Eryk Promiennooki

Wydawnictwo: ALFA
Eric Brighieyes
837001626X
powieść angielska

Mroczna i krwawa historia napisana w konwencji skandynawskiej sagi. Eryk, syn zamożnego islandzkiego rolnika, ubiega się o rękę Gudrudy Pięknej. Ta wyraża zgodę, lecz okazuje się, że siostra przyrodnia Gudrudy, czarownica, też kocha Eryka i użyje wszelkich dostępnych jej sposobów, by rozdzielić zakochanych. Droga Eryka do zdobycia Gudrudy jest pełna przygód i niebezpieczeństw wymagających bohaterstwa i poświęceń, a wszystko kończy się zgodnie z regułami sagi, gdzie musi dojść do spełnienia nawet najbardziej ponurych przepowiedni.

źródło opisu: Alfa, 1993

źródło okładki: zdjęcie autorskie

wiejskifilozof | 2012-12-07

Trzyma w napięciu , lecz czasami zbyt przewidywalna .

Marcin | 2010-10-19

Nieco schematyczna, ale bardzo stylowa powieść. Warto zaznaczyć, że utrzymana jest w stylu nordyckiej sagi.

kol2 | 2012-01-02

Pełna magii saga, którą bardzo dobrze się czyta.

Ergo_sum | 2015-08-06
Przeczytana: 1985 rok

Klasyka mojej biblioteki fantasy...
:-)

Konrad | 2016-05-30

Pośród innych wytworów Haggarda (bo sięgnąłem po lekturze "Eryka" po inne) wyróżnia się jakby był nie napisany, a podpisany tylko przez niego. Solidny, wciągający, utrzymany w tonie i konwencji sagi staroskandynawskiej, a przy tym tchnący lekkością, trochę popsuł mi przyjemność z czytania Tolkiena, po którego wkrótce potem sięgnąłem. Jeśliby ktoś chciał sięgnąć po "Eryka" po Tolkienie - polecam.

marijestmoja | 2018-04-15
Przeczytana: 27 maja 1988