Begin Again

Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz
Cykl: Begin Again (tom 1)
Wydawnictwo: Jaguar
Begin Again
Abiernat

50 000 sprzedanych egzemplarzy w Niemczech! Mona Kasten ‒ autorka z europejskich list bestsellerów nareszcie w Polsce! Allie ‒ świeżo upieczona studentka ‒ przybywa do obcego miasta, by rozpocząć studia. Los chce, że wynajmuje pokój z przystojnym, młodym, choć nieco nieokrzesanym młodzieńcem. Wynika z tego mnóstwo złego i dobrego. Książki „czytają się same”. I to z wypiekami na twarzy! Tom...

50 000 sprzedanych egzemplarzy w Niemczech!

Mona Kasten ‒ autorka z europejskich list bestsellerów nareszcie w Polsce!

Książki „czytają się same”. I to z wypiekami na twarzy!

Tom 2: Feel again w czerwcu 2018

Tom 3: Trust again w sierpniu 2018

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl

Oficjalna recenzja
Gaba_Okey książek: 911

Zasady są po to, aby je łamać

Emocjonująca, wciągająca już od pierwszego rozdziału i zabawna – „Begin Again” trafia do mojej dziesiątki ulubionych książek młodzieżowych. Oprawa całej serii jest eteryczna i od razu przyciąga wzrok. Jak z treścią? „Begin Again” to jedna z książek, od których trudno się oderwać. Jeszcze jeden rozdział i idę spać? Także w tym przypadku jest to niemożliwe.

Allie Harper zostawia swoje dawne życie, którego nienawidzi i przeprowadza się na studia do Woodshill. Na początek – musi wynająć mieszkanie. Po kilku katastrofach spotyka zarozumiałego Kadena, który ma wolny pokój, ale od razu ustanawia dziwne zasady. Jednak Allie nie ma wyjścia i musi zamieszkać z nieznośnym przystojniakiem. Tylko jak tu nie złamać zasady, mówiącej, że jakiekolwiek zbliżenia są zakazane?

Mona Kasten zbudowała bardzo atrakcyjną fabułę – mamy pewnego siebie chłopaka oraz dziewczynę po przejściach, która nie da sobą pomiatać. I zakazane uczucie, bo nagle wprowadzone zasady zaczynają być coraz bardziej naginane. Obserwujemy, jak bohaterowie krążą wokół siebie, czujemy narastające napięcie i niesamowitą chemię. Książkę czyta się błyskawicznie, bo życie Allie i Kadena od razu nas pochłania. Co więcej, polubiłam główną bohaterkę, a jeśli czytujecie powieści młodzieżowe, to wiecie, że zwykle postaci kobiece wywołują skrajne emocje. Allie wchodzi w życie Kadena niczym burza, łamiąc jego głupie zasady oraz fasadę bycia niedostępnym dla wszystkich – patrzymy, jak bohaterowie zaczynają od szorstkiej relacji i kończą na prawdziwym, mocnym uczuciu.

Autorka zbudowała również ciekawe tło fabularne, jakim jest środowisko studenckie. Allie i Kaden studiują, dzięki czemu spotykają się również na uczelni. Jako pobocznych bohaterów mamy przyjaciół Allie oraz Kadena – to dwie ciekawe grupy, które wiele wnoszą do powieści i sprawiają, że cała historia nabiera dynamizmu. Podoba mi się, że Kasten nie skupiła się tylko i wyłącznie na romansie postaci, że pojawiają się inne wątki, jak rodzina bohaterów, relacje pomiędzy ich przyjaciółmi czy wydarzenia z przeszłości. Dodatkowo autorka bardzo fajnie ukazała, to co facetom może przeszkadzać w mieszkaniu z dziewczyną, jak np. zapachowe świeczki, długie kąpiele, babskie perfumy oraz na odwrót, czyli wchodzenie bez pytania do łazienki czy brak delikatności, jeśli chodzi o kobiece uczucia.

W „Begin Again” jest wiele emocji, ale nie jest to książka, która zostawi Was w stanie załamania nerwowego. Relacja postaci nie jest przesłodzona, co w tego rodzaju pozycjach jest dużą zaletą. Kasten mogła tylko trochę zmniejszyć liczbę dramatów – przeszłość Allie i Kaden to wielkie problemy, dlatego, gdyby minimalnie odejść od motywu „młodych i skrzywdzonych przez los”, to książka byłaby bardziej autentyczna. Dobrze, że autorka wprowadziła sporo zabawnych sytuacji, ironicznych dialogów oraz gorących i namiętnych scen – dzięki temu fabuła jest bardziej wyważona, a bohaterowie nie siedzą i nie płaczą nad tym, co ich spotkało.

„Begin Again” wyróżnia styl pisarki – lekki i plastyczny, dzięki czemu powieść czyta się bardzo przyjemnie. Narratorką została Allie, przez co razem z nią można przeżywać każdy moment tej historii. Dosyć szczegółowe opisy, dowcipne, pełne dynamizmu dialogi, emocjonujące sceny, zwroty akcji i urocze zakończenie – to wszystko tutaj znajdziesz!

