Trust Again

Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz
Cykl: Begin Again (tom 2)
Wydawnictwo: Jaguar
Trust again
Abiernat

Ona postanowiła skończyć z miłością. On nie chce z niej zrezygnować. Od pierwszej chwili, gdy zobaczyła Spencera Cosgrove, Dawn wiedziała, że ma poważny problem. Spencer jest seksowny, szarmancki i pogodny, idealnie w jej typie, i od razu zaczyna z nią flirtować. Dawn jednak przysięgła sobie, że nie zwiąże się już z żadnym mężczyzną. Za bardzo cierpiała, gdy zaufała niewłaściwemu człowiekowi,...

Ona postanowiła skończyć z miłością. On nie chce z niej zrezygnować.

Od pierwszej chwili, gdy zobaczyła Spencera Cosgrove, Dawn wiedziała, że ma poważny problem. Spencer jest seksowny, szarmancki i pogodny, idealnie w jej typie, i od razu zaczyna z nią flirtować. Dawn jednak przysięgła sobie, że nie zwiąże się już z żadnym mężczyzną. Za bardzo cierpiała, gdy zaufała niewłaściwemu człowiekowi, za bardzo boli rana, jaką była jego zdrada. Ale Spencer nie daje za wygraną. A kiedy okaże się, że i on skrywa bolesną tajemnicę, Dawn zrozumie, że nie zdoła oprzeć się temu, który stawia jej świat na głowie…

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl

Oficjalna recenzja
Gaba_Okey książek: 930

New Adult w najlepszym wydaniu

Mona Kasten potrafi pisać zabawnie, wzruszająco i ciekawie – jej głównym tematem jest miłość, a bohaterami młodzi ludzie, którzy wiele przeszli w swoim życiu. „Trust Again” to druga części serii „Begin Again”. Książki autorki idealnie wpisują się w nurt New Adult, lekkich, zabawnych i wzruszających powieści, które pochłania się w jeden wieczór. Po skończeniu pierwszego tomu domyślałam się, jakich bohaterów Kasten weźmie na tapetę w „Trust Again”. I okazało się, że od razu polubiłam Dawn i Spencera!

Dawn po złych doświadczeniach z byłym chłopakiem nie chce się z nikim wiązać. Miłość i związki nie są dla niej. Spencer jednak nie odpuszcza, mimo trudnej przeszłości pozytywnie patrzy na świat, a teraz całym jego światem jest Dawn. Czy w końcu uda się mu zaprosić dziewczynę na randkę?

Teraz małe przypomnienie – Dawn i Spencer to najlepsi przyjaciele bohaterów z „Begin Again”. Od razu między nimi zaiskrzyło i ta chemia dalej jest odczuwalna w tej części. Zabawne przekomarzania, ironiczne żarty, które szybko mogą przerodzić się w coś więcej – autorka potrafi budować napięcie i nie serwuje nam nudnego romansu. Nie będę koloryzować, że fabuła nie jest schematyczna, bo to typ książek ze szczęśliwym zakończeniem, ale i tak relacja Dawn i Spencera ma pewną siłę przyciągania.

Kasten opisuje życie paczki przyjaciół, więc oczywiste było, że w drugim tomie będą przewijać się bohaterowie z pierwszego. I przyznam, że świetnie to wyszło – mieli zabawne momenty i byli dodatkowym „smaczkiem” tej książki. Autorka opisuje środowisko studentów – tłem dla fabuły są więc zajęcia na uczelni, imprezy i akademik. „Begin Again” przypomina mi trochę serię „Off-Campus” Elle Kennedy, napisaną w podobnym klimacie i stylu.

Podoba mi się, że Kasten buduje różnorodnych bohaterów męskich. Każdy z nich jest w pewien sposób inny – oczywiście są przystojni, ale mają odmienne osobowości, dzięki czemu następny tom nie jest kalką wcześniejszego. Bardzo łatwo w takich seriach znużyć czytelnika powtarzającą się akcją – tutaj możecie być spokojni, „Begin Again” to całkiem inna historia, która może Was zaskoczyć.

