Język ciała, gestów i zachowań

Okładka książki Język ciała, gestów i zachowań Andy Collins
Okładka książki Język ciała, gestów i zachowań
Andy Collins Wydawnictwo: Klub dla Ciebie nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Klub dla Ciebie
2003-01-01
2003-01-01
83-89314-01-0
psychologia mowa ciała ciało osobowość

Po tytule książki można się spodziewać pracy na temat gestykulacji i mowy ciała, czyli tego, w jaki sposób dana jednostka reaguje na konkretne emocje (jak odczytać, czy ktoś jest zainteresowany, czy kłamie, czy jest zestresowany czy znudzony po jego sposobie mrożenia oczu, układania dłoni czy ruchach głowy – to jest mowa ciała). Zamiast tego, książka jest pełna irracjonalnych wymysłów pokroju tego, że w zależności od tego, jaki masz kształt ręki i paznokcia, to masz określony charakter (większa połowa książki jest o tym, a tytuł dotyczy maksymalnie kilku stron gdzie przedstawiono coś prawdziwego, czyli to co mówi sposób siedzenia: czy ktoś jest na przykład pewny czy nie). Autor przypisał brwiom, oczom, rzęsom, kształtowi głowy, podbródka, paznokci, dłoni, kciuka osobne cechy charakteru i osobowości. Jest tam też horoskop oraz czytanie z linii na ręce. Ogólnie książkę mógłbym nazwać "Cygański Poradnik oszukiwania głupków". Oceniając książkę po okładce oczekiwałem naukowej pracy na temat psychologii gestów, a książka to po prostu irracjonalne przesądy, jakoby kształt twojego nosa miał wpływ na to, czy jesteś pracowity, czy nie. Powiedziałbym nawet, że praca jest rasistowska, bo przypisuje konkretne cechy osobowości cechom biologicznym, tak jakby rodzaj twojej skóry, kształt oczu, brwi, podbródka oraz kolor włosów miał wpływ na to, czy jesteś pracowity, leniwy, empatyczny, egoistyczny itd. Całkowite głupoty, odradzam każdemu – chyba, że w celach humorystycznych, bo od dawna się tak nie śmiałem przy książce.

Sporo tematów pobieżnie opisanych.

Sporo tematów pobieżnie opisanych.

Do poziomu podręczników z Guantanamo troszkę mu brakuje 🤣🤣🤣

Do poziomu podręczników z Guantanamo troszkę mu brakuje 🤣🤣🤣

Treści nie wiele, za to jest dużo pseudonauki.

Treści nie wiele, za to jest dużo pseudonauki.

Książka, w której można znaleźć parę ciekawostek.
Bardziej do szybkiego przejrzenia niż wgłębnego czytania.

Książka, w której można znaleźć parę ciekawostek.
Bardziej do szybkiego przejrzenia niż wgłębnego czytania.

Język gestów i zachowań ujęty pobieżnie, duże rozczarowanie.

Język gestów i zachowań ujęty pobieżnie, duże rozczarowanie.

Tytuł bardzo zachęcający, więc sięgam, odwracam i czytam: " zdaniem psychologów..." zapala się żarówka o to może być ciekawe..., ale nie doczytałam do końca i nie rzuciłam okiem co jest w środku - mój błąd. "Aspekty astrologiczne" to zdecydowanie nie moja bajka.

Część psychologiczna czy wnioski z obserwacji mogą być, ale horoskopy, chiromancja itp. rewelacje powinny raczej znaleźć się w jakiejś innej książce.

Psychologii w tym bardzo mało, zero naukowego podejścia, jedynie różne chiromancje i inne wróżbiarstwa.

Ale... ta książka to super zabawa w gronie znajomych! Analizowanie pisma, sposobu trzymania papierosa, kształtu dłoni, pozycji snu, ulubionego koloru, kształtu twarzy... Wybuchy śmiechu gwarantowane. :)

Książka o tym, jaki charakter mają osoby o określonym wyglądzie palców. Nie polecam, stos bujd i nie ma nic ciekawego z psychologicznego punktu widzenia.

• Psychologia
  • 2011
  • Domowa biblioteczka
  • Psychologia

Dodaj cytat z książki Język ciała, gestów i zachowań