Biochemia

Wydawnictwo: MedPharm Polska
zdrowie, medycyna

ladyEowyna | 2016-01-16
Na półkach: Medyczne, Przeczytane

Chociaż biochemia łagodnie mówiąc nie należała do moich ulubionych przedmiotów, to podręcznik Bańkowskiego sprawił, że udało się ją w miarę bezboleśnie przejść. Napisana jest bardzo przystępnie, dużo schematów, ilustracji reakcji i cykli biochemicznych ułatwia ich naukę. W przypadku kilku zagadnień trzeba było szukać w dodatkowych źródłach, bo informacje były zbyt skrótowe, ale moim zdaniem w pełni wystarczające i to była tylko wina widzimisię prowadzącego/egzaminatora, a Bańkowski w wystarczającym zakresie wyczerpywał temat biochemii, przynajmniej na poziomie studiów medycznych.

Indecent | 2010-11-26

Świetna książka do nauki podstaw biochemii. Wiedza w niej zawarta jest przystępna i poukładana tak, że na długo pozostaje w pamięci. Polecam wszystkim studentom kierunków ścisłych i przyrodniczych, a także pasjonatom :)

książek: 1919

Zawsze wydawała mi się bardziej przejrzysta niż Harper, aczkolwiek nie była to pozycja obowiązkowa na naszej uczelni, więc zerkałam do niej tylko sporadycznie.

Lilith | 2010-08-28

O niebo lepsza i bardziej przejrzysta niż Stryer.Polecam.

peppie | 2014-01-29
Przeczytana: 27 stycznia 2014

nigdy więcej. żegnam cykl TCA, glikolizy, łańcuchy oddechowe, cykle daremne oraz wszystkie nukleotydy!

izapast | 2016-03-01
Przeczytana: 01 września 2015

Biochemia to nie jest łatwy przedmiot, a ta książka ułatwia jej zrozumienie.

marekdetko | 2016-11-11
Paulina | 2016-07-23