Przyznam, że w pewnym momencie autorka delikatnie przeciągała to, co działo się pomiędzy postaciami. Włączyła pauzę, która zaczęła mnie irytować, bo czekałam na bardziej zdecydowany rozwój akcji. Jestem jedną z tych osób, które wolą moment, gdy postaci przechodzą fazę „nienawidzę cię, ale chcę być z tobą”. Lubię, gdy bohaterowie bronią się przed uczuciem, na ich rozmowy składają się głównie żarty i przekomarzania, a w tle cały czas wyczuwa się chemię. Każdy wie, że pasują do siebie, tylko nie sami zainteresowani. Dlatego te początkowe rozdziały „Trust Again” są najlepsze! Później, gdy romans nabiera rumieńców, fabuła nieco się zatrzymuje, co było niepotrzebne.

Problemy – i tutaj ich pełno. New Adult ma to do siebie, że nie mogłoby być zbyt prosto, gdyby bohaterowie nie mieli trudnej i skomplikowanej przeszłości. Dawn zmaga się z nieudanym związkiem, a Spencer zaskakuje swoimi przeżyciami. To, co jest jednak pozytywne w „Trust Again”, to wyważenie emocji. Pojawiają się wzruszające momenty i dosyć dramatyczne sceny, jednak nie ma w tym przesady, za co daję duży plus Kasten.

Lubię książki, przy których mogę się zrelaksować i poczytać o innym świecie, a „Trust Again” to typ historii, która idealnie wpisuje się w ten klimat. To udana kontynuacja, idealna na półkę każdej dziewczyny lubiącej literaturę New Adult i romanse. W tej serii znajdziecie happy end, jest też ona dość słodka i trochę nierealistyczna, ale czasem warto oderwać się od codzienności i poczuć bohaterką powieści romantycznej. Już nie mogę doczekać się trzeciej części – „Feel Again”, której bohaterką będzie niesforna współlokatorka Dawn oraz jej przyjaciel z uczelni. Coś czuję, że będzie się działo!

Gabriela Rutana

Sol | 2018-09-16

Emocje. Ta książka to czyste emocje, tak jak cykl zdjęć Dawn robionych przez Sawyer, od radości przez wkurzenie po smutek.
Autorka bardzo umiejętnie steruje tym co mamy czuć, kiedy mamy się zirytować a kiedy mieć 'oczy w mokrym miejscu'.
Podobało mi się to. I zdecydowanie takich książek czasem mi trzeba, zwyczajnych, o zwyczajnych ludziach, zwyczajnych miejscach. O bohaterach ludzkich, nie papierowych, popełniających błędy, kochających na zabój, pokonujących przeciwności losu i podejmujących walkę z demonami przeszłości.

Dawn początkowo mnie wkurzała, narzekałam w myślach, że tak łatwo dała się złamać facetowi. Ale gdy w całość układanki wskoczyły brakujące elementy... Wszystko stało klaunasię jasne.
Spencer... Z pozoru lekkoduch, jego urok powodował, że bardziej wkurzałam się na Dawn, że go nie chce. Ale maska klauna też kryje ciężkie przejścia.
Nic nie jest takim na jakie wygląda, poza przyjaźnią łączącą paczkę z Woodshill. Ta jest niezachwiana, niezłomna, na zawsze i wbrew...

Aga_love_books | 2018-06-30
Przeczytana: 29 czerwca 2018

W tym tomie bliżej przyjrzymy się Dawn i Spencerowi. Oboje mają za sobą wiele bolesnych chwil. Oboje skrywają tajemnice, które boleśnie wpływają na ich życie. Dawn postanawia nigdy więcej się nie zakochać. Po rozstaniu z chłopakiem jest zdruzgotana i nie potrafi zaufać na nowo. Spencer nie daje za wygraną i cały czas o nią walczy. Tylko czy mu się uda?
W obu częściach Pani Kasten porusza ważne kwestie życiowe, z którymi bohaterowie muszą sobie poradzić. W "Trust again" mamy Dawn, która odpycha od siebie każdego mężczyznę. To za sprawą dawnego związku. Nie jest w stanie uporać się z rozstaniem i to na nią wpływa, ogromnie. Spencer z kolei cały czas nie ustępuje. Nie daje za wygraną. Walczy do końca, choć sam skrywa bolesną tajemnicę. Gdy Dawn się o niej dowiaduje, ciężko jej utrzymać się od niego z daleka. Bardzo mi się podobała i ta część. Tak samo wciągająca i poruszająca jak "Begin again". Obie mają ze sobą wiele wspólnego, bo choć opowiadają o losach innych bohaterów całość...

