8320028183
anatomia, fizjologia
zdrowie, medycyna

Książka jest kontynuacją wydań ukazujących się w poprzednich latach pod redakcją Witolda Sylwanowicza, Aleksandra Michajlika, Witolda Ramotowskiego. Obejmuje podstawowe wiadomości o budowie i czynnościach organizmu ludzkiego. Duża liczba rycin uatrakcyjnia materiał i ułatwia jego przyswajanie.

źródło opisu: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 2003

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Ireth | 2014-01-24

Podręcznik jest dobry. Bardzo szczegółowy i rozbudowany. Moim zdaniem jednak napisany mało przystępnym językiem. Przerobiłam tylko kilka działów, ponieważ nie byłam w stanie połapać się w natłoku informacji. Odziedziczyłam tę książkę po mamie i w porównaniu do nowszych egzemplarzy związanych z tą tematyką, raczej jej nie polecam. Jeżeli macie możliwość zdobycia nowszych, to radzę się w nie zaopatrzyć. Może i kiedyś uchodziła za jedną z lepszych, ale te czasy minęły. Zdecydowanym jej minusem jest znikoma ilość ilustracji i sposób rozplanowania tekstu. Wszystko jest pisane ciągle, co nie sprzyja efektownemu uczeniu się. Osobiście wolę, gdy podręcznik zawiera sporo tabeli, ilustacji i ogólnie jest czytelny. Niemniej biorąc pod uwagę same informacje jest użyteczny, problem może sprawiać rozczytanie się w nim i opracowywanie danego tematu.

Leesec | 2014-03-22
Przeczytana: wrzesień 1992

Moje pierwsze spotkania z anatomia :) Podczytywane u wujka.

książek: 1918

Odkopałam ją gdzieś w domu. Prawdopodobnie uczyła się z niej moja mama. Książka może się przydać, ale dla mnie była za mało szczegółowa i bałam się, że zawarte w niej informacje mogą być nieaktualne lub niekompletne, więc rzadko ją czytałam.
W zasadzie to chyba trzymamy ją w domu z sentymentu. :)

Shanta | 2016-06-04
Fooyth | 2015-08-26