Mutanci

Cykl: Dzieci Hildora (tom 1) | Seria: Archiwum Polskiej Fantastyki
Wydawnictwo: Solaris
Jarek

W wyniku eksperymentów genetycznych powstaje grupa nadludzi, obdarzonych umiejętnościami telepatycznymi i z przedłużonym czasem życia. Są dziełem profesora Hildora. Ludzie się ich boją, nazywają mutantami i dziwolągami, stąd owa garstka pracuje w kosmicznej flocie, aby jak najmniej rzucać się w oczy. Dla polityków nadludzie są znakomitym pretekstem do wygrywania nastrojów...

Dla polityków nadludzie są znakomitym pretekstem do wygrywania nastrojów społecznych.

Wkrótce Dzieci Hildora będą musiały stanąć do walki o swoje życie.

UWAGA! Tekst opatrzony posłowiem od Autora, w którym streszcza fabułę nie napisanej trzeciej części trylogii.

źródło opisu: solarisnet.pl

źródło okładki: solarisnet.pl

Sławomir | 2013-10-19

Super się czyta. Jeśli ktoś szuka czegoś rozrywkowego a nie pełnego wydumanych teorii, alegorii, paraleli, etc. to jak najbardziej polecam. Ja przeczytałem z przyjemnością i to nawet dwa razy (w odstępie 20 lat:))

datkap | 2011-01-11
Przeczytana: 1991 rok

Książkę czytałam mając 18 lat i nadal ją dobrze pamiętam. Była to jedna z pierwszych książek SF w moim życiu. Do dziś żałuje że nie wyszły wszystkie trzy części. Chętnie przeczytałabym sobie ja ponownie.

Ergo_sum | 2015-08-07
Przeczytana: 1994 rok

Podobała mi się. W sumie nic nowego, ale fajnie napisana jak na owe czasy.

pixel | 2012-09-13
Przeczytana: wrzesień 2012

Przeczytałem właśnie drugi raz (poprzednio ze 20 lat temu).
SF zanurzony w polityce ale dość słabej. Intryga zawiła ale troszke sztucznie zawiła. Generalnie to political fiction... takie sobie.
SF też nienajwyższych lotów choć ogólny odbiór ksiązki lepszy niż składowe...
No i jest jeszcze Umrzeć by nie zginąć, które jest w mojej ocenie o wiele lepsze.

Krzysztof Lipka | 2011-09-26
Na półkach: Przeczytane, S-F
Przeczytana: 26 września 2011

Dużo lepsza od "Umrzeć, by nie zginąć". Wartka akcja i wciągająca fabuła. Widać, że autor przez te kilka lat dzielące obie powieści, popracował nad warsztatem.

rysiek | 2014-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2014

Fajne ale zbyt dużo zakręconej polityki.

Nikt | 2014-10-22

Polować, polować na kontynuację!

kacperpe | 2017-09-17
Przeczytana: 17 września 2017