Begin Again

Okładka książki Begin Again Mona Kasten
Nominacja w plebiscycie 2018
Okładka książki Begin Again
Mona Kasten Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Begin Again (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Begin Again (tom 1)
Begin Again
Jaguar
2018-02-28
2018-02-28
2016-10-14
Ewa Spirydowicz
namiętność odmiana losu poszukiwanie szczęścia romans spotkanie tajemnica uczucie
Inne

Zasady są po to, aby je łamać

Nie bez powodu sięgam po właśnie ten fragment. Pozornie niepozorne trzy krótkie zdania, kamień milowy w pewnej znajomości, czas i miejsce, nieprzewidziane okoliczności, jedność zmysłów w zatrzymanej chwili. Jakże wiele jednak musiało się wcześniej wydarzyć i jak dużo miało jeszcze nastąpić zanim Allie i Kaden znaleźli się w tym właśnie miejscu w czasie. Ostatni akapit pewnego rozdziału, który w trakcie lektury z marszu zapisał się w mym umyśl, aby do niego wrócić, aby się nim posłużyć, aby świadczył o tym, jak nietuzinkowa i niebanalna jest to historia, jak wiele emocji podarowała nam Mona Kasten.

„Begin Again“ ma w sobie wyjątkową siłę, już od pierwszych stron, od samego początku, od pierwszego rozdziału, a przede wszystkim od pewnej playlisty coś dobrego się dzieje i to Coś towarzyszy nam cały czas, buduje w nas emocje, nadaje im określone znaczenia. One rosną w nas coraz szerzej i coraz dalej docierając na krańce ludzkiej świadomości, odkrywania w lekturze nigdy wcześniej nieodkrytych zjawisk. (...)

Moja ukochana pozycja!! Nic dodać, nic ująć <3

Moja ukochana pozycja!! Nic dodać, nic ująć <3

Przyjemna książka. Czytałam dwa razy i za każdy razem byłam tak samo zauroczona bohaterami. Postawa Kadena zmiękcza serce i sprawia, że mam ochotę chichotać. Allie całe szczęście nie jest bohaterką typu "nie jestem taka jak inne". Jej decyzje są realistyczne. Buduje też realcje z postaciami drugoplanowymi, co nie zawsze się zdarza. Minusem fabuły jest jednak postawa Kadena pod koniec książki i to jak Allie szybko zapomina o jego błędach.

"Begin again"
Recenzja:
Poznajemy tutaj Allie, która przeprowadza się do nowego miasta na studia. Pech chce, że wynajmuje mieszkanie z wyjątkowo przystojnym Kadenem. Ustala pewnego rodzaju zasady i jest nieznośny. Do czasu...
Rany, ta książka jest cudowna! Nie mogłam się oderwać od czytania a uśmiech nie schodził mi z twarzy. Kaden to mój nowy książkowy chłopak haha. Bardzo lubię też pozostałych bohaterów, na przykład przyjaciółkę głównej bohaterki, Dawn. Allie jest łatwa do polubienia i co chwilę czytając, mówiłam pod nosem: jeju, ja też. To też książka o poszukiwaniu swojej drogi i przyjaźni. Uwielbiam motyw romansów na studiach. Polecam i muszę przeczytać kolejny tom! 8 / 10 ⭐

"Begin again"
Recenzja:

Fabuła zaintrygowała mnie bardzo dobra,poruszyła mnie za serce.
Przepiękna książka ❤️

Fabuła zaintrygowała mnie bardzo dobra,poruszyła mnie za serce.
Przepiękna książka ❤️

Książka zdecydowanie młodzieżowa lub dla młodych dorosłych na etapie studiów z uwagi na tło powieści. Natomiast nie przeszkadza to w odbiorze nieco starszym czytelnikom.
Podsumuję krótko: Kaden to drań, popaprany niebardziej niż Allie. Dlatego właśnie razem tworzą duet idealny.

Zdecydowanie książka o poszukiwaniu własnej drogi, sile miłości i przyjaźni, oraz słabym prawym sierpowym.

Książka wciągnęła mnie na początku, lecz wraz z punktem kulminacyjnym straciła nieco uroku. Być może wynika to z przesycenia romansami. Jednak etap wzajemnego poznawania bohaterów, odkrywania siebie, był świetny. Późniejsze zachowania Kaydena były przesadzone nawet jeśli usprawiedliwimy je przeszłością. Pozytywny wydźwięk miała również sceneria górska przedstawiona w książce.

To przyjemna młodzieżówka, idealna na oderwanie się od zastoju czytelniczego. Momentami przewidywalna i lekko naciągana, ale nie wymagałam wiele od tej pozycji.

Piękna. Po prostu, bez zbędnych wywodów - piękna! Jedna z najlepszych młodzieżówek jakie czytałam.

Pierwsza część cyklu "Begin again". Romantyczna historia. Wyraźne oraz charakterystyczne postacie głównych bohaterów. Lekka i przyjemna lektura dla wszystkich czytających książki obyczajowe z nutką romansu. Czytało mi się bardzo przyjemnie, z ciekawością śledziłem losy bohaterów.