Język ciała, gestów i zachowań

Autor:
wydawnictwo
Klub dla Ciebie
83-89314-01-0
typ
papier
Katarzyna
5,58 (90 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Zdaniem psychologów w procesie komunikowania ponad połowę informacji odczytujemy z obserwacji zachowania naszego rozmówcy - z intonacji głosu, mimiki, gestów, a także z jego wyglądu i sposobu poruszania się. Ta książka ułatwi kompleksową charakterystykę każdego człowieka - na podstawie jego zachowań, wyglądu, budowy poszczególnych części ciała. Uwzględnia także aspekty astrologiczne, charakter pisma, zamiłowanie do kolorów pozwoli nawet zdefiniować ogólny stan fizycznego i psychicznego zdrowia analizowanej osoby. W książce znajdziesz testy pozwalające określić osobowość rozmówcy.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Anja | 2014-01-04

Hej, czy wiedzieliście ,że " w komunikowaniu się słowa niosą ze sobą tylko 7% wszystkich informacji,38% zawartych jest w intonacji,natomiast aż 55% przekazujemy za pomocą gestów"? (str.48)
Zastanawialiście się nad tym jak wiele mówią o nas nasze dłonie, usta a nawet nogi?
Kobieta nie musi szeptać mężczyznie ,że się jej podoba,wystarczy jedno jej spojrzenie, a on już wie( no chyba ,że jest z nim coś nie tak, ale powinien wiedzieć ), przeciwnie jest z facetami, tu drogie panie musimy się zdrowo namęczyć aby zrozumieć o co im chodzi, a mówi się,ze to kobiety są skomplikowane . Dzięki tej książce odkryjemy bardzo wiele np. co robi z dlońmi osoba ktora nas okłamuje, że są aż trzy rodzaje dzwięków jakie wydajemy podczas śmiechu- hi,hi..ha,ha..i hu,hu i one też pokazują naszą osobowość.

Naprawdę fajna lektura ,polecam poczytać np. w gornie znajomych, zapewnia niezły ubaw bo dowiadujemy się o nich rzeczy, których wcześniej nie dostrzegaliśmy :-)

Świetna, dobrej zabawy :-)

Wielki minus za wątek o znaczeniu daty urodzenia, linii ręki itp. Rzetelne informacje dotyczące mowy ciała to zaledwie mały procent w tej książce. Reszta to typowy forer.

cerber111 | 2013-10-07

chyba 10 razy przeczytałem i często do niej wracam, dobra ale lepsza jest Mowa ciała Allan Pease, Barbara Pease.

Kasia | 2012-08-06

Wracam do niej. Zawiera mnóstwo opisów gestów.

Brylant | 2015-04-20

Kalendarium literackie
  • Lisa Unger
    45. rocznica
    urodzin
    Ilu ludzi troszczy się o was tak naprawdę? I nie chodzi mi o tych, z którymi miło jest przebywać, a także nie o tych, których kochacie i którym wierzycie. Ale ludzi, którzy dobrze się czują, kiedy jesteście szczęśliwi i odnosicie sukcesy, a źle, kiedy wam się nie układa, albo przechodzicie trudny ok... pokaż więcej
  • Tadeusz Słobodzianek
    60. rocznica
  • Ron McLarty
    68. rocznica
    urodzin
    Ludzie, których kochasz, potrafią cię podnieść na duchu i potrafią zamącić ci w głowie. Rozumienie ich nie wydaje się takie ważne, kiedy są w twoich myślach. To dlatego miłość powinna być łatwa.
  • Alfred Elton van Vogt
    79. rocznica
  • Ludwig Wittgenstein
    126. rocznica
    urodzin
    Granice naszego języka oznaczają granice naszego świata.
  • Sławomir Łubiński
    81. rocznica
  • Morris West
    99. rocznica
    urodzin
    Samotność to nic nowego. Prędzej czy później dotyka każdego z nas. Umierają przyjaciele, członkowie naszych rodzin, kochankowie i mężowie także.
  • Hubert Selby
    11. rocznica
    śmierci
    Zaraz! Boże wszechmogący wygląda na to że całe dotychczasowe życie upłynęło jej na czekaniu. Czekaniu na co???? Czekaniu na to by zacząć żyć. Tak, zgadza się, czekała na to by zacząć żyć. (...) Wszystko co robiła było jedynie próbą generalną przed życiem.
  • Bjørnstjerne Bjørnson
    105. rocznica