Trust Again

Cykl: Begin Again (tom 2)
Wydawnictwo: Lyx
Trust Again
literatura piękna
niemiecki
Anna

Sie hat mit der Liebe abgeschlossen – Er weigert sich, sie aufzugeben. In dem Moment, in dem sie Spencer Cosgrove zum ersten Mal gegenübersteht, weiß Dawn, dass sie ein Problem hat. Ein großes Problem. Spencer ist sexy, charmant und lustig, genau ihr Typ – und er beginnt augenblicklich mit ihr zu flirten. Doch Dawn hat sich geschworen, die Finger von Männern zu lassen. Zu tief sitzt der...

Sie hat mit der Liebe abgeschlossen – Er weigert sich, sie aufzugeben.

In dem Moment, in dem sie Spencer Cosgrove zum ersten Mal gegenübersteht, weiß Dawn, dass sie ein Problem hat. Ein großes Problem. Spencer ist sexy, charmant und lustig, genau ihr Typ – und er beginnt augenblicklich mit ihr zu flirten. Doch Dawn hat sich geschworen, die Finger von Männern zu lassen. Zu tief sitzt der Schmerz, den sie empfindet, weil sie der falschen Person vertraut hat, zu groß ist die Wunde, die sein Verrat hinterlassen hat. Aber Spencer gibt nicht auf. Und als Dawn herausfindet, dass auch er ein herzzerreißendes Geheimnis verbirgt, wird ihr klar, dass sie keine Chance hat gegen die Art und Weise, wie er ihre Welt auf den Kopf stellt ...

źródło opisu: https://www.luebbe.de/lyx/buecher/sonstiges/trust-again/id_6110776

źródło okładki: https://www.luebbe.de/lyx/buecher/sonstiges/trust-again/id_6110776

Iwona | 2019-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2019

Rewelacyjna!
Zazwyczaj przy książkach, które mają parę tomów z każdym kolejnym historie są nudniejsze, bardziej monotonne, brakuje im wyjątkowości wcześniejszej. W tym przypadku jednak tak nie jest - historia tych dwojga zachwyciła mnie i wciągnęła od pierwszej strony.
Polecam

Viola4ever | 2019-07-15

Dla niej to był już koniec miłości, nie chciała dawać mu kolejnej szansy, a on nie miał zamiaru z niej zrezygnować.

Pierwsze spotkanie jest najważniejsze w życiu, to właśnie wtedy podejmujemy decyzję o tym, czy chcemy spotkać się z kimś jeszcze raz czy pierwsze spotkanie jest również i tym ostatnim. W przypadku Dawn i Spencera było jednym z wielu kolejnych...

Bezpośredniość chłopaka nie mogła umknąć dziewczynie, szczególnie sposób w jaki z nią rozmawiał, inaczej sposób w jaki z nią flirtował... Od razu było wiadomo w jakim kierunku zmierza ta znajomość.

Dawn przysięgała sobie, że nie zaufa więcej żadnemu innemu mężczyźnie. Życie nauczyło ją, aby nie ufać już nikomu więcej. Cierpienie jest za duże, gdy pokładasz w czymś lub w kimś nadzieję. Rany przeszłości wciąż dają o sobie znać, nie dając o sobie zapomnieć...

Spencer jednak nie ma zamiaru tak szybko się poddać... Jednak każdy ma jakieś tajemnice, które nie powinny ujrzeć światła dnia.

Dawn zrozumie jednak, że nie da się...

witcherrie | 2019-06-23
Przeczytana: 15 czerwca 2019

Sięgnęłam po „Trust again", bo byłam zachwycona pierwszą częścią tej sagi „Begin again". Niestety, druga część nie okazała się tak samo dobra jak poprzednia.
W tej części mamy okazję zgłębić historię przyjaciółki Allie - Dawn. Dawn została bardzo skrzywdzona, przez co boi się wchodzić w jakikolwiek związek. Nie zraża to jednak Spencera, który próbuje zbliżyć się do naszej bohaterki. Czy mu się udało? Czy Dawn na nowo odzyska wiarę w niczym niezmąconą miłość?
No szału na mnie ta powieść nie zrobiła. Owszem, chichotałam na niektórych fragmentach, jak to na romansik przystało, ale to nie było to. Chyba za bardzo irytowała mnie Dawn - nie wiedziała czego chce, a ja nie do końca kupiłam jej historię o jej złamanym serduszku. Kreacja Spencera również nie zrobiła na mnie wrażenia. Ogólnie chłopak ideał, ale żeby nie było tak perfekcyjnie to wkleimy jakąś przykrą historię w jego przeszłość. Mało to się zgrywa z całością i po prostu do mnie nie trafia.
Niemniej dla fanek nastoletnich...