Jak to jest mieszkać z przystojnym współlokatorem, który sprawia, że jednocześnie chcesz mu przyłożyć i go pocałować? „Begin Again” to kobieca powieść nie tylko dla młodzieży, ale i dla starszych dziewczyn. Motyw „kto się czubi, ten się lubi” zawsze się sprawdza i podkręca każdą fabułę. „Begin Again” to mocny początek trylogii Mony Kasten, dlatego już nie mogę doczekać się kolejnych części – „Feel Again” i „Trust Again”. Czy będą o tych samych bohaterach? A może o kimś innym? Już zacieram ręce i z wyczekiwaniem wypatruję paczki od listonosza!

Gabriela Rutana

Sol | 2018-09-13
Przeczytana: 13 września 2018

Stęskniłam się za dobrym NA. Studenckim, z motywem kto się czubi ten się lubi, z dobrą, wiarygodną traumą bohaterów i z samymi bohaterami do pokochania.
Bo Begin again pełnokrwistych bohaterów odmówić nie można.

Allie walczy o siebie z całych sił, zaczyna wszystko od nowa, na co trzeba ogromu odwagi. Nie miała łatwego dzieciństwa z nieobecnym ojcem i matką o chorych ambicjach.
Ale daje sobie radę, przezwycięża wszystko, nie jest zarozumialcem tylko normalną dziewczyną. Wręcz zbyt nieśmiałą jak na takie pochodzenie, ale ma to swój urok.
Kaden natomiast jest nazbyt śmiały, ale czyż pozory niekiedy nie mylą?
Niby bad boy, bawidamek-podrywacz, ale dla przyjaciół skoczy w ogień.

Tych dwoje od pierwszego spojrzenia ciągnie do siebie. Sami początkowo tego nie chcą, bronią się, ale czymże jest ludzka wola wobec siły miłości? :D

Bohaterowie drugoplanowi też są cudni. Może ci źli trochę za bardzo lecą stuprocentowym złolem, ale przymknijmy oko. Pozytywni zdecydowanie nadrabiają za nich z...

Magda | 2018-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2018

W tym roku miałam marzenie by przeczytać jakąś dobrą książkę z gatunku New Adult. Szukałam, czytałam naprawdę dziwne rzeczy, lecz dopiero po lekturze Begin Again autorstwa Mony Kasten mogę w końcu stwierdzić, że udało mi się spełnić ten cel. Dla mnie książka z tego gatunku musi zawierać kilka istotnych elementów, jednak Monie udało się je wszystkie umieścić w swoim dziele oraz dołączyć do mojej listy miłości i zająć miejsce przy Elle Kennedy i jej serii Off-Campus.

Przyznam szczerze, że nie powiem wam o tej książce nic odkrywczego. Jest dziewczyna, która próbuję uciec od przeszłości. Jest chłopak, który wydaje się strasznym gburem. Są na studiach z dala od rodziny i zdecydowanie coś się miedzy nimi dzieje. Tymi kilkoma zdaniami opisałam pewnie ¾ książek z gatunku New Adult, jednak większość z nich nie dorównuje Begin Again.

Całym sukcesem książek, które z założenia zawierają jakiś znany odbiorcom schemat, jest stworzenie realnych bohaterów, którzy nie zachowują się jak roboty...

Arlet | 2018-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2018

Jak to było, gdy zaczęłam czytać "Begin again"? Niezbyt dobrze. Moja podświadomość z marszu nastawiła mnie sceptycznie do książki, a to co się w niej działo na pierwszych stronach, nie pomagało, by moja opinia od razu stała się dobra. Główni bohaterowie zachowywali się idiotycznie i rzucali tragicznymi tekstami. Jednak po kilku rozdziałach karta zaczęła się odwracać...

Allie opuszcza rodzinny dom i wyjeżdża do collegu usytuowanego ponad tysiąc kilometrów dalej. Musi znaleźć mieszkanie i po kilku próbach trafia do "królestwa" Kadena. Umięśniony, wytatuowany, przystojny, wie, że działa na dziewczyny 😏
Stawia on Allie trzy warunki, z których jeden brzmi "nie pójdziemy z sobą do łóżka". Jak wiadomo, gdy ktoś stawia warunki, druga osoba najczęściej je łamie 😁
Początki między nimi do łatwych nie należą, bo Kaden jest gburowaty, a Allie też skrywa swoje tajemnice. Tę dwójkę jednak sporo łączy, a jedną z takich rzeczy jest to, że opuścili oni rodzinne miejscowości i zrezygnowali z...

