Podręcznik obytego Polaka

Sens
2004-01-01
2004-01-01
83-86944-51-X
nauka historia kultura obyczaje towarzyskie osobliwości

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Rozdziały o literaturze i sztuce były bardzo ciekawe dzięki osobistemu podejściu autorów. Ale jaki sens miały rozdziały o nauce? O chorobach czy ekonomii lepiej dowiadywać się od ekspertów, a autorzy takimi nie są (chociaż momentami odnosi się wrażenie, że we własnym mniemaniu są autorytetami w absolutnie każdej dziedzinie). Niemniej jednak warto przeczytać, a nuż się odkryje coś ciekawego, a jeszcze nam nieznanego. W wielu opisach autorzy puszczają oko do czytelnika dzięki czemu czyta się je lekko i przyjemnie. Z innych z kolei wieje pogardą i brakiem poczucia humoru, tutaj niestety przoduje A.P.

Dodaj cytat z książki Podręcznik obytego Polaka