Tajniki ludzkiego umysłu : w pytaniach i odpowiedziach

Tłumaczenie: Piotr Art, Roman Palewicz
Wydawnictwo: Reader's Digest
ABC's of the human mind
83-905429-5-1
buziaczek197

W jaki sposób się uczymy, dlaczego zapominamy?, Skąd biorą się tiki nerwowe na te i wiele innych pytań odpowiada ta książka.

virginia75 | 2013-12-03

Została przeczytana dawno temu jako antidotum na nudę. Okazała się najwyraźniej dość dobra bo zainteresowanie psychologia towarzyszy mi od tamtej pory na każdym niemal kroku. Bardzo przekrojowo traktuje o problematyce tej dziedziny wiedzy. Bardzo wygodna forma pytań i odpowiedzi, przejrzysta. Jedyne zastrzeżenie to to, że niektóre z badań mogą już być nieco nieaktualne.
Idealna dla tych, którzy swoja przygodę z psychologia dopiero zaczynają czy posiadają już spora wiedzę a chcieliby ja jakoś usystematyzować.

Florianf | 2016-08-20

Fajna książka, taki zbiór ciekawostek, raczej powierzchownie wyjaśnionych, ale wyjaśnionych. Dla mnie najwartościowsze są przykłady i anegdoty ilustrujące różne teorie czy zjawiska.

Jedna z moich ulubionych książek popularno-naukowych czasów dzieciństwa. W dużej mierze mnie ukształtowała i zapoczątkowała moje zafascynowanie psychologią.

Jest to ciekawe, bogato ilustrowane kompendium wiedzy na temat psychiki człowieka i funkcji jego mózgu. Poczytamy tu o tym, jak przebiega rozwój dziecka, jak funkcjonują nasze zmysły, jakie mogą występować psychopatologie i wiele, wiele więcej. A wszystko to okraszone studiami przypadków i myślami wielkich ludzi. Znajdziemy tu też kilka ciekawych testów.
Plus piękne, solidne wydanie i ta świetna książka może stać się perełką naszej domowej biblioteczki.

| 2012-10-24

Rewelacyjna książka dla wszystkich badaczy własnego ja.

baryła | 2014-11-30
Przeczytana: 29 listopada 2014

Ciekawe pytanie i konkretne odpowiedzi

portos | 2016-10-10
maniakowy | 2016-08-18