałam wiedzieć więcej i tak oto przeczytałam go w dwa dni, chociaż mogłam w jeden, a chciałam w min. tydzień. Ot ironia.

,,Naucz się żyć" to poradnik napisany przez małżeństwo, Matsa i Susan Billmark, którzy wiele w swoim życiu doświadczyli i wiele się dowiedzieli, teraz swoją wiedzę chcą przekazać nam, nie chodzi im o narzucenie swojej woli, tak jak jest to w większości poradników, lecz czytając oczy same nam się otwierają na prawdę, którą może wiedzieliśmy może i nie, ale na pewno nie zwracaliśmy na to większej uwagi.

Co sprawia, że warto go przeczytać?
Jest skierowany do każdego odbiorcy (przynajmniej powyżej wieku 16-nastu lat ). Mimo iż to poradnik, to jest napisany bardzo lekkim, przystępnym i zrozumiałym językiem.
Porusza tematy codziennie, nasze życie i...

buziaczek197 | 2017-05-25
Przeczytana: maj 2017

Książkę bardzo przyjemnie się czyta, ale weźmy pod uwagę ich wskazówkę i nie róbmy tego od razu. Zachwyciła mnie w tej książce szata graficzna. Piękna okładka. Książkę polecała Agnieszka Maciąg jedna z moich ulubionych autorek. Powiem szczerze nie ma w tej książce niczego czego wcześniej bym nie przeczytała. Oczywiście są przemyślenia samych autorów i to wyróżnia tą książkę. Nie powiem mam pozaznaczane fragmenty. Tylko nie wiem ile razy powrócę do tej książki? Jeśli ktoś lubi taki gatunek książki to polecam. Jeśli zaś chcecie przeczytać bo ktoś ją polecał to już raczej nie !!!

Kianne | 2018-02-23

Nadeszła wiosna, a wraz z nią słońce, cieplejsze i dłuższe dni, spacery na świeżym powietrzu, śpiew ptaków i całe mnóstwo innych powodów do radości. Jednak czasami promieni słońca nie dociera do nas aż tyle, byśmy mogli w pełni cieszyć się szczęściem, które nas spotyka. Bywa tak, że mimo sprzyjających warunków, potrzebujemy dodatkowych wspomagaczy. I w takich wypadkach zamiast po tabletki poprawiające nastrój, możemy sięgnąć po jedną z książek zawierających porady, jak w pełni cieszyć się życiem. Do takich pozycji należy m.in. książka Matsa i Susan Billmarków 'Naucz się żyć'. To poradnik dotyczący tematu świadomego życia. Autorzy przedstawiają w niej m.in. wpływ stresu na nasz organizm i nasze życie, poruszają temat samooceny, dręczących nas lęków, poczucia winy i postawy, jaką powinno przyjmować się w obliczu stawianych nam oczekiwań. Poradnik podkreśla również ogromną wagę pozytywnego myślenia oraz korzystnego wpływu ruchu i snu na nasze zdrowie psychiczne.

Książka ma na celu w...