Natalia | 2019-06-19
Przeczytana: 18 czerwca 2019

Moja ulubiona bohaterka z pierwszej części tej serii, to Dawn.
I tym razem książka "Trust again" dotyczy właśnie jej losów.
Jest, to barwna postać o "ognistych włosach". Lojalna, odważna, wrażliwa, z ogromnym talentem pisarskim. Jej wiara w miłość i trwałe uczucia została zachwiana. Przeszłość nie pozwala jej o sobie zapomnieć, a ona przez, to nie może odnaleźć pełni szczęścia. Spencer przez długi czas stara się do niej dotrzeć "małymi kroczkami". Nie jest, to łatwe. Od razu wyczuwa się, że coś między nimi jest. Są sobie bliscy, ale oboje mają problemy z, którymi najpierw muszą się uporać. Nic w tej historii nie dzieje się szybko.
Jest, to kolejny rom, który czytałam z przyjemnością i zainteresowaniem. Autorka stworzyła serię w, której każda z książek łączy się ze sobą poprzez jej bohaterów i w ten sposób tworzy całość.
"Trust Again" to świetna i warta uwagi książka.
Polecam.

Niestety ale z każdą kolejną książką będziecie mogli zaobserwować spadek formy autorki. W tej części spotykamy się z Spencerem i Dawn. Każdy ma swoją przeszłość, która odbija wszystko teraz. Ciężko jest im się odnaleźć w tym świecie. Autorka tutaj bardziej poszła w opisy niż dialogi. Też właśnie dlatego czytało się to toporniej i miało się wrażenie, że książką ciągnie się w nieskończoność. Co z czasem doprowadziło do znudzenia się i musiałam książkę odstawić na dłuższy czas, zregenerować się. Jednak był to zły pomysł, ponieważ gdy do niej wróciłam to już w ogóle się męczyłam. Nie potrafiłam się wciągnąć. Bohaterowie zaczęli mnie irytować. Ich zachowanie i dobór słów do nieodpowiedniego momentu. Książkę oceniam 7/10.
Więcej znajdziecie na moim blogu: https://smallbookwoorld.blogspot.com/2019/06/recenzja-trylogii-again-mona-kasten.html

Inthefuturelondon | 2019-06-14
Przeczytana: czerwiec 2019

W tej części główną bohaterką jest Dawn, która przyjaźni się z Allie, główną bohaterką tomu pierwszego. Kiedy Dawn poznała Spencera, wiedziała, że ten chłopak nie da jej o sobie tak łatwo zapomnieć. Jest on przystojny, szarmancki i zabawny, czyli dokładnie w jej typie. Jednak dziewczyna przysięgła sobie, że już nigdy nie zwiąże się z żadnym mężczyzną, choćby był on nie wiadomo jak cudowny. Spencer jednak nie chce odpuścić i próbuje jakoś dotrzeć do Dawn. No ale nikt nie wie, że on sam ma pewną tajemnicę, o której nie chce mówić nikomu.

Szczerze mówiąc, kiedy zaczynałam tę książkę, nie do końca ogarnęłam, że jest ona w jakiś tam sposób związana z tomem poprzednim. Byłam niemal całkowicie przekonana, że opowiada ona historię całkowicie innych i obcych bohaterów. Jednak w żaden sposób nie wpłynęło to negatywnie na mój komfort czytania.

Dawn jest dziewczyną, która zamiast imprezowania woli siedzieć w kawiarni i pisać opowiadania. Nie są to jednak żadne zwyczajne opowiadania, ponieważ...

ppaula195 | 2019-05-16
Przeczytana: 16 maja 2019

Dawn ma za sobą nieudany związek który zakończył się zdradą. Dziewczyna nie potrafi się po nim pozbierać i postanawia nigdy więcej się nie zakochać. Plany krzyżuje jej Spencer, który jest najlepszym kumplem chłopaka jej przyjaciółki i należy do paczki przyjaciół. Spencer zakochuje się w dziewczynie od pierwszego wejrzenia i za wszelką cenę próbuje ją zdobyć mimo to dziewczyna stale go odpycha i ignoruje. Z czasem gdy poznaje coraz więcej faktów na temat jego przeszłości i z czym musi się zmagać na co dzień, zachodzi w dziewczynie zmiana, jednak jest na tyle uparta by nie zobaczyć jakim wspaniałym chłopakiem jest Spencer. Bardzo dobra i wciągająca książka jednak czasem denerwowała mnie główna bohaterka którą ciągle żyła przeszłością i nie widziała skarbu jaki się jej przytrafił ! polecam

Spencer_xoxo | 2019-04-05

Okładka:9/10
Kreatywność:9/10

kasuma | 2019-03-09
Na półkach: Przeczytane, 2019

Pierwsza część bardzo mi się podobało. Książka ta jest kontynuacją jednak głównymi postaciami są osoby, które w poprzedniej części odgrywały rolę "drugoplanowe". Książka jest lekka i przyjemna. Polecam!

Małgorzatka | 2019-02-24
Przeczytana: 25 lutego 2019

Cała seria bardzo sympatyczna, z równie sympatycznymi bohaterami. Powieści które "czytają się same"