Zapiski ambasadora Nolandii z misji na wyspie ECRES

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8320713439
werasan

Wyspa Ecres i jej specyfika widziana czułym na paradoksy okiem dyplomaty z nie istniejącej Nolandii - to kraina dziwnie nam znana. Opowieść o niej i jej mieszkańcach jest tematem błyskotliwej powieści KTT. Czytelnik znajdzie w niej wartką akcję, inteligentny humor, a także niebanalne refleksje o tym świecie wyimaginowanym, lecz w gruncie rzeczy dziwnie nam bliskim.

źródło opisu: Wydawnictwo Iskry, 1990

werasan | 2017-05-14
Przeczytana: 21 kwietnia 2017

Uwaga! gniot! nie stawiam jedyny - poczekam na jakieś pozytywne, żeby nie odstraszać. Może ktoś znajdzie w niej coś wartościowego i "głębszego". O ja nieszczęsna, poszłam do biblioteki po Twardocha. Niestety brak, ale ten przydługi i dziwny tytuł mnie złowił. Dopiero w domu doszukałam się w nim niespodzianki. Wow, pomyślałam, coś finezyjnego. Pan KTT jednak we mnie nie wierzy i bardzo szybko objaśnia anagram, większość postaci stworzona nie wiadomo po co. Może dodam gwiazdkę za "stopień zbawialności".

Na półkach