Bursikowa | 2018-06-25
Przeczytana: 24 czerwca 2018

Kolejna ciepła i fajna opowieść z cyklu Begin Again. Było tu wszystko za co lubię spędzać czas z literaturą młodzieżową. Emocje - od miłości i euforię - po żal i smutek. Opisy zbliżeń na bardzo fajnym poziomie... sama historia pełna zwrotów akcji, humoru sytuacyjnego, nostalgicznych przemyśleń.
Ta część dostała ode mnie jedną gwiazdkę mniej niż jej poprzedniczka tylko dlatego, że bardziej polubiłam Allie i Kadena z pierwszego tomu niż Dawn i Spencera. Co nie oznacza, że nie są oni mega sympatyczni.
Co jest bardzo fajne w tej serii, to fakt, że główni bohaterowie za każdym razem są inni ale jest ciągłość historii i przeplatają się wątki z pierwszej części.
polecam

Natalia | 2018-08-01
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 28 czerwca 2018

New Adult to gatunek, po który najchętniej sięgam. Wiem, że wtedy mogę się spodziewać lekkiej lektury na poprawę humoru oraz wzruszenia - raz mniejszego, raz nie mogę powstrzymać łez. Jednak mimo tej prostoty mam dość wysokie oczekiwania i choć czytam książkę jednym ciągiem, to ostatecznie prawie zawsze mi czegoś brakuje. Do niedawna królową New Adult była dla mnie Elle Kennedy, a konkurencja była za nią daleko w tyle, ale ostatnio musiała odstąpić swoją koronę na rzecz Mony Kasten.

Dawn i Spencera poznaliśmy w poprzednim tomie serii Begin Again, noszącym ten sam tytuł. Są to najlepsi przyjaciele tamtejszych głównych bohaterów. Nie trzeba znać treści tamtej książki by czytać tę, ale jest tak świetnie napisana, że gorąco do tego zachęcam. Już tam można było wyczuć, że ich relacja może się przekształcić w coś głębszego. Ale wróćmy do Trust again.

Spencer jest zabawnym, uroczym i opiekuńczym chłopakiem, nie będącym przy tym ciepłą kluchą. Nie poddaje się, gdy dążąc do celu napotyka...

mania_kch | 2018-11-08
Na półkach: 2018, Przeczytane

Bardzo fajna historia i na taką właśnie liczyłam. Dawn i Spencer już w pierwszej części mnie zaintrygowali i swoją historią mnie nie zawiedli.
Czyta się szybko i przyjemnie, można liczyć na całą gamę emocji.
Polecam :)

werka777 | 2018-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2018

DUET TEGO TOMU
W pierwszym tomie serii autorka zapoznała czytelników z gburowatym Kadenem, który nie od razu wszystkim przypadł do gustu. Teraz postawiła na kontrast i pozwoliła wejść w światło reflektorów przewijającemu się po drugim planie „Begin Again” Spencerowi, który w tej części, u boku Dawn gra pierwsze skrzypce. Chłopak jest przyjacielski, pomocny, umie się zabawić, ale i zadbać o swoją partnerkę. To taki typ, który potrafi adorować, budować pozytywną atmosferę unikając bycia ciepłą kluchą. Zdecydowanie go polubiłam, choć przyznam, że na co dzień w książkach to mroczne typy budzą we mnie większe emocje. Spencer niesie ze sobą jednak pewną tajemnicę dotyczącą członka rodziny, o którym nie chce mówić. To zdecydowanie również zaważyło na jego atrakcyjności, bo przecież kiedy wszystko od razu zostaje podane na tacy, robi się nudno. Dawn z kolei… budzi we mnie mieszane uczucia. Z jednej strony nic do niej nie mam, z drugiej niektóre z jej zachowań uważam naprawdę za lekko...

Angelika | 2018-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2018

Dawn Edwards stara się wyrzucić z pamięć przykre wspomnienia z dawnego życia. Z trudem ignoruje powracające wizje, których głównym bohaterem jest jej były chłopak Nate. Dziewczyna z całego serca pragnie uwolnić się od przeszłości i zacząć układać swoje życie na nowo, jednak ból drzemiący w jej sercu utrudnia wszelkie próby powrotu do normalności. Ogromnym wsparciem dla Dawn jest jej przyjaciółka Allie, którą poznała na zajęciach integracyjnych. Mimo tego, że połączyła je bardzo wyjątkowa więź, dziewczyna nie jest w stanie wyjawić całej prawdy na temat rozstania z byłym chłopakiem. Dawn ma jeszcze jedną tajemnicę, którą skrywa przed światem niczym cenny skarb.