Aga_love_books | 2018-06-30
Przeczytana: 27 czerwca 2018

Allie Harper przyjeżdża na studia do Woodshill. Jest ku temu ogromny powód. Dziewczyna chce zacząć całe życie od nowa. Podczas szukania mieszkania trafia na buntowniczego Kadena, z którym będzie dzieliła nowe lokum. On wymyśla zasady, które nie mogą zostać złamane. A najważniejsza z nich brzmi: między nami nigdy do niczego nie dojdzie. Allie szybko zdaje sobie sprawę, że będzie ciężko utrzymać dystans między nimi, zwłaszcza, że coś wisi w powietrzu..
Wiele oczekiwałam po tej książce. Tyle dobrych opinii się naczytałam, że sama byłam bardzo jej ciekawa. Cieszę się, że miałam możliwość po nią sięgnąć, gdyż zdecydowanie było watro. Ne zawiodła mnie. Bardzo zacna to była lektura. Autorka genialnie jak dla mnie opowiedziała całą historię. Lekkie pióro plus humor i tajemnica daje wielkie możliwości. Do tego czasem i łezka się w oku zakręciła. Mimo, iż Kaden był wredny dla Allie od samego początku, to kibicowałam im strasznie. Choć oboje mieli za sobą trudne przejścia, udało im się ułożyć...

Ruthless_Woman | 2018-07-22
Na półkach: 2018, Ebook, Przeczytane
Przeczytana: 22 lipca 2018

Mieszane mam uczucia. Czytając "begin Again" czytałam równocześnie "Wszystko przed nami" S. Young. Te książki są tak do siebie podobne, że momentami akcje mi się mieszały.
To, że są inne książki o tak podobnej tematyce nie sprzyja "Begin Again".
Nie mniej jednak akcja była dosyć szybka, dużo się działo, a przede wszystkim przyjemnie się czytało.
Na lato idealna :)

Bursikowa | 2018-03-29
Przeczytana: 29 marca 2018

Nieznana mi do dzisiaj autorka ale to na pewno nie jest ostatnia książka, którą przeczytałam. A nawet to początek moją fascynacją P. Moną Kasten.

Co mi się podobało? Chyba wszystko. Historia może i jakich wiele ale sposób napisania niekoniecznie. Ile tu było emocji... ile nastrojów.. ile sytuacji, które sprawiały, że ja sama czułam się jak na karuzeli :D To, że książki punktują u mnie za emocje to wiadomo. A dodatkowy ogromny plus jest za humor sytuacyjny. Naprawdę przyjemnie się to czytało.

mania_kch | 2018-04-20
Na półkach: 2018, Przeczytane

Jestem mile i pozytywnie zaskoczona. Spodobała mi się ta historia. Ciekawa, ze sporą dawką emocji. Styl pisania bardzo lekki i przyjemny.
Owszem nie obyło się bez zgrzytów, w tym przypadku prym wiódł główny bohater, który popadał ze skrajności w skrajność, oraz nie do końca przemówiły do mnie społeczne eksperymenty.
Mimo tych niewielkich minusów uważam, że lektura dostarczy miłośnikom literatury młodzieżowej sporej dawki przyjemności.
Zdecydowanie sięgnę po kolejną część.

marcia | 2018-03-22
Przeczytana: 21 marca 2018

Po książkę sięgnęłam bardzo spontanicznie! Z zapowiedzi wiedziałam, że książka będzie albo bardzo dobra, albo koszmarna, przeciętna po prostu być nie mogła!

W "Begin again" poznajemy Allie i Kadena. Dwoje młodych studentów, którzy razem mieszkają. W domu panują 3 żelazne zasady, co do których Allie musi się stosować jeśli chce mieszkać z Kadanem. Początkowo są do siebie bardzo wrogo nastawieni, z czasem im lepiej się poznają to niechęć zmienia się w osobliwą przyjaźń. Ale czy taki stan rzeczy pozostanie niezmienny?
Oboje są bardzo poturbowani przez życie. Oboje cały czas walczą z demonami przeszłości. Oboje cały czas cierpią. Czy mają na siebie taki wpływ, aby oboje mogli zapomnieć i uwolnić się od bolesnej przeszłości?

Piękna, bardzo emocjonalna książka. Kiedy tylko zaczęłam ją czytać to przepadłam z kretesem, tak bardzo mi się spodobała i tak bardzo polubiłam tę dwójkę. Gorąco im kibicuję!

magpie101 | 2018-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2018

Poczatek swietny i mialam nadzieje, ze tak juz bedzie do konca ale pozniej najpierw denerwowala mnie ona, potem on. Byli niezdecydowani i sami nie wiedzieli co chca.
Allie chciala odciac sie od rodzicow, a dawala soba manipulowac matce. Taka honorowa ale milo bylo korzystac z pieniedzy bogatych rodzicow zamiast pracowac.
Kaden mial humory i podejmowal tak skrajne decyzje, ze momentami mnie denerwowal.
Polecam.

Isiak1989 | 2018-04-07
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 07 kwietnia 2018

Allie robiąc na złość despotycznej matce i pozbawionemu uczuć ojcu rozpoczyna studia nauczycielskie w małej mieścinie oddalonej o tysiące mil od domu. Jest to jej sposób na ucieczkę od traumatycznych wspomnień i trudnych rodziców. Poszukując pokoju do wynajęcia poznaje Kadena- umięśnionego, wytatuowanego gbura, który mimo niechęci pozwala się dziewczynie wprowadzić. Z czasem negatywne emocje między parą przeradzają się w przyjaźń a następnie w miłość. Tylko czy demony, które oboje skrywają pozwolą im na "żyli długo i szczęśliwie"? O tym musicie przekonać się sami :)
Mnie ta historia bardzo się podobała.