Ziarno głosu. Wywiady 1962-1980

Wydawnictwo: Wydawnictwo Eperons-Ostrogi

źródło okładki: google

comafan | 2017-07-14

Najlepsze wprowadzenie do myśli i teorii literatury i kultury Rolanda Barthesa. W książce opowiada on o swoich dziełach, o tym jak powstawały i co go inspirowało. Mnie najbardziej podobają się wywiady z pierwszej strukturalistycznej części książki. Późniejsze dotyczące S/Z, Imperium znaków, czy Przyjemności tekstu już mnie tak nie zachwyciły, no może z wyjątkiem Alfabetu Rolanda Barthesa. Dla mnie najlepszy tekst z tej książki to odpowiedź Barthesa udzielona Picardowi.

Piotr Prachnio | 2017-04-24
Przeczytana: 29 kwietnia 2017