Spencer to atrakcyjny i czarujący chłopak, który należy do paczki Allie i Kadena. Robi wszystko, aby Dawn zgodziła się z nim umówić. Dziewczyna zaimponowała mu już na samym początku znajomości, a on nie poddaje się tak łatwo. Jedyny problem to przeszłość, która dosięga go na każdym kroku.

“Trust Again” to kontynuacja serii...

Ver-reads | 2018-07-05

Każdy posiada trudną przeszłość, pewien kawałek dawnego życia, który wciąż w pewien sposób naznacza naszą teraźniejszość. Dawn po swoim ostatnim burzliwym i kosztującym ją masę wylanych łez związku, postanawia raz na zawsze zrezygnować z jakiegokolwiek emocjonalnego angażowania się. Samotne życie nie wydaje jej się niczym złym, szczególnie, że przy swoim boku ma oddaną przyjaciółkę oraz kochającego i wspierającego ją ojca. Kiedy jednak pewnego dnia w jej życiu pojawia się wyraźnie nią zainteresowany Spancer, obdarzony sporym poczuciem humoru kumpel chłopaka jej przyjaciółki, decyzja niegdyś przez nią podjęta nagle nie wydaje jej się aż tak właściwa. I chociaż usilnie stara się wytrwać w swoim postanowieniu, Spancer zdaje się nie dawać za wygraną. Czy Dawn w końcu przełamie swój strach i otworzy się na nową relację? Jak zareaguje, gdy w końcu odkryje, że on również pod pogodną maską skrywa dotkliwą tajemnicę?

"Nie możesz tak po prostu uciekać. (...) Masz prawo popełniać błędy, ba...

Na półkach: Przeczytane, Jaguar

Czekałam na tę książkę, tak naprawdę bardzo, bardzo mocno czekałam :) Jakiś czas temu czytałam pierwszą część czyli "Begin again" i tak mi się spodobała, że nie mogłam doczekać się kontynuacji. Chociaż w sumie to nie jest taka typowa kontynuacja ponieważ tutaj głównymi bohaterami są inne postacie. Poprzednio poznaliśmy Allie i Kadena, tym razem czas na jej przyjaciółkę i jego przyjaciela czyli Dawn i Spencera :) Co prawda akcja toczy się dalej i warto trzymać się kolejności, ale jeśli od razu chwycicie po tę część to też nic się nie stanie i bez problemu zrozumiecie o co chodzi :)

Dawn to zwariowana, zabawna, bardzo ciekawa dziewczyna. Z pozoru beztroska, szczęśliwa jednak tak naprawdę skrywa tajemnice o swojej przeszłości. Są to sprawy, których naprawdę nie chce pamiętać, są one zbyt bolesne. Po zakończeniu wieloletniego związku ani odrobinę nie ciągnie jej do nowych romansów, można by wręcz rzec, że Dawn złoży w końcu jakieś śluby czystości lub coś w tym stylu. Jednak Spencer ma...

KobieceRecenzje365 | 2018-08-11

Pierwszy tom cyklu Begin again niesamowicie przypadł mi do gustu, więc oczywistością było to, że przeczytam następną część, choćby po to, by kolejny raz spotkać Kadena i Allie, których ogromnie polubiłam. Ich historia była ciekawa i wciągająca, więc liczyłam na to, że z Dawn i Spencerem będzie tak samo. Czy miałam rację? Oczywiście, że tak i śmiem nawet twierdzić, że ta część była troszkę lepsza…

New Adult to gatunek, po który sięgam dość często, mimo tego, że do grona młodzieży już nie należę. Takie książki mają w sobie jakiś urok, lekkość i niesamowicie wciągają. Uwielbiam czytać o młodych ludziach, którzy dopiero wkraczają w dorosłość, o ich problemach, troskach oraz niejednokrotnie o ich trudnej przeszłości.

„Trust again” to książka, która opowiada historię Dawn i Spencera, którzy są bliskimi przyjaciółmi. W pewnym momencie odkrywają, że zaczynają czuć do siebie coraz więcej. Pojawia się przyciąganie i pożądanie, z którym żadne z nich nie potrafi walczyć. Niestety Dawn nie...